Gledalcev: 65

HD Jesenice  – HKMK Bled

4 – 6

(1:3,2:3,1:0)

Strelci: 0:1 Pretnar (Gavrilov) PP1 10′, 0:2 Mašič N. (Stan J.) 12′, 0:3 Pretnar (Stan L.) 12′, 1:3 Jakupović (Smolej, Finžgar) 16′, 2:3 KRMELJ (Pogačnik) PP1 26′, 3:3 POGAČAR 28′, 3:4 Gomboc (Mašič N.), 3:5 Gavrilovov (Konc) 38′, 3:6 Gavrilov (Pretnar, Konc) 40′

Streli na gol: HD Jesenice 21 (7,8,6), HKMK Bled  32(10,16,6)
Kazni: HD Jesenice 38 (16,8,14), HKMK Bled 8 (2,2,4)

HD Jesenice: 1-Žagar (GK), 25-Panjtar (GK), 12-Šega, 20-Kararić, 19-Pogačnik, 7-Mravlje, 8-Krmelj (C), 24-Finžgar, 4-Fartek, 17-Pivk, 22-Jakupović, 21-Dežman, 11-Pogačar, 13-Nastran, 10-Homan, 23-Podrekar, 6-Smolej, 9-Lukan D., 5-Murnik, 16-Lukan A., 18-Török, 14-Čop

HKMK Bled: 59 Breznik (GK), 33 Pančur (GK), 27 Kos, 19 Zor Z., 47 Stan J., 23 Košir, 6 Mašič N., 88 Stan L., 11 Pretnar, 10 Gavrilov, 16 Konc, 45 Tušek, 8 Zupan, 12 Gomboc, 17 Mahkovec, 24 Mašič B., 4 Sirk
Trener: Valerij Šahraj

IMG_1872

Dve medsebojni tekmi so letos že odigrali varovanci trenerjev Šahraja in Sodje. Obe sta sodili v sklop priprav na sezono. Na prvi na Bledu so, kakor sami priznavajo, železarji izgubili po neumnosti, potem ko so že zanesljivo vodili. Drugo Podmežaklo so zanesljivo dobili. Fante je trener Aleš SODJA tudi pohvalil po solidnem nastopu prejšnji teden v Zagrebu. V tej skupini fantov pa pohvale niso prav produktivne, kakor je že lani opažal njihov tedanji trener G. Glavič. Tudi na tekmi proti Blejcem se je pokazalo tako. Neresen pristop po načelu “z lahkoto bomo opravili z njimi” je botroval končnemu rezultatu.
Ampak pojdimo lepo po vrsti. Začelo se je v peti minuti, ko je zaradi oviranja najprej na prostor za kaznovane moral Konc pri Blejcih. Namesto pritiska proti gostujočim vratom, so si domači 27 sekund kasneje tudi sami prislužili izključitev – zaradi nepravilnega oviranja je bil izključen Pivk. Ostalo je pri začetnih 0:0, sredi osme minute tekme pa si je najprej dve minuti kazni zaradi oviranja prislužil Pogačnik, zaradi neprimerne reakcije pa je dobil še deset kazenskih minut. Tako je bil za večji del prve tretjine razdrt prvi, udarni napad železarjev. Gostje so v deseti minuti ponujeno s pridom izkoristili in ob igri z igralcem več povedli – zadel je Pretnar. Svoje vodstvo so gostje podvojili v dvanajsti minuti, ko je zadel N. Mašič (0:2). Domači so še vedno nemo opazovali nasprotnike, ko so le-ti 22 sekund kasneje dosegli še svoj tretji zadetek, strelec pa je bil znova Pretnar (0:3). V 14. minuti je bil pri železarjih zaradi držanja izključen še Finžgar, a k sreči gostje niso izkoristili powerplaya za dodatno zvišanje svojega – že tako visokega – vodstva. Žarek upanja za domače je posijal v 16. minuti, ko je po izvrstni podaji Smoleja zadel Jakupović (1:3). Podajo si je prislužil tudi Finžgar, ki je ravno vstopil v igro s kazenske klopi. Prva tretjina se je tako končala ob zaostanku železarjev za dva zadetka in zdelo se je, da je časa za preobrat še dovolj. V prvem delu tekme so domači sicer proti vratom gostov ustrelili sedemkrat, Blejci pa so domačega vratarja Nejca ŽAGARJA ogrozili desetkrat.

IMG_1879

Prav gotovo je imel dosti svojim varovancem povedati v premoru med tretjinama trener Sodja. Kakih 65 gledalcev – no, vsaj tistih, ki so stiskali pesti za domačo ekipo – je v drugem delu upravičeno pričakovalo drugačen, resnejši pristop od fantov v rdečih dresih. Začelo pa se je podobno, kot v prvem delu – s hitro izključitvijo za domače. V 23. minuti je namreč zaradi zadrževanja s palico na prostor za kaznovane moral Homan. K sreči so v naslednji minuti poskrbeli za izključitev tudi Blejci. v trenutkih, ko se je prej omenjeni Jeseničan že vrnil na ledeno ploskev, je nato železarjem le uspelo rezultat znižati ob igri z igralcem več – za 2:3 je zadel kapetan Miha KRMELJ, podajalec pa je bil Pogačnik. Ko je v 28. minuti nepričakovano gostujočega vratarja srečno premagal še Pogačar in izenačil na 3:3, se je vseeno zazdelo, da bodo železarji znali preobrniti potek tekme uspešno sebi v prid. V želji storiti kaj več, so si nato rdeči privoščili dve izključitvi – v 31. minuti je prvič na hlajenje zaradi napada s telesom moral Pogačar, v 35. minuti pa je znova moral na prostor za kaznovane zaradi držanja nasprotnika. Obe kazni nista prinesli rezultatske spremembe. V trenutkih, ko so železarji končno spet zaigrali v polni postavi, pa so si privoščili nezbranost v obrambi in v 37. minuti je za novo vodstvo gostov zadel Gomboc. Zmeda v domači vrsti je privedla do nove izključitve v 38. minuti, ko je zaradi udarca s palico moral na klop za kaznovane Šega. Gostje so svoj peti zadetek na tekmi dosegli po le petih sekundah powerplaya, kar najbrž tudi priča o premajhni zbranosti. Zadel je sicer Gavrilov. Piko na i je 32 sekund pred drugim piskom sirene znova postavil Gavrilov. Domači so tako po izničenju treh golov zaostanka znova prišli na minus tri. V drugi tretjini so železarji streljali osemkrat, gostje pa šestnajstkrat.

IMG_1880

Težka naloga je bila pred železarji pred zadnjimi dvajsetimi minutami. Nova kazen zaradi napada s telesom se je pripetila kapetanu Krmelju že po 51 sekundah nadaljevanja. Gostom sicer k sreči ni supelo povišati razlike, je pa prav gotovo vzelo še tisto malo vetra iz domačih jader. Nekaj pol-priložnosti se je železarjem ponudilo v obdobju med 43. in 45. minuto, ko je na klopi za kaznovane sedel N. Mašič pri Blejcih. Nov napad s telesom in nova mala kazen za železarje je sledila v 54. minuti (Pogačnik), so pa k sreči tudi gostje dobro minuto kasneje dobili malo kazen zaradi udarca s palico. Sodnikov kriterij bi se menda lahko komu zdel diskutabilen, nanj pa so se morali privaditi pač igralci obeh ekip. Nemočni domači so brez besed pustili tudi sicer glasnega domačega trenerja. Zadnjo kazen na tekmi (10 minut zaradi nešportnega obnašanja) si je s strelom na gostujoča vrata že po pisku zaključne sirene prislužil Krmelj. Domači so v lovu na visoko gostujoče vodstvo v zadnji tretjini sprožili le šest strelov, enako število poskusov pa so dopustili tudi zadovoljnim gostom.