IHL U18
HD Jesenice vs HKMK Bled   5 – 2 (0:1,4:0,1:1)

Nedeljsko pozno popoldne je ponudilo “derbi Mežakle” v kategoriji mladincev (U18). Nezbrano so začeli Železarji s tekmo, saj so že po osemnajstih sekundah zaostajali za Blejci (0:1). V šesti minuti je prišlo do edine izključitve v tem delu, na klop za kaznovane pa je moral jeseniški napadalec Potočar. K sreči so se Jeseničani ubranili. V nadaljevanju izenačene tretjine nobena ekipa ni uspela več doseči zadetka. Nekaj pobude v igri so sicer imeli domači, vendar pa so bili Blejci v svojih poizkusih zelo nevarni. V prvi minuti nadalejvanja so si svojo prvo kazen na tekmi prislužili Blejci, to pa je bila voda na mlin v tej sezoni zelo dobrega jeseniškega power playa – ob igri z igralcem več je v 23. minuti izenačil Miha KRMELJ (1:1). Ob novi blejski izključitvi v 23. minuti Železarjem še ni uspelo povesti, so pa tehtnico na ledeni ploskvi močno nagnili v svojo prid. S strelom od daleč je v začetku 27. minute domače v vodstvo popeljal branilec Jaka ŠEGA (2:1). Blejci so v začetku 36. minute zamenjali svoja vratarja, novi čuvaj njihove mreže pa je pak izza svojega hrbta pobral praktično le enkaj sekund po vstopu v igro – za Jeseničane je zadel Ahmet JAKUPOVIĆ (3:1). Tudi do konca tretjine so dominirali domači, ki so z golom Žiga DEŽMANA v 39. minuti gostom ušli na varne tri zadetke razlike (4:1). V zadnjem delu je slaba stotnija gledalcev videla prejkone uspavanko. Domači so še naprej narekovali tempo, a so bile lepe priložnosti precej redke. Izključitev domačega napadalca Homana v 44. minuti gostom ni pomagala, da bi se približali. V 54. minuti so že po prekinjeni igri gostje storili prekršek za izključitev, Železarji pa so darilo v obliki power playa sprejeli odprtih rok in 50 sekund kasneje z golom KRMELJa povedli s 5:1. Dve minuti kasneje si je kazen zaradi spotikanja prislužil eden od Blejcev. Ker je sodniško odločitev preveč vneto komentiral, mu je glavni sodnik prisodil še deset minut disciplinske kazni, po še nadaljnjem komentarju pa tudi pot pod prho. S prejšnjima dvema izključitvama, ki so ju rdeči obakrat kaznovali z golom, si je tako mladenič prislužil na tekmi skupno 36 minut kazni, tako da si večera najbrž ne bo ohranil v najboljšem spominu. Ob tem si je edini preostali dve gostujoči kazenski minuti prislužil še njegov brat. Jeseničani sicer boljše igre v polju niso znali kaznovati še s kakim golom v gostujoči mreži, so pa bili ne dovolj zbrani v 59. minuti, ko so gostje celo ob igralcu manj znižali na 5:2. Lepa zmaga je tako dobra popotnica Železarjem za sredino gostovanje v Zalogu, kjer bodo odigrali odpovedano tekmo od prejšnjega tedna.