• Moštvi igrata na 2 zmagi (boljši iz 3. tekem).

• Moštvi igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem).
    – zmagovalec 2:7 proti zmagovalec 3:6

FINALE:

• Zmagovalca polfinala igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) za 1. mesto
  • Poraženca polfinala igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) za 3. mesto

Polfinalna para: zmagovalec 1:8 proti zmagovalcu 4:5 in zmagovalec 2:7 proti zmagovalcu 3:6

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga 2 krat, postane zmagovalec IHL U-13 v sezoni 2019/20, poraženo moštvo zasede 2. mesto. Tekmovanje IHL U-13 je tudi tekmovanje za DP mlajših dečkov Slovenije. Če v finalu za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane državni prvak v kategoriji mlajših dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

Na tekmah končnice moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 54 minutah tekme, se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-13 v sezoni 2019/20

Pravila tekmovanja v končnici IHL U15

KONČNICA: Nastopa prvih 8 moštev po rednem delu

POLFINALE:

FINALE:

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga 2 krat, postane zmagovalec IHL U-15 v sezoni 2019/20, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Moštva na tekmah v končnici igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60 minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga 2 krat, postane zmagovalec IHL U-15 v sezoni 2019/20, poraženo moštvo zasede 2. mesto. Tekmovanje IHL U-15 je tudi tekmovanje za DP dečkov Slovenije. Če v finalu za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane državni prvak v kategoriji dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

Prednost domačega igriščav končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-15 za sezono 2019/20

Pravila tekmovanja v končnici IHL U17

POLFINALE:

FINALE:

Tekmovanje IHL U-17 je tudi tekmovanje za DP kadetov Slovenije. Če v finalu za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane kadetski državni prvak najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra dolgi podaljšek (4 igralci v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi dolgi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

Pred podaljškom/i se očisti led.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-17 za sezono 2019/20

Pravila tekmovanja v končnici IHL U19

POLFINALE:

FINALE:

Tekmovanje IHL U-19 je tudi tekmovanje za DP kadetov Slovenije. Če v finalu za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane mladinski državni prvak najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-19 za sezono 2019/20

Pravila tekmovanja v končnici IHL člani

POLFINALE:

FINALE:

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga 2 krat, postane zmagovalec IHL  v sezoni 2019/20, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL članov za sezono 2019/20