Gledalcev: 15

DM Select –  HD Jesenice

5 – 3

(1:2,1:1,3:0)

Strelci: 0:1 BRUS (Svetina) PP1 12′, 0:2 IVANČEVIČ 13′, 1:2 Molnar (Kuleshov, Szaloki) 18′, 2:2 Molnar (Darabos) PP1 21′, 2:3 KAPEL (Svetina, Ivančevič) 25′, 3:3 Konstantinov (Kuleshov, Borbat) PP1 45′, 4:3 Molnar SH1 52′, 5:3 Szokolov (Borbat) EN 50′

Streli na gol: DM Select   39 (11,16,12), HD Jesenice  33 (9,12,12)
Kazni:
DM Select   12 (4,6,2),  HD Jesenice  14 (4,8,2)

Debrecen Miskolci Select: 21 Horvath (GK), 24 Anokhin (GK), 2 Borbat, 3 Molnar, 5 Pos, 6 Kabai, 7 Koppai, 8 Szaloki, 10 Smaraglai, 11 Danko, 13 Kuleshov, 14 Molnar, 15 Nagy, 16 Konstantinov, 17 Szolokov, 18 Kiss, 20 Szennyes, 22 Darabos, 25 Futo
Trener: Peter Mayer

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 4 Ivančevič, 7 Šabanović, 8 Urukalo, 9 Rajsar, 12 Seršen, 13 Crnović, 14 Pretnar, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 18 Kapel, 19 Pogačnik, 20 Mravlje, 21 Korošec, 22 Svetina, 24 Šturm

Sodnik:  Zsolt Marek
Linijska sodnika:
Daniel Szabo, Daniel Vincze

Mladinci so gostovali v Miskolcu. Dolgo, utrujajočo pot na najbolj oddaljeno letošnje prizorišče tekem v ligi EBJL, je ekipa opravila že dan prej, tako da je tekmo pričakala ustrezno pripravljena. Trener Glavič se je moral soočiti z vrzelmi v moštvu, saj z ekipo zaradi poškodb (ali bolezni) niso potovali pomembni členi ekipe Sodja, Brglez in Pavlič. Madžarska ekipa, ki v EBJL nastopa z združeno ekipo Debrecena in Miskolca, je v uvodu močno pritisnila. Železarji so bili že po 64 sekundah igre prisiljeni igrati z igralcem manj, saj je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Korošec. Jeseničani so nalet domačih vzdržali brez prejetega zadetka in v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje na ledeni ploskvi. Vse tja do enajste minute sta ekipi poskušali najti vrzeli v nasprotnikovi obrambi, a sta bili postavitvi obeh trenerjev trdni. V enajsti minuti je pri domačih zaradi naleta s palico na kazensko klop moral Danko. Železarji lepe priložnosti niso izpustili iz rok – Nejc BRUS je po 33 sekundah powerplaya premagal domačega vratarja. Podajalec pri zadetku je bil Svetina. Domači se še niso povsem zbrali, ko jih je s samostojnim vložkom presenetil Tim IVANČEVIČ v naslednji minuti, ko je z novim zadetkom povišal vodstvo Jesenic na dva zadetka prednosti. V 16. minuti je zaradi grobosti sledila izključitev Molnarja, domača obramba pa je tokrat uspešno izničila poizkuse železarjev v powerplayu. Pol minute po tistem, ko se je izključeni igralec vrnil na ledeno ploskev, je dosegel prvi gol za domačo selekcijo. Dobro minuto pred koncem uvodne tretjine je na klop za kaznovane zaradi spotikanja moral Crnović, rezultat pa se do piska sirene ni več spremenil. V prvi tretjini so domači na gol Jesenic streljali enajstkrat, železarji pa v okvir vrat domačega vratarja devetkrat.

Preostanek kazni za Crnovića v drugi tretjini se za železarje ni iztekel po željah, saj so domači po 48 sekundah igre rezultat izenačili na 2:2. Minuto kasneje je bil zaradi oviranja izključen Brus, obramba naših fantov pa je ob tej priložnosti pritisk domačih vzdržala. Rok KAPEL je železarje znova povedel v vodstvo z golom v 25. minuti (podajalca Svetina in Ivančevič). Priložnost za povišanje vodstva se je Jeseničanom ponudila med 29. in 31. minuto, ko je bil zaradi naleta na ogrado izključen Kiss, a je ostalo pri minimalnem vodstvu. V 34. minuti se je že zdelo, da se bo železarjem ponudila nova priložnost v powerplayu, a je le osem sekund po izključitvi Molnarja (zadrževanje s palico) na klop za kaznovane moral tudi Brus; zaradi naleta v glavo si je prislužil 2+10 minut kazni. Nič pretresljivega se ni zgodilo v nadaljevanju. V začetku zadnje minute druge tretjine sta z medsebojnim obračunavanjem za obojestransko izključitev poskrbela Darabos pri domačih in Šturm pri Jesenicah, rezultat pa se do drugega odmora ni več spremenil. V drugih dvajsetih minutah je peščica gledalcev videla šestnajst strelov domačih na vrata Žige KOGOVŠKA in dvanajst strelov železarjev na gol Vladimirja Anokhina.

Minuto po vstopu v zadnjo tretjino sta ekipi spet zaigrali v polnih postavah. Žal je bil zaradi zadrževanja s palico v 44. minuti izključen Brun Rauh. Minuto in deset sekund so potrebovali domači, da so prebili obrambo Jesenic in z novim powerplay golom rezultat ponovno izenačili. Obe ekipi sta v nadaljevanju največ pozornosti namenili preprečevanju poskusov nasprotnikov. Lepa priložnost za novo vodstvo se je železarjem ponudila v 50. minuti, ko je prostor za kaznovane igralce zaradi spotikanja moral Kuleshov. Igra z igralcem več žal ni stekla po željah gostov, domačim pa je v hitrem protinapadu prek Molnarja celo uspelo doseči gol in tako prvič na tekmi povesti (4:3). V nadaljevanju so železarji močno pritisnili. Minuto in enaindvajset sekund pred koncem je svoja vrata zapustil tudi Kogovšek, Jeseničani pa so poizkusili izenačiti z dodatnim napadalcem na ledeni ploskvi. Lov za domačimi se ni končal srečno, saj so štirinajst sekund pred koncem domači zadeli prazno jeseniško mrežo. V zadnji tretjini sta obe ekipi sprožili po dvanajst strelov v okvir vrat nasprotne ekipe.

Gostovanje v kraju v neposredni bližini slovaške meje (prav daleč pa ni niti romunska) se je tako končalo s porazom, ki pa spričo odličnih predstav v dosedanjem delu sezone ni prav nič tragičen. Menda bi popolna ekipa železarjev lahko iztržila tudi boljši rezultat, a tega nikoli ne bomo vedeli. Se pa počasi pred fante postavlja vprašanje madžarskih ekip …