Liga EBJL

HK Triglav – HD Jesenice
5 – 3

(2:1,1:1,2:1)

1:0 Peček (Markič) 5′, 1:1 REKAR (Urukalo, Glavič) 8′, 2:1 Štenkler (Šenk) 9′, 2:2 REKAR (Glavič) 24′, 3:2 Potočnik PS 33′ , 4:2 Peček (Fende) SH1 47′, 4:3 PRETNAR (Brglez) 56′, 5:3 Markič (Potočnik) EN 60′

Streli na gol: HK Triglav 21 (6,7,8), HD Jesenice 26 (7,13,6)
Kazni: HK Triglav 6 (4,0,2), HD Jesenice 2 (0,0,2)

HK Triglav: Šenk (GK), Ovsenik (GK), Potočnik Ž., Markič, Jugovic, Kristan, Drakslar, Peček, Potočnik K., Pangerc, Štenkler, Ban, Mubi, Fende, Pavc, Ravnihar, Tavčar, Jenko, Prostor
Trener: Mitja Kern

HD Jesenice: 25-Pelko (GK), 1-Legat (GK), 13-Urukalo, 9-Rajsar, 2-Klofutar, 12-Glavič, 24-Rekar (C), 6-Brus, 11-Seršen, 3-Stojan, 20-Brglez, 15-Avsenek,18-Žuber,  4-Kapel, 5-Šabanović,  16-Šturm, 10-Razingar, 14-Žbontar, 21-Pavlič, 22-Svetina R., 19-Pretnar

Nov poskus železarjev da bi strli kranjske orle se je končal s porazom. V vratih je pri železarjih tokrat začel Jure LEGAT, ki pa je prvič po ploščico v svojo mrežo moral že v 5.minuti. Mrežo železarjev je takrat zadel Peček. Naši fantje so znali pravilno odreagirati – dve minuti in 20 sekund kasneje je po podajah Urukala in Glaviča domačega vratarja prvič na tekmi premagal Nik REKAR. Žal je izenačen rezultat zdržal le 80 sekund, potem pa so Triglavani po zaslugi Štenklerja vnovič povedli. V 14.minuti je bil zaradi grobosti na domači strani izključen Potočnik, železarjem pa v powerplayu ni uspelo izenačiti. V začetku 18.minute je sledila nova izključitev pri domačih – tokrat je zaradi nabijanja na ogrado na kazensko klop moral Fende. Tudi drugo priložnost za dosego zadetka z igralcem več so železarji zapravili in uvodna tretjina se je končala z minimalnim vodstvom Kranjčanov. Razmerje v strelih v prvem delu – 6:7 v korist Jesenic.

Železarji so v drugi tretjini odločno krenili v lov za izenačujočim golom. Tako je Rekar v 24.minuti po novi podaji Glaviča zadel še drugič na tekmi in rezultat izenačil na 2. V naslednjih minutah sta si obe ekipi poizkušali priigrati vodstvo, rezultat pa se vse do 33.minute ni spremenil. V 33.minuti je sodnik domačim dosodil kazenski strel, Potočnik pa je premagal Legata – 3:2 za domače. Železarji so v preostalih minutah druge tretjine silovito pritiskali in poizkušali vnovič izenačiti, a se to ni zgodilo. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 7:13 v korist Jesenic.

V tretjem delu torej ni bilo ne prostora, ne časa za filozofiranje – Kranjčane je bilo potrebno ujeti! Edino jeseniško kazen na tekmi si je v 43.minuti zaradi spotikanja prislužil Seršen. Železarji so se uspešno ubranili. V 45.minuti si je tudi Pangerc na domači strani prislužil dvominutno kazen zaradi spotikanja in lepa priložnost za izenačenje se je ponujala kot na pladnju. Žal se je pripetilo nekaj nezbranosti, ki so jo Triglavani v naslednji minuti pretvorili v t.i. shorthanded zadetek (zadetek ob igri z igralcem manj) – znova je zadel Peček. Natančno devet minut so nato železarji potrebovali, da so prednost domačih znižali na en zadetek in si tako priborili še nekaj upanja za končnico tekme – po podaji Brgleza je zadel Luka PRETNAR. Minuto in pol pred koncem je trener Jesenic Dejan VARL iz vrat poklical vratarja Legata in ga nadomestil s šestim drsalcem v obupnem poizkusu, da bi železarji domače vseeno ujeli in izsilili podaljšek. Vse skupaj se je končalo z golom Markiča v prazno mrežo 36 sekund pred koncem tekme. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 8:6 v korist Triglava.