HD Jesenice – SAPA Fehervar AV19

3 – 4

(1:0,0:2,2:1 – 0:0,0:1) PS

IMG_2827[1]

Strelci: 1:0 KAPEL (Svetina) PP1 8′, 1:1 Czaszar (Buzas, Szabo) PP1 38′, 1:2 Buzas (Fürst) 39′, 2:2 SODJA (Kapel) SH1 49′, 2:3 Kiss 49′, 3:3 SVETINA (Seršen, Pretnar) 56′; 3:4 Nagy GWS

Streli na gol: HD Jesenice  33 (7,11,13-2) , SAPA Fehervar AV19  43 (12,15,13-3)

Kazni: HD Jesenice  6 (-,4,2- ,-), SAPA Fehervar AV19    30(16,12,2-)

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 2 Luznar, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 10 Pavlič, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar,  18 Kapel, 20 Mravlje, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm

SAPA Fehervar AV19: 31 Bobak (GK), 74 Szeles (GK), 9 Halasi, 20 Vas, 21 Nemeth, 53 Bognar, 75 Fürst, 76 Szabo D., 87 Kiss, 90 Erdely, 12 Tör¨k, 17 Rajz, 18 Madacsi, 23 Szabo M., 61 Peter, 68 Czaszar Hunor,79 Buzas,  88 Makovics, 89 Nagy, 92 Vincze, 93 Mihaly, 98 Gyurgyev
Trener: David Kiss

Sodnik:  Miha Bulovec
Linijska sodnika:
Ervin Čamdžić, Gašper Franc

IMG_2806[1]

Kakor bralec lahko nedvomno razbere iz naslovne fotografije, je medsebojna tekma do tega trenutka najboljših ekip v ligi EBJL pritegnila dovolj zanimanja tudi v širši športni javnosti. Večji del domače ekipe je bil po nesrečnem razpletu na petkovi U19 tekmi v Ljubljani še dodatno nabrušen, a tudi gostje, ki so – mimogrede – na Jesenice prispeli le dobrih 50 minut pred tekmo so želeli upravičiti sloves enega največjih favoritov letošnje lige EBJL. Sam uvod v tekmo je prinesel nekaj malega več aktivnosti v igri gostov, a se je vse skupaj končalo v začetku pete minute, ko je 2+10 minut kazni zaradi naleta v glavo dobil madžarski branilec Roland Kiss. ta je tako večji del prve tretjine odsedel na klopi za kaznovane, z napadalcem Jesenic Šturmom (ki je udarec prejel), pa je bilo po krajši prekinitvi k sreči vse v redu. V sedmi minuti tekme sta bili obe ekipi številčno poravnani le 26 sekund, potem pa je zaradi spotikanja na prostor za kaznovane moral gostujoči igralec Vas. Slabo minuto in pol kasneje je v powerplayu po asistenci Svetine z leve strani z backhandom zadel Rok KAPEL in domače popeljal v vodstvo. V nadaljevanju so bili ponovno podjetnejši gostje, vendar se je domača obramba izkazala za neprepustno. 55 sekund pred prvim odhodom na odmor je zaradi zadrževanja s palico malo kazen dobil še Fürst, vendar domačim v preostanku časa ni uspelo doseči novega zadetka. Domači so v trdi tekmi v prvih dvajsetih minutah proti golu Martina Szelesa sprožili sedem strelov, gostje pa so Žigo KOGOVŠKA testirali dvanajstkrat.

IMG_2826[1]

Minuto in pet sekund igre z igralcem več je domačim ostalo v začetku druge tretjine, a so Madžari dobro zaprli poti do svojih vrat. Vse do 27. minute se je nato nadaljeval trd boj obeh ekip, ki nista tekmecu želeli prepustiti niti metra prostora na ledeni ploskvi. Takrat pa je bil zaradi naleta s palico pri železarjih izključen Urukalo. Gostje so rdeče stisnili v obrambno tretjino, a so domači ob obilici požrtvovalnosti zdržali dve minuti igre z igralcem manj brez da bi prejeli zadetek. Tik za tem, ko se je kaznovani jeseniški branilec vrnil na ledeno ploskev pa nov grd prekršek gostov – zaradi nevarnega naleta od zadaj, kak meter in pol od ograje za golom, si je 2+10 minut kazni prislužil Madžar z – tudi Jeseničanom – znanim priimkom Török. Na led se je tako lahko vrnil šele po minuti igre v tretji tretjini, domači pa so imeli v naslednjih dveh minutah prednost igralca več. Pripomnimo še, da je bil tudi ta grob prekršek storjen nad Jakom Šturmom, ki pa jo je k sreči ponovno odnesel brez hujše poškodbe. Rezultatskega učinka žal v prihajajočih dveh minutah ni bilo, je pa prvič na tekmi v eni izmed akcij zacingljala gostujoča vratnica. Nasprotno se je zgodilo domačim ob novi izključitvi Urukala (nepravilno oviranje) v 36. minuti. Obramba železarjev je pritisk zdržala minuto in dvajset sekund, potem pa so igralci iz Fehervarja z golom Czaszarja rezultat izenačili na 1:1. Nekaj zmede v domači vrsti ob prejetem zadetku so gostje s pridom izkoristili že v naslednji minuti, ko je za prvo gostujoče vodstvo Kogovška premagal še Buzas. Do konca druge tretjine je ostalo še 66 sekund, v katerih je bilo domačim potrebno le zbistriti glave in se ponovno osredotočiti na svoj cilj – premagati močne Madžare. V drugi tretjini je domača vrsta Szelesa poskušala premagati enajstkrat, gostje pa so bili še enkrat več v tem pogledu aktivnejši – sprožili so 15 strelov proti vratom Kogovška.

IMG_2817[1]

V tretji tretjini je bilo tekmece tako potrebno ujeti. Železarji so krenili odločno in poskušali kar najhitreje zadeti, a so bili tudi gostujoči napadalci v svojih akcijah nevarni. Prav prej dvakrat skoraj poškodovani Šturm je bil v 48. minuti tekme zaradi naleta na ogrado izključen za dve minuti. Dobro minuto je trajalo obleganje domačih vrat, potem pa je pak gostom ukradel Kapel, zadrsal za nasprotnikova vrata in učinkovito podal pred gostujoči gol, kjer se je znašel Jaka SODJA in zadel na veliko veselje kar številnega občinstva. Le-to žal ni trajalo dolgo, saj so Madžari vseeno še izkoristili powerplay in 33 sekund kasneje z golom Rolanda Kissa znova povedli. Do konca rednega dela tekme je ostalo še dobrih enajst minut, tako da so se železarji spet potrpežljivo lotili lovljenja zaostanka. Čas je vseeno tekel prehitro ob novi vratnici, ki je rešila gostujoče moštvo v prihajajočih minutah. Zadnja izključitev na tekmi se je zgodila v začetku 53. minute, ko je zaradi držanja nasprotnika na klop za kaznovane moral Erdely. Powerplay domačim ni prinesel tako želenega izenačujočega zadetka, zato pa je za eksplozijo veselja na tribunah v 56. minuti poskrbel Erik SVETINA, ki je končno izenačil. Zadnje štiri minute in nekaj sekund regularnega dela tekme je minilo v trdnih obrambah obeh moštev in prežanju na morebitno priložnost za protinapad. V enem od takih so domači že premagali vratarja gostov, a žal še tretjič zadeli vratnico, pak pa do izteka 60. minute ni več dosegel gostujoče mreže. V tretji tretjini so tako domači, kakor tudi gostje, streljali po trinajstkrat na nasprotnikova vrata.

IMG_2843[1]

Podaljšek v igri štirih proti štirim ni prinesel zmagovalca. Domači so v okvir gostujočih vrat v tem delu streljali dvakrat, gostje pa proti golu Kogovška trikrat. Pri kazenskih strelih je bil edini uspešen tretji strelec Madžarov Akos Nagy, ki je tako gostom prinesel prestižno zmago. Železarji so ob strelu Svetine tudi pri izvajanju kazenskih strelov zadeli vratnico. Z nekaj več sreče bi se torej tekma lahko končala tudi drugače, je pa potrebno priznati, da so se igralci iz Fehervarja predstavili kot zelo organizirano moštvo, ki je natančno vedelo kaj in kako doseči Podmežaklo. Njihova trda, a fer igra, je najbrž lahko vodilo tudi za fante v rdečih dresih, a jim bo o tem prav gotovo več povedal strokovni štab na čelu s trenerjem Gabrom GLAVIČem.

Teks: Marko L.