Streli na gol: HD Jesenice 40 (11,11,18), KHL Medveščak 20 (3,11,6)
Kazni: HD Jesenice 16 (0,16,0), KHL Medveščak 6 (2,2,2)

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 10 Podlipnik, 12 Gasar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 8 Baloh, 5 Škof, 24 Dolinar, 13 Kobal, 9 Potočar, 11 Dobravec, 17 Čufer, 22 Miklič, 7 Rijavec, 3 Verdnik
Trener: Luka POGAČNIK

KHL Medveščak: 73 Bujanić (GK), 59 Debeljak D. (GK), 66 Debeljak T., 44 Podboj Maroja, 46 Golub, 5 Mihalić, 98 Groznik, 90 Čavlović, 9 Gulija (C), 8 Murtić, 99 Bebek, 22 Dimitrijević, 10 Đuričić, 21 Čavić, 69 Kramberger
Trener: Veljko Žibret

Sodnika: Nataša Pagon in Sašo Gruškovnjak

Dečki imajo očitno v teh prvih krogih državnega prvenstva nalogo nasprotnikovo mrežo na tekmi zadeti osemnajstkrat. Kako naj si namreč drugače razlagamo dejstvo, da so po uvodni zmagi v Celju (18:2) tudi tokrat svojim nasprotnikom nasuli enako število zadetkov. Železarjem so se v času nedeljskega kosila Podmežaklo zoperstavili sicer vrstniki zagrebškega KHL Medveščaka. V nekaj uvodnih minutah sicer domači niso našli poti skozi gostujočo obrambo, a se je “iz letala” videlo, da so gostje drsalno slabši. Borbenosti jim sicer nihče ne more oporekati. Domači so sicer gostujoči gol prvič “odprli” v začetku sedme minute. Na 2:0 so povišali skoraj natanko tri minute kasneje. Sledila je prva izključitev na tekmi, prislužili pa so si jo gostje. Domači v powerplayu sicer niso bili uspešni, so pa zato na 3:0 povišali v 13. minuti.  Zadnji gol v precej dolgočasni prvi tretjini je padel v začetku 18. minute, ko so domači zadeli še četrtič. Varovanci Luke Pogačnika so v prvem delu tekme sprožili 11 strelov na vrata Zagrebčanov, Medveščakovci pa so Gašpreju PANJTARju zagrozili le trikrat.

IMG_1814[1]

IMG_1832[1]V začetku druge tretjine je bil najprej zaradi nabijanja na ogrado izključen eden od domačih, gostje pa so v powerplayu pokazali precej drugačen obraz, kakor so ga kazali v večini prve tretjine. Obramba na čelu s Panjtarjem je napade gostov uspešno zdržala. Nekoliko se je sestava ekipe domačim podrla v 27.minuti, ko sta na videz pravilen nalet na sredini igrišča sodnika domačemu branilcu okarakterizirala kot udarec v predel glave, s čimer si je prislužil 2+10 minut kazni. V naslednji minuti je sledila nova mala kazen za domače, gostje pa so vzeli tudi time-out. Prav dosti jim vse skupaj ni pomagalo. V 33.minuti je najprej Gašperja PANJTARja, ki je ohranil “čiste rjuhe” v domačih vratih zamenjal Nejc Škrjanc. V začetku 34.minute so domači dosegli svoj peti gol, v naslednji minuti pa še šestega. Po šestem prejetem zadetku je tudi gostujoči vratar svoje mesto prepustil svoji rezervi. Zagrebčani so si v 37.minuti prislužili malo kazen zaradi spotikanja, domačim pa je po 26 sekundah igranja v powerplayu uspelo doseči še sedmi zadetek na tekmi. Osmi, zadnji gol v drugem delu so domači dosegli slabo minuto in pol pred piskom sirene. V drugi tretjini sta obe moštvi proti vratom tekmecev sprožili po 11 strelov.

IMG_1815[1]

Visoko vodstvo z 8:0 je po dveh tretjinah že dalo odgovor o končnem zmagovalcu tekme, vseeno pa so železarji v zadnjo tretjino vstopili zelo nabrušeni. Po le 32 sekundah so si Zagrebčani prislužili malo kazen zaradi zadrževanja s palico, železarji pa so za powerplay gol potrebovali le 16 sekund (9:0). Še 45 sekund kasneje je sledil deseti pak v gostujočo mrežo. V 47. minuti so ne dovolj zbranega Škrjanca gostje premagali od daleč in tako dosegli svoj prvi zadetek na tekmi (10:1). Naslednja minuta je ponudila že enajsti jeseniški gol, ki pa mu je tudi hitro sledil še drugi zagrebški (11:2). Dvanajstič so domači zadeli v začetku 51. minute, v naslednji minuti pa ohrabrenim “medvedom” dopustili, da so še tretjič zatresli mrežo Škrjanca (12:3). Ko so v razmaku manj kot minute v 54. in 55. minuti železarji dosegli še dva zadetka (14:3), je v gostujoča vrata ponovno stopil prvotni vratar. Tudi njemu se ni godlo prav zlahka, saj je v 56., 58., 59. in 60. minuti tudi sam prejel še štiri zadetke. Vidno je bilo, da so gostje v tem zadnjem delu tekme kondicijsko povsem padli, tako da so domači prerešetali njihovo mrežo. V tretji tretjini je bilo razmerje strelov 18:6 za domače.

IMG_1819[1]

Luka Pogačnik, trener dečkov:
“Kaj reči po taki tekmi? Z rezultatom sem zadovoljen, s samo igro pa le na trenutke. Preveč je bilo nediscipline v igri. Te zadeve moramo odpraviti, saj se nam lahko proti močnejšim nasprotnikom napake maščujejo.”