Gledalcev: 60

HD Jesenice – LA Stars

8 – 3

(0:2,7:1,1:0)

Strelci: 0:1 Kurochkin 2′, 0:2 Rodin (Zeldich, Barnes-Garner) 19′, 1:2 KAPEL (Šturm, Brun RAuh) 22′, 2:2 KAPEL (Brun Rauh, Šturm) 25′, 3:2 SERŠEN (Svetina, Brglez) 25′, 3:3 Kurochkin 25′, 4:3 RAJSAR (Brun Rauh) 30′, 5:3 BRGLEZ (Svetina) 31′, 6:3 IVANČEVIČ (Rajsar) 32′, 7:3 IVANČEVIČ (Šabanović) 34′, 8:3 RAJSAR 50′

Streli na gol: HD Jesenice  36  (11,12,13), LA Stars  27 (10,6,11)
Kazni:
HD Jesenice   4 (-,2,2); LA Stars  10 (2,4,4)

HD Jesenice: 25 Kogovšek (GK), 1 Žagar (GK), 8 Urukalo, 16 Brus, 7 Šabanović, 22 Svetina, 11 Brglez, 18 Kapel, 12 Seršen, 24 Šturm, 14 Pretnar, 20 Luznar, 15 Brun Rauh, 23 Sodja, 10 Pavlič, 4 Ivančevič, 9 Rajsar, 13 Crnović, 21 Korošec

LA Stars: 29 Werner (GK), 40 Kövari, 93 Cantor, 19 Müller, 9 Neubauer, 8 Roehrig, 77 De Schepper, 18 Riedler, 47 Brunner, 44 Hauser, 89 Bardh, 61 Prosenz, 91 Rodin, 15 Stey Aert, 24 Perlovich, 14 Barners-Garner, 5 Dorner, 37 Kurochkin, 36 Luggin, 27 Wrumnig, 2 Zeldich, 90 Khudiakov
Trener: Thomas Wehrman

Sodnik:  Luka Kamšek
Linijska sodnika:
Gašper Jaka Zgonc, Franc Gašper

Prvo od dveh napovedanih tekem v ligi EBJL so mladinci Jesenic odigrali v sobotnem večeru. Gostujoča ekipa LA Stars, ki v St. Pöltnu deluje pod franšizo Okanagan Hockey Club Europe, je že taka združba hokejistov z vseh vetrov, da jo je potrebno vzeti kar se da resno. Železarji – kot ena v tem trenutku najuspešnejših ekip v ligi – tega niso naredili in kazen je sledila kaj hitro. Gostje so namreč povedli že po 88 sekundah tekme. Domači so se vso uvodno tretjino mučili v lovu na minimalno gostujoče vodstvo. Fantje iz avstrijske akademije so v tem času očitno še premogli dovolj moči za enakovredno kosanje z železarji. Dobro minuto in pol pred koncem uvodne tretjine so tako dosegli še svoj drugi zadetek in začudenim Jeseničanom dali dovolj motivov za resnejši pristop v drugi tretjini.

Le-ta se je tudi zgodil. 69 sekund igre v drugi tretjini je bilo potrebnih, da so domači dosegli svoj prvi gol na tekmi. V 25. minuti je nato kakih 60 gledalcev videlo kar tri zadetke. Najprej so dvakrat zadeli Jeseničani in tako prvič na tekmi povedli, vendar so gostje za novo izenačenje potrebovali vsega osem sekund (3:3). Izjemno učinkovito drugo tretjino so nato domači nadaljevali z goli v 30., 31. in 32. minuti, piko na i tornadu zadetkov domačih pa je v 34. minuti s svojim drugim zaporednim golom postavil Tim Ivančevič.

Potolčeni gostje so bili v zadnji tretjini spet nekoliko bolj enakovredni, edini gol v tem delu tekme pa je po lepi samostojni akciji dosegel Patrik Rajsar. Zanimivost – na tekmi smo videli sedem izključitev (dve na jeseniški strani in pet na gostujoči), nobena od ekip pa ni zadela v powerplayu.

Nedeljska tekma proti EC VSV je nato odpadla zaradi prošnje Korošcev, ki se ubadajo z velikim številom obolelih v ekipi.