• Moštvi igrata na 2 zmagi (boljši iz 3. tekem).

• Moštvi igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem).
    – zmagovalec 2:7 proti zmagovalec 3:6

FINALE:

• Zmagovalca polfinala igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) za 1. mesto
  • Poraženca polfinala igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) za 3. mesto

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga 2 krat, postane zmagovalec IHL U-12 v sezoni 2018/19, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Tekmovanje IHL U-12 je tudi tekmovanje za DP mlajših dečkov Slovenije. Če v finalu za 1.mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane državni prvak v kategorii mlajših dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

Na tekmah končnice moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 54 minutah, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 3 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-12

Pravila tekmovanja v končnici IHL U14

KONČNICA: Nastopa prvih 8 moštev po rednem delu

POLFINALE:

FINALE:

Tekmovanje IHL U-14 je tudi tekmovanje za DP dečkov Slovenije. Če v finalu za 1.mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane državni prvak v kategorii dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-14

Pravila tekmovanja v končnici IHL U16

KONČNICA: Nastopa prvih 8 moštev po rednem delu

POLFINALE:

FINALE:

• Zmagovalca polfinala igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem)

Moštvo, ki v finalu zmaga 2 krat, postane zmagovalec IHL U-16 v sezoni 2018/19, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Tekmovanje IHL U-16 je tudi tekmovanje za DP kadetov Slovenije. Če v finalu za 1.mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane državni prvak v kategoriji kadetov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra dolgi podaljšek (4 igralci v polju in vratar) do ‘zlatega gola’, oz. 20 minut. V primeru, da v 20 minutah ni gola, se igra novi dolgi podaljšek do ‘zlatega gola’, oz. 20 minut in tako naprej. Pred podaljškom/i se očisti led.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-16

Pravila tekmovanja v končnici IHL U18

KONČNICA:

Nastopajo vsa moštva. Zmagovalec rednega dela je prvi polfinalist in ima v nadaljevanju končnice številko 1.

PS: Po izstopu ekipe SKHL Crvena Zvezda ima nastop v polfinalu zagotovljen tudi drugouvrščeni po rednem delu prvenstva. Slednji dobi v nadaljevanju končnice številko 2.

• Pari četrtfinalnih tekem: 3:6 in 4:5

POLFINALE:

FINALE:

• Zmagovalca polfinale igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem)

Tekmovanje IHL U-18 je tudi tekmovanje za DP mladincev Slovenije. Če v finalu za 1.mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata 2 tuji moštvi, postane državni prvak v kategorii kadetov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

vir: Propozicije HZS za tekmovanje IHL U-18

Pravila tekmovanja v končnici EBYSL U20

KONČNICA: V končnici nastopi 8 ekip.

5 ekip iz razigravanja za mesta v končnici (master round), obe ekipi zmagovalki ostalih dveh skupin (Skupina A in Skupina B) in točkovno najboljša ekipa iz obeh skupin. Ekipe ob vstopu v končnico dobijo izhodiščne številke s katerimi vstopijo v končnico. Ekipe iz skupine master round dobijo tako številko kot je njihova uvrstitev po končanem master roundu. Številki 6 in 7 dobita ekipi zmagovalki skupin. Boljšo, torej 6 dobi točkovno uspešnejša ekipa. Kot zadnja napreduje v končnico ekipa, ki je najboljša drugouvrščena ekipa iz skupin A in B. Dobi številko 8.

Ob izenačenem številu točk velja pregled medsebojnih tekem in:
1. višje število točk
2. boljša gol razlika
3. višje število doseženih zadetkov
4. če so medsebojna srečanja še vedno izenačena, gledamo gol razliko na 5 tekmah kjer je ekipa dosegla najvišje število zadetkov
6. mange število kazenskih minut
7. boljša uvrstitev v lanski sezoni

ČETRTFINALE:
Ekipe s številkami od 1 – 4 lahko izberejo svoje nasprotnike, torej ekipe s številkami od 5 -8. Prva izbira ekipa s številko 1, nato ekipa s številko 2 , sledi ekipa 3, zadnji par pa sta preostala nasprotnika, kjer ima prednost domače tekme ekipa s številko 4.
Pari četrtfinala odigrajo na 2 doseženi zmagi, torej po sistemu best-of-three. Prednost domače tekme v vsakem paru ima ekipa z nižjo številko. Lokacije tekem si sledijo po razporedu:

• tekma pri ekipi z nižjo številko
  • tekma pri ekipi z višjo številko
  • tekma pri ekipi z nižjo številko (opcija)

POLFINALE:
V prvem paru se srečata zmagovalec četrtfinalega para z najnižjo številko in zmagovalec para z najvišjo številko. V drugem paru tako igrata zmagovalca z drugo najnižjo številko in zmagovalec z drugo najvišjo številko.
Para polfinala se odigrata na 2 dobljeni tekmi, torej po sistemu best-of-three. Prednost domače tekme v paru ima polfinalni udeleženec z nižjo številko. Lokacije tekem si sledijo po razporedu:

FINALE:
V finale se uvrstita zmagovalca polfinalnih dvobojev.
Finale se odigra na 3 dobljeni tekmi, torej best-of-five. Prednost domače tekme ima finalist z nižjo številko. Lokacije tekem si sledijo po razporedu:

• 2 tekmi pri ekipi ki vstopi v finale z nižjo številko
  • 2 tekmi pri ekipi ki vstopi v finale z višjo številko
  • 1 tekme pri ekipi z nižjo številko (opcija)

Ekipa, ki prva doseže tretjo zmago postane ERSTE Young Stars League Champion 2018/2019!

PODALJŠKI IN KAZENSKI STRELI:
Če tekma v končnici po končanih 60 minutah ni odločena, sledi normalen odmor 15 minut, čiščenje ledu, potem pa se tekma nadaljuje z dolgim (20 minut) podaljškom. Ekipi zamenjata strani. Ekipi igrata v razmerju 5-5, vkolikor ni že predhodnih kazni. Če tekma tudi po podaljšku ni odločena, sledi izvajanje kazenskih strelov po pravilniku IIHF.

Pred kazenskimi streli se ne menja strani. Ekipi določita po 3 različne izvajalce, ki so na zapisniku in niso na prestajanju kake od kazni. Če tudi po 3 krogih izvajanja ni zmagovalca se kazenski streli izvajajo posamično. Posamičen igralec lahko izvaja poljubno število kazenskih strelov.

Če v finalni seriji pride do odločilne 5. tekme, potem se podaljški igrajo do odločitve zmagovalca. Po končanih 60 minutah sledi 15 minutni odmor in čiščenje ledu, nakar se igra nadaljuje z 20 minutnim podaljškom. Postopek se nadaljuje, dokler eno izmed moštev ne doseže zadetka. Ekipi igrata v razmerju 5-5, vkolikor ni že predhodnih kazni, ter pred vsakim od podaljškov zamenjata strani.