Liga EBJL

HK Celje – HD Jesenice
9 – 2

(2:1,4:0,3:1)

0:1 REKAR (Svetina) 8′, 1:1 Drozg PP1 15′, 2:1 Pešak (Kolar, Voh) 16′, 3:1 Drozg (Grahut) PP1 22′, 4:1 Mercina (Jezovšek) 36′, 5:1 Jezovšek (Robar, Petek) PP1 39′, 6:1 Voh (Pešak, Mercina) 40′, 6:2 SODJA PP1 47′, 7:2 Drozg (Jezovšek) 50′, 8:2 Jeram /Grahut, Drozg) PP1 54′, 9:2 Robar (Petek, Kern) PP1 55′

Streli na gol: HK Celje 31 (7,11,13), HD Jesenice 26 (8,8,10)
Kazenske minute: HK Celje 39 (2,8,29), HD Jesenice 58 (4,4,50)

HK Celje: Jošt (GK), Srebot (GK), Grahut, Mercina, Senica Pintar, Jeram, Jezovšek, Kuzman, Petek, Robar, Drozg, Kern, Čirić, Voh, Pešak, Kolar, Jeram, Mrđenović
Trener: Jure Gajšek

HD Jesenice: 1-Legat, 25-Hribar, 7-Hadžić, 5-Šabanović, 12-Glavič, 11-Seršen, 24-Rekar, 6-Brus, 2-Klofutar, 15-Avsenek, 9-Rajsar, 16-Šturm, 13-Urukalo, 3-Stojan, 8-Brglez, 23-Sodja, 22-Svetina E., 18-Žuber, 10-Razingar, 17-Svetina R., 8-Kantarević, 21-Pavlič
Trener: Dejan Varl

Glavni sodnik: Črt Kralj
Linijska sodnika: Miklič, Zgonc

Potem, ko so v dopoldanski tekmi v Celju suvereno zmagali dečki, so na enak razplet upali tudi mladinci v sklopu lige EBJL. V prvi tretjini sta moštvi bili dokaj enakovredni, na trenutke pa so železarji celo prevladovali. V 5.minuti so domači morali odslužiti prvo malo kazen, a je varovanci trenerja Dejana Varla niso znali kaznovati. Po golu Nika REKARJA (podaja E. Svetina) so Jeseničani v 8.minuti povedli. V 13.minuti si je pot na kazensko klop zaradi udarca s kolenom prislužil Avsenek, a so se tudi železarji ubranili. Zaradi zadrževanja s palico mu je na kazensko klop v 15.minuti sledil Alen Hadžić, domači pa so potrebovali vsega 5 sekund powerplaya za izenačitev rezultata. 50 sekund kasneje so domači znova zadeli in prvič na tekmi povedli. 25 sekund pred koncem tretjine si je malo kazen zaradi nepravilnega naleta na ogrado prislužil Glavič.

Domači so jo z novim zadetkom kaznovali v 22.minuti. V 30. in 34.minuti sta si sledili dve mali kazni za Celjane, a preveč nezbrani vrsti železarjev to ni pomagalu k zmanjšanju rezultata. Pravzaprav ravno obratno – pri eni od menjav v 35.minuti, je sodnik železarjem dosodil preveč igralcev na ledeni ploskvi. Na kazensko klop je moral še Sodja, a je le 34 sekund kasneje napako za izključitev storila tudi domača četa. Ob izenačenih močeh na ledeni ploskvi so nato v 36′.minuti Celjani povišali vodstvo na 4:1. Na strani železarjev je bil v naslednji minuti izključen Urukalo, domači pa so vodstvo povišali le sekundo pred koncem njegove kazni. 44 sekund pred koncem druge tretjine je že tako visoko vodstvo domačih še oplemenitil Voh; je pa tudi dobil malo kazen zaradi udarca s palico 20 sekund kasneje.

V zadnji tretjini se je pokazalo, da Jeseničani tokrat niso bili kos svoji nalogi. V 47.minuti je bil na domači strani izključen eden od igralcev, Jaka SODJA pa je zadel po vsega 9 sekundah powerplaya. Ob priliki doseženega gola so domači storili nov prekršek, ki pa  ga železarji niso uspeli kaznovati z novim golom. So pa azto Celjani povišali na 7:2 v 50.minuti. V 52.minuti sta si v lase skočila Voh pri domačih in Razingar pri železarjih, ter si oba prislužila 5+20 minut hlajenja – ter torej predčasni odhod pod prho. V naslednji minuti se jima je zaradi udarca s kolenom pridružil še Avsenek. Domači so vse skupaj izkoristili za svoj osmi zadetek v 54.minuti. Da pa bi bila mera polna, pa so devetič zadeli le 55 sekund kasneje.

Dejan Varl, trener mladincev;
“Najraje tekme ne bi komentiral. V prvi tretjini smo enakovredno igrali z domačimi, potem pa se nam je vse skupaj podrlo. Fantje se niso držali mojih navodil, nekoliko preveč so jih ponesla tudi čustva. Celjanom lahko čestitam za odličen rezultat, mojim fantom pa mislim povedati par krepkih.”

Tekst:Marko L.