Streli na gol: HD Jesenice   22 (6,7,9); HK Olimpija   28 (12,11,5)
Kazni: HD Jesenice  4 (4,-,-); HK Olimpija   4 (-,2,2)

Linijska sodnika: Anže Bergant, Peter Bizalj

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šega, 11 Pogačar (A), 22 Jakupović (A), 16 Lukan A.,14 Mašič, 7 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 5 Murnik, 9 Lukan D., 23 Podrekar, 18 Potočar, 2 Škof, 15 Dolinar, 10 Podlipnik, 21 Dežman, 8 Krmelj (C), 20 Kararić, 17 Langus
Trener: Dejan VARL

HK Olimpija: 1 Usnik (GK), 35 Kavčič (GK), 20 Ložar, 33 Ogrinc, 9 Brodnik, 15 Sojer, 11 Ilić (C), 28 Žitko, 8 Stipanič, 10 Šinkovec, 26 Kosmač, 19 Povirk, 5 Kokelj, 13 Sojer, 27 Lesjak, 7 Žeželj, 89 Stanek
Trener: Ildar Rahmatullin

Od derbija in borbe za trenutno prvo mesto na prvenstveni lestvici je varovancem trenerja Dejana VARLa ostala samo pobožna želja, pa še ta je bila po videnem precej vprašljiva, saj je

Domačim v prvi tretjini padla megla na oči

Roko na srce jim ni padla le na oči, pač pa tudi na palice, drsalke in ostale dele hokejske opreme. Prvi dve menjavi so železarji prebili krčevito braneč vrata Gašperja PANJTARja. Kmalu po začetku tretje minute so se bili po izključitvi branilca D. Lukana zaradi naleta s palico v srednji tretjini primorani braniti z igralcem manj. Dve minuti nove borbe v obrambni tretjini je bilo sicer uspešne, tako da je kar lepo število gledalcev upalo, da bo od pete minute naprej videlo bolj enakovredno podobo na ledeni ploskvi. Pričakovanj fantje v rdečih dresih niso izpolnili, saj je gostujoča ekipa še naprej prevladovala. V začetku sedme minute so gostje z golom kapetana Ilića zasluženo povedli. Večine domačih zaostanek ni predramil, tako da so bili Ljubljančani tudi v nadaljevanju boljši nasprotniki. Ob koncu devete minute je pri železarjih vnovič prišlo do izključitve zaradi naleta s palico. Ponovno je na klop za izključene moral Lukan, s to razliko, da je bil tokrat izključen napadalec Aljaž. Branjenje tokrat ni bilo uspešno, saj so gostje zmedeni domači vrsti gol zabili že po osemindvajsetih sekundah igre z igralcem več (0:2, Sojer, 10.minuta). V deseti minuti je domačim končno uspelo pripeljati pak v napadalno tretjino, saj so se vsi prejšnji poizkusi končali z dumpom in lovljenjem nasprotnikov. Nekaj malenkostno enakovrednejših minut se je končalo ob koncu osemnajste minute, ko so železarji za golom po nepotrebnem izgubili pak, gostje pa so darilo izkoristili in še tretjič premagali domačega čuvaja mreže (0:3, Brodnik, 18. minuta). Gostje so ostali z isto peterko na ledu in po golu Sojerja le 18 sekund kasneje lahko rekli – hvala lepa (0:4, 19. minuta). K sreči – glede na videno – je ostalo le pri zaostanku štirih zadetkov. Prva tretjina je ponudila le šest strelov železarjev v okvir vrat gostujočega vratarja, gostje pa so domačega čuvaja ogrozili z dvanajstimi natančnimi streli.

img_92281

V drugi tretjini namesto megle – medlo

V domačih vratih je v drugi tretjini prišlo do menjave, saj je Panjtarja zamenjal Nejc ŽAGAR. Nekoliko striktneje so drsali z gosti železarji v drugi tretjini. Gostom iz glavnega mesta niso več puščali prostega sprehajanja po ledu lepotice Podmežaklo, žal pa sami niso sproducirali ničesar nevarnejšega. Vse preveč je bilo solističnih poizkusov, premalo podajanja odkritim soigralcem, predvsem pa je bilo premalo igre na telo, kot se temu reče v hokejskem žargonu. Fantom iz prvega napada se je v eni od menjav celo pripetilo, da so jih gostje “postavili”v obrambno tretjino, jih tam držali celo minuto in vrteli … Ničesar ni spremenila niti izključitev gostujočega branilca Kokelja v šestintrideseti minuti, saj železarjem ob igri z igralcem več ni uspelo sestaviti česa resnično nevarnega. O drugi tretjini sicer ni kaj dosti pisati, saj sta obe mreži ostali nedotaknjeni. Prav dosti ni bilo niti drugega dogajanja, tako da so se tudi prisotna dekleta na tribunah raje posvetila svojim elektronskim napravam in družabnim omrežjem namesto sledenja dogajanjem na ledeni ploskvi. Domači so v okvir proporcev gostujočih vrat v tem delu sprožili sedem strelov, na vrata Žagarja pa je letelo enajst pakov.

img_92241

Za kak odtenek vseeno bolje

so igrali železarji v zadnjih dvajsetih minutah. Kakor je to piscu teh stihov težko zapisati, je menda še največ volje do igre pokazala tretja peterka domačega stratega. Fantje so nekajkrat goste držali v njihovi obrambni tretjini, žal pa se je vse skupaj prepogosto končalo brez strela na gol, ali pa je bil strel preslaboten, ni bilo zadnje podaje … Prva in druga peterka sta se – nekaj posamičnim poizkusom navkljub – še naprej utapljali v povprečju. Gostom se prav dosti ni bilo več potrebno truditi. Edina statistična sprememba v zadnjih dvajsetih minutah je v zapisnik “sedla” v začetku oseminpetdesete minute tekme, ko si je izključitev zaradi zadrževanja s palico prislužil gostujoči napadalec Kosmač. Dve minuti nekakšnega pritiska železarjev sta bili ponovno prezplodni, zadnjo minuto pa so gostje odigrali samo še z eno željo – ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno vse do konca tekme. To jim je ob koncu tudi uspelo. Železarji so v zadnji tretjini sprožili devet strelov na vrata svojih nasprotnikov, zadovoljni gostje pa le še pet … Gostujoči vratar je ob koncu lahko prevrnil svoj gol, domači pa se bodo morali vprašati, zakaj so se ob izključitvi A. Lukana v prvem delu uvodne tretjine sploh zadnjič vpisali v statistiko na tekmi …

img_92311

dejan-varl-4Dejan VARL, trener železarjev:
“Olimpiji čestitam za zmago. Mi pa smo sami sebi največji nasprotnik. Dokler si fantje ne bodo začeli zaupati, lahko še tako trdo treniramo in se učimo, pa ne bo pravega učinka. Včeraj smo imeli recimo sijajen trening, res je “letelo” … danes pa je na tekmi sledil popoln mrk. Popolnoma smo padli, v tekmo pa smo šli s strahom, s “tavelikimi očmi”. Nasprotniki sicer niso bili noben bavbav, smo pa mi izgubljali dvoboje, zamujali, si malo, ali nič pomagali, čakali drug na drugega in podobno … To, kar smo pokazali danes, je bilo strahopetno. Fantje niso upoštevali mojih navodil, od sistema, ki se ga učimo, nismo prikazali ničesar. V tem sistemu pa mora na ledu delati pet hokejistov. Če “manjka” eden, se vse skupaj podre. Ta ekipa ima v sebi dovolj znanja in zares verjamem, da je sposobna dobrih rezultatov, a bomo morali nekaj spremeniti. V ekipo prihaja tudi nekaj hokejistov od drugod, na tekmah pa bodo igrali pač samo tisti, ki bodo prikazali največ. Posebej razočaran sem nad t.i. izhodnim letnikom, fantje bodo morali pokazati zares veliko več. Najtežje tekme šele prihajajo, do takrat pa bomo morali spremeniti marsikaj …”