Streli na gol: HDK Maribor  25 (6,9,10), HD Jesenice  27 (8,5,14)
Kazni: HDK Maribor 4 (2,0,2),  HD Jesenice   8 (2,4,2)

HDK Maribor: 1 Popovič (GK), 69 Puškarič Frešer (GK), 9 petek, 3 Perčič, 11 Bizjak, 87 Rajbenšu, 27 Fingušt (C), 29 Krajnc, 21 Frešer, 17 Bruič, 2 Friš Lorber, 25 Perčič, 10 Pivec, 7 Ilič, 4 Daučman, 39 Friš Lorber, 14 Lesnik
Trener: Ernest Drozg

HD Jesenice: 1-Avsenek (GK), 25-Glavič B.(GK), 13-Langus (C), 24-Crnkič, 12-Bergelj, 20-Rep, 5-Korošec, 19-Grašič, 11-Sintič, 8 Vidic, 18-Kaltak, 15-Gavljak, 21-Adrović, 14-Glavič D., 22-Šmid, 10-Krupenko, 4-Jan, 9-Seršen
Trener: Gaber Klinar

Sodnika: Robert Jeram, Blaž Javornik

Kar nekoliko so presenetili mariborski vrstniki naše mlajše dečke. nepričakovan tok je tekma dobila že v peti minuti, ko je bil zaradi spotikanja izključen eden od železarjev. Lisjaki so potrebovali le šest sekund igre z igralcem več za dosego uvodnega gola na tekmi. Še naslednjih devet sekund kasneje so si tudi domači prislužili malo kazen, prav tako zaradi spotikanja. Jeseniški powerplay ni bil učinkovit in ostalo je pri minimalnem vodstvu domačih lisjakov. Preostali del prve tretjine je minil v dokaj enakovrednem boju, mreži pa se nista več zatresli. V prvi tretjini so domači proti golu Gregorja AVSENEKa streljali šestkrat, železarji pa proti domačim vratom osemkrat.

Samo 22 sekund je tekla igra v drugi tretjini in že so domači podvojili svoje vodstvo (2:0). K sreči so ob koncu 17. minute tekme prvič zadeli tudi mali železarčki (2:1). Neposrečena leteča menjava v 19 minuti je imela za posledico igro štirih Jeseničanov proti petim domačinom, a je obramba na čelu z vratarjem zdržala in obranila svojo mrežo. Slabe pol minute po tistem, ko so bile moči na ledeni ploskvi spet izenačene, so Jeseničani izenačili tudi rezultat na semaforju (2:2). Vse skupaj je trajalo kake tri minute in pol, potem pa so domači znova povedli (3:2). Nova izključitev na strani Jesenic v začetku 27. minute ni pomagala pri lovljenju rezultata. Svoj četrti gol so lisjaki dosegli v začetku 30. minute, ko so bile moči na ledu že izenačene (4:2). Le 28 sekund kasneje so dosegli še svoj peti gol in na drugi odmor odšli z lepo prednostjo treh zadetkov razlike (5:2). V drugem delu igre so domači jeseniškega vratarja preizkusili devetkrat, železarji pa so uspeli sprožiti le pet strelov proti domačim vratom.

Lov za znižanjem v zadnji tretjini se ni začel najbolje, saj so domači po vsega 37 sekundah zadeli še šestič (6:2). V 35. minuti je peščica gledalcev videla novo izključitev na strani Jesenic, obramba železarjev pa je ob manjku igralca v naslednjih dveh minutah mrežo ohranila nedotaknjeno. Sedmi zadetek so domači nato dosegli v 39. minuti (7:2) in jeseniška barka je bila praktično potopljena. Minuto in sedem sekund pred koncem je na domači strani prišlo do izključitve zaradi oviranja, tudi železarčki pa so pokazali, da znajo doseči powerplay gol; le-to jim je uspelo po 28 sekundah (7:3). Zadnjih 39 sekund teme sta tako moštvi odigrali v polnih postavah, Jeseničani pa so le sekundo pred zadnjim piskom sirene dosegli še svoj četrti gol (7:4). V zadnji tretjini so domači streljali desetkrat, Jeseničani pa štirinajstkrat.