Gledalcev: 110

HD Jesenice  – HK Slavija Jr.

4 – 1

(2:1,1:0,1:0)

1:0 BRGLEZ (Brun Rauh) 4′, 1:1 Tišlar (Železnik, Leben) PP1 11′, 2:1 URUKALO (Kapel, Sodja) PP1 15′, 3:1 BRUN RAUH 36′, 4:1 SVETINA (Seršen) SH1 60′

Streli: HD Jesenice   19 (19,14,10); HK Slavija Jr.   10 (10,9,9)
Kazni: HD Jesenice    12 (4,4,4); HK Slavija Jr.   14 (6,2,6)

HD Jesenice: 1 – Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7- Šabanović, 8-Urukalo, 16-Brus, 4-Ivančević, 10-Pavlič, 11-Brglez, 12-Seršen, 13-Crnović, 14-Pretnar, 15-Brun Rauh, 20-Kapel, 21-Korošec, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm

HK Slavija Jr.: Sotlar (GK), Dvoršak (GK), Miklavčič, Bernard, Poklukar, Leben, Širovnik, Glavan, Ferle, Jeriha, Tišlar, Kisovec, Trškan, Vidic, Bohinc, Železnik, Kujavec, Keber
Trener: Gorazd Rekelj

Sodnik: Miha Bajt
Linijska sodnika: Anže Bergant in Matej Arlič

Končno so se sinoči v ligi EBJL domačemu občinstvu predstavili tudi mladinci Jesenic. V trdi tekmi so premagali Založane s spodobno razliko treh zadetkov, a se je bilo potrebno za uspeh kar potruditi. Nik BRGLEZ je po podaji Lana Brun Rauha sicer domače popeljal v vodstvo že v četrti minuti, a gostje pod vodstvom starega znanca Podmežakle – Gorazda Reklja – niso kazali volje po hitri vdaji. Igra se je odvijala pred enimi vrati in se selila na drugo stran, še naprej pa so bili aktivnejši železarji. Nekaj več kot sto gledalcev je prvo izključitev videlo v 10.minuti, ko je na kazensko klop zaradi udarca s komolcem moral Urukalo. Slabo minuto in pol powerplaya so potrebovali gostje, da so ukanili domačega vratarja Žigo Kogovška in rezultat izenačili. Ko že omenjamo gledalce, je prav, da omenimo skupino glasnih navijačev železarjev, ki so jo predstavljali fantje iz NK Brda. Domači so se v naslednjih minutah trudili, da bi dosegli novo vodstvo. V 13.minuti sta se pred golom gostov nekoliko prerivala Šturm in vratar Sotlar, ter si oba prislužila po dve kazenski minuti zaradi grobosti. Ko je bil 38 sekund kasneje pri gostih izključen še Železnik (udarec s kolenom), se je domačim ponudilo veliko prostora. Ponujeno je s strelom od daleč izkoristil prav prej izključeni Žiga URUKALO (podajalca Kapel in Sodja) in železarji so znova povedli. Domači so tudi v naslednjih minutah igrali napadalno, do povišanja vodstva pa ni prišlo. 14 sekund pred koncem uvodne tretjine si je kazen zaradi udarca s kolenom pri gostih prislužil Kujavec, rezultat pa je do piska sirene ostal enak. V prvi tretjini so železarji sprožili 19 strelov na gostujoča vrata, gostje pa proti golu Kogovška 10.

Druga tretjina je bila nekoliko slabša, obe ekipi sta igrali trdno obrambo. Uvodni nalet domačih v powerplayu so gostje uspešno ubranili, v nadaljevanju pa je igra potekala v glavnem v nevtralni tretjini igrišča. Tudi v drugem delu so sicer Jeseničani bili nekoliko aktivnejši, a so se gostje odlikovali z disciplinirano igro in domačim niso pustili veliko prostora. Sami so bili v nekaj protinapadih nevarni, a je tudi domača obramba s potencialnimi nevarnostmi zanesljivo opravila. Edino večjo napako so si Založani privoščili v 36. minuti, ko je Lan BRUN RAUH prestregel pak pred gostujočo modro črto, sam zadrsal proti Sotlarju in ga z dobro merjenim strelom premagal. V 39.minuti je zaradi zadrževanja s palico na kazensko klop moral Ivančević, 40 sekund kasneje pa sta bila zaradi naletov s palico izključena še Miklavčič (Slavija Jr.) in Urukalo. Veliko prostora Založanom ni uspelo pretvoriti v drugi zadetek. V drugi tretjini so domači streljali 14-krat, gostje pa ponovno devetkrat.

Vodstvo z dvema zadetkoma razlike pred zadnjo tretjino domačim še ni zagotavljalo želene zmage. Komaj so se dobro kazni s konca druge tretjine iztekle, je bil pri železarjih kaznovan Pretnar in Jeseničani so se znova bili primorani braniti. Z nekaj sijajnimi obrambami je aplavze s tribun sprožil domači vratar Kogovšek, gostje pa so si v obupnih poskusih zmanjšanja zaostanka tudi prislužili kazen – v 44.minuti je zaradi držanja palice za dve minuti na hlajenje moral Vidic. Gostje so dve minuti manjka igralca na ledeni ploskvi uspešno ubranili, a so v 49.minuti ponovno morali na kazensko klop (Leben, udarec s palico). Minuto in pol kasneje je zaradi udarca s palico na kazensko klop moral še Kisovec, domačim pa ni uspelo izkoristiti lepe priložnosti. Zadnjih nekaj minut so gostje močno pritisnili, a jih je nekajkrat zmanjšanja zaostanka s sijajnimi obrambami oropal Žiga KOGOVŠEK. Minuto in pol pred koncem je bil zaradi oviranja izključen Brglez pri železarjih.  Gostje so po polminutnem odmoru iz vrat povlekli svojega vratarja in poskušali rezultat znišati v igri šestih proti štirim. Domača obramba je obleganje Slavije zdržala, enajst sekund pred koncem tekme pa je po sijajni podaji Seršena iz svoje tretjine gostom ušel še Erik SVETINA in z zadetkom v prazno mrežo zmago dokončno zagotovil rdeči četi. Streli v zadnji tretjini: HD Jesenice 10, HK Slavija JR. 9.

Gaber GLAVIČ, trener mladincev: “S prikazanim sem zadovoljen. Na zadnjih dveh tekmah smo dobili le dva gola. To pomeni, da je napak v obrambi malo in da fantje spoštujejo dogovorjeno pred tekmami. Raje vidim, da tekme zmagujemo z nizkimi rezultati in se držimo dogovorjenega, kakor pa da bi bili rezultati…kaj vem, 8:7 in podobno. Fantje tudi sami vidijo, da je ob takem pristopu užitek igrati večji in upam, da bomo nadaljevali po začrtani poti. Sliko počasi sestavljamo.”