DP mlajših dečkov, 2.tekma polfinala

HD Jesenice – MK Bled A

2 – 3

(0:1,1:1,1:0 – 0:0) PS

0:1 Pazlar (Jeločnik, Sojer) 14′, 1:1 KOROŠEC 18′, 1:2 Lesničar (Borse) PP1 24′, 2:2 SLIVNIK (Torok, Junež) 34′, 2:3 Lesničar GWS 50′

Streli na gol: HD Jesenice 26 (4,10,8,4), MK Bled A 18 (5,5,6,2)
Kazni: HD Jesenice 8 (2,2,4,0), MK Bled A 14 (12,0,2,0)

HD Jesenice: 1-Škrjanc (GK), 25-Avsenek (GK), 12-Gasar (A), 17-Čufer, 7-Rijavec, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 13-Langus, 11-Dobravec (A), 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 21-Junež, 5-Korošec, 24-Crnkić, 4-Bergelj, 20-Sintič, 3-Adrović, 18-Kaltak
Trener: Gaber KLINAR

MK Bled A: Justin (GK), Klančar, Brodnik (C), Jazbec, Sojer, Livrin, Borse, Lesničar, Pazlar, Jeločnik, Mahmutović, Vilman, Smolej, Golja, Goličič, Zugwitz
Trener: Valerij Šahraj

Sodnika: Robert Bohinc in Anže Bergant
Gledalcev: 120

V drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva sta se Podmežaklo srečali ekipi mlajših dečkov Jesenic in blejske A ekipe. Po zanesljivi zmagi železarjev pred dnevi na Bledu, se je tokrat zasukalo nekoliko drugače…

Obe ekipi sta v uvodni tretjini igrali trdno obrambo s tesnim pokrivanjem, v kateri ni bilo dosti prostora za samostojne prodore, strele in doseganje zadetkov. V prve resnejše težave so se domači spravili v šesti minuti tekme, ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Matic Torok. Železarji so z zavzetim branjenjem vrata Nejca ŠKRJANCa uspešno obranili, na drugi strani pa se jim je iz hitrega protinapada celo ponudila priložnost, da bi povedli. V enakem stilu so se odvijale naslednje minute, potem pa je v 14.minuti prišlo do nekaj malega nezbranosti v domači obrambi in Blejci so po hitrem napadu povedli. V naslednji minuti je sledil zverinski Brodnikov udarec s komolcem v glavo Naceta Langusa, zaradi česar je slednji potreboval kar nekaj minut, da se je ob pomoči zdravniške službe spet postavil na noge. Sodnika sta gostom prisodila 2+10 minut kazni zaradi udarca v glavo, kar je prav gotovo kazen, ki je ob takem prekršku zapovedana. Pri tem v spomin hodi lanskoletni suspenz jeseniškega igralca, ki je enemu od nasprotnikov nakazal brco, a do udarca sploh ni prišlo; jeseniški branilec pa si je prislužil kar nekaj tekem neigranja. Tokrat je po mnenju marsikoga udarec bil nameren, pa bo morda vodstvo lige tudi sprožilo kak suspenz. Gostje se seveda s takim zapisom najbrž ne bodo strinjali, to pa je pravzaprav tudi njihova pravica. V vsakem primeru je bilo srhljivo videti negibno telo domačega hokejista in samo upamo lahko, da do podobno grdih scen v prihodnosti ne bo prihajalo.Do konca tretjine je ostalo še 37 sekund, domačim pa jih v powerplayu ni uspelo izkoristiti za dosego zadetka. V trdem, tesnem dvoboju je domačim v prvem delu uspelo streljati le štirikrat v okvir vrat gostujočega vratarja, a so bili približno enako razpoloženi tudi gostje s petimi streli. Roko na srce je bilo strelov še nekaj več, a zgoščeni obrambi pred obema vratarjema sta prestregli obilo pakov še preden so le-ti prileteli do vratarjev.

Slaba minuta in pol powerplaya je domačim ostala na voljo v drugi tretjini. Odločno so se zapodili v napad, a jim vratarja gostov ni uspelo ukaniti. Minuto po tistem, ko sta obe moštvi spet igrali s po petimi igralci na ledu, je domačim uspelo ukrasti pak gostujočim branilcem na jeseniški strani. V hitrem protinapadu je Urban KOROŠEC z blagim, a zvitim strelom presenetil gostujočega vratarja in rezultat izenačil na 1:1. Spotikanje Davida Baloha v 24.minuti – in posledična izključitev – je bilo krivo za novo vodstvo Blejcev, ki so v powerplayu potrebovali le 15 sekund za dosego zadetka. Nov zaostanek je nekoliko šokiral domače, ki so v drugi tretjini sicer igrali podjetneje in bili tudi nekoliko boljši nasprotnik. Sredi tretjine je zaradi nepoznavanja pravil (2+10 minut izključitev) prišlo do glasnega negodovanja dela gostujočih navijačev, saj so menili, da bi se kaznovani igralec moral že vrniti na ledeno ploskev. Temu ni bilo tako in sodnika pritiskom seveda nista popustila. Ko je kaznovanemu igralcu kazen končno minila, pa ekipi več kot tri minute nista pripravili nobene prekinitve tekme, tako da se je omenjeni kar pošteno nasedel na kazenski klopi. V drugem delu so domači desetkrat neposredno ogrozili vrata gostov, Blejci pa so Škrjanca preizkusili petkrat.

Tudi v tretji tretjini se je nadaljeval trd, neizprosen boj za vsak centimeter ledu. Domači so na vse kriplje poskušali izenačiti, vendar je gostujoča obramba s pomočjo izvrstnih obramb vratarja, nekaj pa tudi s pomočjo sreče, svoje vodstvo vzdrževala do 34.minute. Takrat je po strelu Juneža z modre črte pak okrog gola zapeljal Torok, po zmedi v obrambi gostov pa ga je v gol pospravil Luc SLIVNIK. Moštvi sta bili tako ponovno izenačeni pred zadnjimi enajstimi minutami regularnega dela tekme. Slabo minuto kasneje je sledila izključitev pri gostih zaradi preveč igralcev na ledeni ploskvi. Zdelo se je, da je takrat pravi trenutek za prvo domače vodstvo na tekmi, saj so imeli v trenutkih pred tem igro povsem v svojih rokah. Powerplay je trajal minuto in dvajset sekund, potem pa je na kazensko klop zaradi spotikanja moral Tim Dolinar na domači strani. Prihajajoči manjko igralca manj je uspelo uspešno ubraniti tudi domači ekipi. Vse do 41.minute sta si ekipi v enakovrednem boju nato poskušali priboriti vodilni zadetek, vendar sta bili obe obrambi zbrani. Takrat si je zaradi zadrževanja s palico malo kazen prislužil Rijavec na domači strani. Gostujoči strateg je ob tej priložnosti zahteval 30 sekund odmora in svojim varovancem naročil kako do vodilnega zadetka. Obramba železarjev je pritisk gostov zdržala, enkrat pa je pak Blejcem ukradel Torok in z bliskovito akcijo sam pridrsal pred gostujoča vrata, vendar mu shorthanded gola ni uspelo doseči. Prav omenjenemu igralcu se je kako minuto in pol kasneje ponudila še ena podobna priložnost, a je bil gostujoči vratar še drugič zapored uspešnejši v situaciji iz oči v oči.  Minuto in 41 pred koncem je tudi domači trener Gaber KLINAR vzel time-out za še zadnje napotke železarjem. Še tretjič zapored je v nadaljevanju Torok s svojo hitrostjo ušel obrambi gostov, a ga je še tretjič demantiral vratar gostov Mark Justin. Tudi v zadnjih sekundah rednega dela je bilo kar nekajkrat vroče pred vrati gostov, do spremembe rezultata pa več ni prišlo. Domači so v tretjih petnajstih minutah igre sprožili osem strelov v okvir vrat gostov, gostje pa v okvir vrat Škrjanca šest strelov.

Podaljšek petih minut v igri štirih proti štirim je minil brez nove spremembe rezultata in ekipi sta morali pristopiti k izvajanju kazenskih strelov. Za goste je prvi strel izvedel Pazlar, Nejc ŠKRJANC pa je strel ubranil. Sledil je zadetek Luca SLIVNIKA za vodstvo železarjev. Drugi izvajalec pri gostih je bil Brodnik, ki je obe ekipi ponovno izenačil. Nesrečna serija Matica Toroka se je nadaljevala tudi ob drugem kazenskem strelu za Jesenice, saj je vratar gostov njegov strel ubranil. Tretji strelec za goste je bil Lesničar, ki je Škrjanca hladnokrvno ugnal. Na ta način je zadnji strelec za Jesenice Tim Dolinar za nadaljevanje serije gostujočega vratarja moral premagati, to pa mu žal ni uspelo in gostje so se lahko veselili trdo priborjene, a zaslužene zmage.

Odločilna tekma za vstop v polfinale se bo tako odigrala na Bledu.