Streli na gol: HDK Maribor   8 (2,2,4), HD Jesenice   27 (7,9,11)
Kazni: HDK Maribor   6 (-,2,4), HD Jesenice   4 (2,-,2)

HDK Maribor: 69 Popović M. (GK), 1 Popović T. (GK), 19 Čerič, 21 Frešer, 39 Friš Lorber Tin., 2 Friš Lorber Tia.(C), 12 Hvalec, 17 Bruić, 23 Vujaklija, 10 Pivec, 29 Kranjc, 14 Lesnik, 11 Štampar, 25 Perčič, 87 Nylaander, 7 Ilić
Trener: Luka Jurić

HD Jesenice: 1 Matkovič (GK), 25 Glavič B.(GK), 9 Seršen, 15 Gavljak, 8 Vidic, 24 Crnkić, 20 Rep, 14 Glavič D.(C), 21 Por, 10 Črtalič, 5 Brglez, 16 Pogačnik, 12 Planinšek, 17 Bizjak, 7 Gregorič, 19 Mlakar, 23 Stević, 13 Glavič A., 4 Jan,
Trener: Luka POGAČNIK

Dolgo so se železarčki proti Mariborčanom mučili v rezultatskem smislu na prvi četrtfinalni tekmi pred tednom dni na Jesenicah. V sami igri so sicer skozi celotno srečanje izrazito prevladovali, a sta kombinacija nezbranosti pri zaključnih strelih in sijajne obrambe gostujočega vratarja takrat poskrbeli za tesen rezultat. Tudi na povratni tekmi v Mariboru se je v prvi tretjini zazdelo, da bo stotnija gledalcev priča podobnemu scenariju. Gostje z Jesenic so bili že od samega začetka podjetnejši, plod take igre pa je bil vodilni zadetek v tretji minuti igre (0:1). Da zadeve ne bi šle “skozi” povsem brez težav, so si Jeseničani v peti minuti zaradi spotikanja prislužili prvo izključitev. Lisjaki so potrebovali dobro minuto igre z igralcem več, da so rezultat izenačili (1:1, 6. minuta). Ves preostali del uvodnih petnajstih minut so se bili domači prisiljeni večinoma braniti. Pri svojem početju so bili uspešni do take mere, da železarčkom zadetka ni uspelo zadeti, tako da sta ekipi na prvi odmor odšli rezultatsko poravnani. Razmerje strelov v okvir vrat v prvi tretjini – 2:7  v korist Jesenic.

Ekipa z Gorenjske je vse dvome o zmagovalcih tekme razrešila v drugem delu. Najprej je za novo jeseniško vodstvo poskrbel izključeni fantič iz prve tretjine; na ta način se je “odkupil” za mariborski izenačujoči zadetek (18. minuta, 1:2). Domači so v dvaindvajseti minuti izvedli napačno menjavo in si prislužili svojo prvo malo kazen na tekmi. Železarji so njihovo napako z novim golom kaznovali manj, kot minuto kasneje (1:3, 23. minuta). Ko je v šestindvajseti minuti za tri gole razlike poskrbela še jeseniška kapetanka (1:4), je jeseniška uvrstitev v polfinale državnega prvenstva že začela dobivati prve jasnejše oblike. Po četrtem prejetem zadetku je domači strateg med vratnici poslal svojega rezervnega vratarja. Tudi temu se ni godilo dosti bolje, saj so železarčki le minuto in enaindvajset sekund kasneje dosegli še svoj peti zadetek (1:5) in s tem usodo domačih menda dokončno zapečatili. Zadnje tri minute drugega dela so minile brez rezultatskih sprememb. Domači so v okvir vrat Bora GLAVIČa tudi v drugi tretjini sprožili le dvakrat, Jeseničani pa so oba domača vratarja z natančnimi streli testirali devetkrat.

Zadnja tretjina je bila na nek način tako le še formalnost. Obe ekipi sta v tem delu zaigrali popolnoma sproščeno, tako da je bilo za nivo mlajših dečkov videti nekaj lepega hokeja. V šestintrideseti minuti so Jeseničani povedli s petimi goli razlike (1:6). Tudi v nadaljevanju so vse niti igre v svojih rokah (in na palicah) držali gostje. Znova so domači nepravilno menjavo izvedli v 42. minuti in si seveda prislužili malo akzen. Tudi tokrat je igra z igralcem več železarjem prinesla zadetek, zanj pa so gostje potrebovali minuto in devetnajst sekund (1:7, 43. minuta). Petinštirideset sekund pred koncem tekme sta si obojestransko kazen zaradi grobosti prislužila še dva fantiča. Ekipa z Jesenic je tudi v zadnji tretjini strelski dvoboj izrazito odločila v svojo korist – 4:11.

Prešerno razpoložena se je odprava vrnila v mesto hokeja, jekla in narcis, v domači garderobi pa uprizorila brivski tretma za svojega tehničnega vodjo. Obljuba pač dela dolg …