DP mladincev, 2. tekma četrtfinala

HKMK Bled – HD Jesenice

2 – 7

(2:1,0:4,0:2)

0:1 GLAVIČ (Kapel) 5′, 1:1 Pančur (Ivančević, Ulamec) PP1 9′, 2:1 Tišlar 9′, 2:2 KAPEL (Rekar, Glavič) 22′, 2:3 KAPEL (Sodja, Svetina E.) 22′, 2:4 SVETINA E. (Sodja, Kapel) 22′, 2:5 AVSENEK (Glavič, Rekar) PP1 24′, 2:6 GLAVIČ (Rekar, Rajsar) 41′, 2:7 SODJA (Svetina E., Brus) 57′

Streli na gol: HKMK Bled 27 (12,6,7), HD Jesenice 39 (12,11,16)
Kazni: HKMK Bled 6 (2,4,0), HD Jesenice 4 (2,0,2)

HKMK Bled: Kogovšek (GK), Justin (GK), Ivančević, Ulamec (C), Crnović,  Slivnik, Šorl, Luznar, Razingar, Tišlar, Pančur N., Brun Rauh, Zor, Sintič, Mašič, Košir
Trener: Bojan Brodnik

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Pelko (GK), 7-Hadžić, 13-Urukalo, 12-Glavič, 9-Rajsar, 24-Rekar (C), 6-Brus, 3-Stojan, 23-Sodja, 4-Kapel, 16-Šturm, 18-Žuber, 15-Avsenek, 22-Svetina E., 11-Seršen, 20-Brglez, 14-Pivač, 5-Šabanović, 17-Svetina R., 10-Korošec, 21-Pavlič

Glavni sodnik: Miha Bulovec
Linijska sodnika: Matej Arlič, Ervin Čamdžić

Prav dosti se prositi mladinci niso pustili – v dveh tekmah so ekspresno izločili Blejce, ki jim sicer ne gre oporekati želje in borbenosti. Tokrat je bilo oboje sicer premalo za kvalitetnejšo četo železarjev. Kapel je podal Gašperju GLAVIČu za uvodni gol na tekmi v 5.minuti. Zaradi spotikanja je v osmi minuti na kazensko klop moral Hadžić, domači pa so v powerplayu izenačili. Nekaj nezbranosti v obrambi železarjev je pripomoglo k novemu golu za Blejce le 21 sekund kasneje, a je zato mreža Jureta LEGATa mirovala ves preostali del srečanja. V enajsti minuti so si tudi domači prislužili svojo prvo malo kazen (zadrževanje s palico), železarjem pa ni uspelo prebiti dobro postavljene domače obrambe. Dokaj zanimiva in polna akcij prva tretjina se je tako končala ob minimalnem vodstvu Blejcev, ter ob razmerju strelov 12:12.

Zato pa so bolj resno drugo tretjino vzeli železarji – Rok KAPEL je izenačujoči gol po podajah Rekarja in Glaviča dosegel v 22.minuti. Le 19 sekund pozneje je dosegel nov gol, za katerega pa sta mu podala Sodja in E.Svetina. Pa tudi to še ni bilo vse – še 13 sekund je minilo, potem pa je na 4:2 za Jesenice povišal Erik SVETINA, med podajalce pa sta se vpisala Sodja in Hadžić. Živčni domači so si nekaj sekund kasneje prislužili še malo kazen zaradi udarca s komolcem, vse skupaj pa se je – jasno – končalo še s petim zadetkom za železarje – v powerplaju je po podajah Rekarja in Glaviča zadel Rok AVSENEK. Zaradi zadrževanja s palico je bil nekaj kasneje izključen še eden od domačih hokejistov, , železarji pa svoje premoči niso uspeli kronati še s sedmim zadetkom v mreži domačih. Ves preostali del druge tretjine je nato minil ob nekoliko bolj dolgočasni igri, rezultat pa se ni več spremenil. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 8:11 v korist Jesenic.

V zadnjem delu so Jeseničani rutinsko tekmo pripeljali do konca. Za začetek je po devetih sekundah igre Gašper GLAVIČ rezultat povišal na 6:2 za železarje (podala pa sta mu Rekar in Rajsar). V 48.minuti je bil v prodoru spotaknjen Brglez, sodnik pa je piskal kazenski strel. Niku žal ni uspelo matirati domačega vratarja. V naslednji minuti si je zaradi držanja palice kazen prislužil še Glavič, vendar domače moštvo ni več premoglo moči in znanja, da bi se železarjem rezultatsko nekoliko približalo. Jaka SODJA je v 57.minuti s sedmim jeseniškim golom postavil piko na i zanesljivi zmagi (med podajalce pa sta se vpisala E.Svetina in Brus). Razmerje v strelih v zadnji tretjini je bilo kar 7:16 v korist železarjev.