DP dečkov

HK Celje – HD Jesenice

3 – 10

(2:3,0:2,1:5)

1:0 Flajs Ž. (Flajs J.) 1′, 1:1 KOBAL (Lukan D., Škof) 7‘, 1:2 TÖRÖK (Lukan A.) 10′, 2:2 Jeseničnik (Flajs Ž., Flajs J.) PP1 12′, 2:3 TÖRÖK (Murnik) 15′,  2:4 SLIVNIK 27′, 2:5 TÖRÖK (Kobal) 33′,  2:6 SLIVNIK (Čop) PP1 45′, 2:7 SLIVNIK SH1 47′, 3:7 Flajs J. (Čerenjak) PP1 51′, 3:8 KOBAL (Török, Jakupović) 55′, 3:9 TÖRÖK, (Kobal) 55′, 3:10 JAKUPOVIĆ SH1 60′

Streli na gol: HK Celje 14 (4,4,6), HD Jesenice 29 (2,12,15)
Kazni: HK Celje 14 (4,4,6), HD Jesenice 41 (15,16,10)

HK Celje: Kolin (GK), Jeseničnik, Flajs J., Flajs Ž. (C), Polimac, Kukovič, Podergajs, Blazinšek, Petretič, Omerzu, Pečnik, Čosić, Šiftar, Čerenjak

HD Jesenice: 10-Panjtar (GK), 1-Žagar (GK), 11-Pogačar, 5-Murnik, 8-Krmelj, 23-Podrekar, 14-Čop, 12-Šega, 20-Kararić, 13-Kobal, 21-Slivnik, 19-Török, 24-Finžgar, 4-Fartek, 18-Potočar, 16-Lukan A., 22-Jakupović (C), 25-Podlipnik, 6-Škof, 9-Lukan D.

Sodnika: Robert Jeram, Marko Kužner

018

Zanesljivo so varovanci trenerja Glaviča opravili s celjskimi grofi. Začeli so sicer tradicionalno slabo, saj se goli v uvodnih sekundah ponavljajo že skozi celotno sezono, a so nadaljevali precej bolj suvereno. Domači so tako po akciji bratov Flajs že v 19.sekundi tekme premagali Gašperja PANJTARja. Trajalo je več, kot šest minut, da so železarji izenačili – po podajah D. Lukana in Škofa je zadel Marcel KOBAL. Matic TÖRÖK je po podaji A. Lukana Jeseničane prvič povedel v vodstvo v 10.minuti. V 11. si je svojo prvo kazen na tekmi zaradi udarca s kolenom prislužil Krmelj, domači pa so powerplay izkoristili za izenačujoči zadetek. V 15.minuti je po podaji Murnika svoj drugi gol na tekmi dosegel TÖRÖK in tako poskrbel za vodstvo železarjev po prvi tretjini. Zapisnik s tekme je sicer narejen nekoliko nenavadno – tako iz prve tretjine prikazuje 4 strele domačih (od tega dva gola), ter le dva (sic!) strela železarjev, ki pa so v tem delu dosegli tri zadetke. Prav tako je iz zapisnika razvidna na jeseniški strani le 2-minutna izključitev Krmelja, vpisanih pa je 15 kazenskih minut. Avtor članka se bralcem torej opravičuje za nekaj zmede pri opisu tekme.

V drugi tretjini sta za železarje zadela Luc SLIVNIK in TÖRÖK (po podaji Kobala). Oba gola sta bila dosežena ob igri petih proti petim. Obe ekipi sta si sicer prislužili po dve običajni mali kazni, poleg tega pa je bil na jeseniški strani zaradi naleta v glavo z 2+10 minutami kaznovan Krmelj. Domači so menda znova sprožili le 4 strele, zato pa so jih železarji tokrat 12. Vodstvo s 5:2 po dveh tretjinah sicer še ni zagotavljalo novih točk, je pa dolga klop in dobra telesna pripravljenost adut trenerja Glaviča v zadnjih tretjinah.

Tako se je tudi izkazalo. Na 6:2 za Jesenice je v 45.minuti najprej povišal v powerplaju SLIVNIK po podaji Čopa. Po samostojni akciji je isti igralec nato dosegel nov gol celo ob igri z igralcem manj v 47.minuti. Domači so v powerplaju še zmanjšali rezultat na 3:7 v 51.minuti, ko je bil drugič zapored izključen Šega, za kaj več pa jim je preprosto zmanjkalo moči. Osmi in deveti gol so v razmaku 41 sekund železarji dosegli v 55.minuti – najprej je po podajah Töröka in jakupovića zadel KOBAL, nato pa je sam še podal TÖRÖKu za deveti zadetek. Zadnji, deseti zadetek za železarje, je pičlo sekundo pred koncem tekme zadel Jakupović vnovič ob igri z igralcem manj.

Gaber Glavič, trener dečkov:
“Večina igralcev je odigrala dobro. Nadaljujemo po načrtih. Če se le teh držimo, smo konkurenčni prav vsem ekipam v ligi. Nekateri igralci se bodo sicer morali zamisliti, saj jih moram vsakič znova opozarjati na iste napake. Če bodo moje napotke upoštevali, potem bomo tudi v prihodnje igrali s štirimi peterkami. To pomeni, da v drugem delu tekme nasprotnike izčrpamo in zlomimo. Če posluha za moja navodila ne bo, se bodo nekateri pač morali usesti. Nekoliko manj bom tudi dopuščal soliranje in nedisciplino. Generalno gledano, pa smo dobro odigrali tekmo.”