1. tekma razigravanja za uvrstitev od 5. do 8. mesta
Gledalcev: 50

HD Jesenice – HK Triglav

3 –  4

(2:2,1:1,0:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice   4′, 1:1 HK Triglav 9′, 1:2 HK Triglav 10′, 2:2 HD Jesenice 15′, 2:3 HK Triglav 19′, 3:3 HD Jesenice 26′, 3:4 HK Triglav 34′

Streli na gol: HD Jesenice  34 (10,19,5); HK Triglav   21 (5,6,10)
Kazni: HD Jesenice  2 (-,2,-); HK Triglav   8 (2,6,-)

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Matkovič (GK), 13 Langus, 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 11 Sintič, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 7 Glavič A., 23 Stević, 14 Glavič D., 21 Adrović, 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen
Trener: Gaber Klinar

HK Triglav:  1 Hafner (GK), 15 Šlibar, 10 Košir, 5 Borzatta Hafner, 8 Bitežnik, 3 Arh, 2 Vogrinc, 16 Zorn, 6 Bertoncelj, 9 Brajlih, 18 Vetrnik, 13 Zupan Škrlj, 11 Nemaček, 14 Kuhar L., 17 Kuhar M, 19 Teran Urh
Trener: Domen Jemec

Sodnika: Denis Crnkić, Sašo Gruškovnjak

IMG_4121[1]

Prav nič usoda ne “špara” trenerja mlajših dečkov Gabra KLINARja v tej sezoni. Potem, ko so se mu v zadnjem obdobju nakopičile v ekipi poškodbe in bolezni, ko je ekipa nesrečno izgubila boj za polfinale državnega prvenstva, pa se je ekipi primeril še poraz v prvi tekmi razigravanja za končno peto mesto. Domači so sicer začeli odločno in dosegli prvi gol v začetku četrte minute tekme. Zdelo se je, da imajo vse pod kontrolo, igrali so dovolj zanesljivo in borbeno. V sedmi minuti so dobili tudi priložnost za igro ob igralcu več, saj je bil eden od kranjskih hokejistov izključen zaradi spotikanja. Ni se izteklo po domačih željah, saj so Triglavani šest sekund pred koncem kazni zadeli v hitrem protinapadu celo z igralcem manj. Ekipi sta bili tako v deveti minuti tekme spet rezultatsko izenačeni, vendar pa tako stanje ni trajalo dolgo. Že sredi naslednje minute so namreč gostje dosegli nov gol in s tem prvič na tekmi povedli. V nadaljevanju tretjine so bili aktivnejši domači, ki so nanizali nekaj pol-priložnosti. Nagrada za trud je prišla pičlih deset sekund pred piskom sirene za konec igralnega časa, ko so fantje v rdečih dresih le uspeli izenačiti.V prvi tretjini so železarji v okvir vrat gostujočega vratarja streljali desetkrat, gostom pa je Gregorja AVSENEKa uspelo ogroziti petkrat.

IMG_4130[1]

Hitro so si gostje iz Kranja v drugi tretjini prislužili izključitev – po minuti in pol igre v tem delu je namreč na klop za kaznovane zaradi napada s telesom moral eden od gostujočih hokejistov. Železarji so prevzeli pobudo in oblegali vrata Kranjčanov, ni pa jim uspelo doseči vodilnega zadetka. Kar ni uspelo hokejistom v rdečih dresih, pa je žal uspelo gostujočim, ki so sredi devetnajste minute povedli še drugič na tekmi. Poseben pri tem je bil način, na katerega se je vse skupaj zgodilo: domači so ravno uprizorili nevarno akcijo in jo zaključili s strelom. Sodnika sta takoj pokazala, da zadetka ni, trije domači igralci pa so se vseeno veselili v “klobčiču”. Medtem so Kranjčani – do prekinitve igre ni prišlo – izpeljali hiter protinapad in matirali Avseneka. V naslednji minuti se je domačim ob izključitvi enega od Triglavanov (nalet na ogrado) ponudila lepa priložnost za ekspresno izenačenje, a je žal spodletela. Slabo minuto aksneje se je domačim primerila tudi edina izključitev na tekmi (napad s telesom). V prihajajočih minutah je bila vidna velika želja domačih po izenačenju. V začetku 26. minute tekme je do le-tega tudi prišlo v trenutkih, ko je bil zaradi udarca s kolenom izključen eden od gostov. Moštvi sta se ob neodločenem rezultatu razšli tudi po dveh tretjinah. Domači so v tem delu proti vratom Triglava sprožili kar 19 strelov, a žal dosegli le en gol. Enega so seveda dosegli tudi Kranjčani, a je njim to uspelo iz le šestih poizkusov.

IMG_4133[1]

Zadnja tretjina je bila pa preprosto za čimprejšnjo pozabo. Domači bi morali odločno kreniti v lov za zmago, namesto tega pa je bilo večino igralnega časa vroče pred vrati Jesenic. Tri minute in dvanajst sekund so v tem delu potrebovali Kranjčani za nov vodilni zadetek. Tudi v prihajajočih minutah igra železarčkov ni bila preveč nevarna, tako da so gostje z lahkoto branili svoje minimalno vodstvo. Lov domačih je v zadnjih dvanajstih minutah popolnoma spodletel, saj so domači v vsej tretjini spravili skupaj le 5 nevarnih strelov proti gostujočim vratom. Na nasprotni strani pa so gostje domačega vratarja ogrozili desetkrat.

Prva zmaga v seriji na dve dobljeni tekmi tako potuje v Kranj.