Streli na gol: HD Jesenice  38 (9,16,23); HKMK Bled   27 (7,11,9)
Kazni: HD Jesenice  14 (4,4,6); HKMK Bled   46 (6,6,34)

Linijska sodnika: Uroš Franc, Grega Markizeti

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šega, 11 Pogačar (A), 22 Jakupović (A), 16 Lukan A.,14 Mašič, 7 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 5 Murnik, 23 Podrekar, 18 Potočar, 2 Škof, 10 Podlipnik, 21 Dežman, 8 Krmelj (C), 6 Alagić, 4 Fartek, 24 Finžgar, 15 Dolinar
Trener: Dejan VARL

HKMK Bled: 33 Pančur (GK), Tomažin (GK), 47 Stan J., 88 Stan L, 28 Borse, 45 Tušek, 51 Podrekar, 11 Pretnar, 10 Gavrilov, 16 Konc, 9 Klančar, 8 Zupan, 12 Gomboc, 17 Mahkovec, 5 Černe
Trener: Rok Jakopič

Dva dni po slabi predstavi kadetov v Beogradu, se je fantom ponudila priložnost za popravni izpit proti vrstnikom z Bleda, katere so letos kar nekajkrat že premagali …

IMG_0196

Prejeli gol v prvi minuti

Ni šlo po načrtih domače ekipe že kar takoj od začetka. Gostje so praktično že v prvi menjavi po sedeminštiridesetih sekundah igre povedli z 0:1. Domači trener je pred tekmo že poskrbel za nekatere rošade v moštvu, a šok terapija očitno v vmesnem dnevu med dvema tekmama še ni dala pravih rezultatov. Že v drugi minuti je bil pri Blejcih zaradi spotikanja izključen Konc, tako da se je rdečim ponudila priložnost za hitro izenačenje. Igra z igralcem več je sicer ponudila obleganje gostujoče obrambne tretjine, ki pa je bilo brez učinka in – kot je izpadlo – celo brez sproženega strela. Priložnost za igro z igralcem več so v peti minuti dobili tudi gostje, saj je zaradi oviranja na klop za kaznovane moral Kobal. K sreči tudi Blejcem ni uspelo doseči novega zadetka. Do desete minute so je nato nadaljeval enakovreden boj, potem pa se je gostom primerila nova izključitev (Podrekar, udarec s palico). Tudi ta kazen se gostom ni maščevala v obliki domačega izenačenja. Novo kazen so gostje dobili ob koncu 14. minute (Gomboc, spotikanje), četa trenerja Varla pa je iz rok izpustila tudi tretji power play. Ko je bil sredi devetnajste minute zaradi spotikanja še drugič na tekmi izključen domači napadalec Kobal, je postalo jasno, da bodo železarji uvodno tretjino najbrž končali z zaostankom. Tako je ob pisku sirene tudi bilo. Jeseničani so prvo tretjino v strelskem smislu sicer dobili z 9:7.

IMG_0179

Po začetnem šoku ujeli goste

Podobno kakor v prvi tretjini, se je domačim godilo tudi v uvodu v drugo. Najprej so se sicer do konca ubranili z igralcem manj, vendar gostom dopustili drugi zadetek  po minuti in 16 sekundah igre (0:2). Že ob koncu 23. minute si je kazen zaradi oviranja prislužil domači branilec D. Lukan in zdelo se je, da so železarji v resnih težavah. S tem se ni strinjala četverica Jeseničanov, ki so prišli na led z namenom branjenja svojih vrat; le 19 sekund kasneje so železarji namreč po golu kapetana Miha KRMELJa prepolovili svoj zaostanek (1:2, podajalca Šega in Alagić). Preostanek kazni so rdeči uspešno branili svoja vrata in se od 25. minute naprej pognali v lov za izenačenjem ob izenačenih močeh. V 30. minuti so se domači nepravilno menjali in si prislužili novi dve minuti kazni. Tudi ob tej priložnosti so domači k sreči ohranili zaostanek enega zadetka. Novo v nizu kazni so si prislužili gostje v 34. minuti (Gavrilov, spotikanje), a jo tudi ubranili. So pa železarji izenačili na 2:2 v igri petih proti petim z golom Luca SLIVNIKa v 36. minuti (podajalca Podrekar in Dolinar). Ko je bil v začetku 38. minute zaradi zadrževanja s palico pri gostih najprej izključen še enkrat Konc, 47 sekund kasneje pa zaradi udarca s palico še Podrekar, so domači silovito pritisnili. Trud žal ni obrodil pravih sadov, preveč je bilo oklevanja in nenatančnosti v poskusih domačih. Po dveh tretjinah sta bili moštvi tako izenačeni na 2:2, domači pa so strelski dvoboj v tem delu dobili s 16:11.

IMG_0190

Nov hiter gol usoden

Če so domači v prvem delu gol dobili po vsega nekaj sekundah igre, v drugi tretjini pa po minuti in 16 sekundah, je v tretji tretjini trajalo dlje – gol so fantje dobili po slabih štirih minutah igre. Ostalo je še več kakor 16 minut časa za novo izenačenje in morebiten preobrat, a tokrat železarji pač niso bili pravi. Še tretjič na tekmi je bil izključen gostujoči hokejist Konc (47. minuta, udarec s palico). Dobre pol minute kasneje mu je na kazensko klop sledil soigralec L. Stan (igranje z zlomljeno palico), železarji pa še drugič na tekmi ob dveh igralcih več niso našli poti skozi zgoščeno gostujočo obrambo.  V eni od situacij pred gostujočimi vrati si je 10 minut disciplinske kazni prislužil Blejec Podrekar in zdelo se je, da bodo številčno podhranjeni gostje težko zdržali nalet polnoštevilne domače postave. Gostje so sredi petdesete minute znova zaigrali v polni postavi. Domači so zadnjih deset minut na vse kriplje poskušali izenačiti. V začetku 58. minute je time-out vzel domači strateg in svojim fantom dal dodatnih napotkov za lov na Blejce. Le dve sekundi zatem, si je kazen zaradi spotikanja prislužil Slivnik, v začetku 58. minute pa to nikakor ni dober znak. Ko so 75 sekund pred koncem domači znova nepravilno menjali in si prislužili novo kazen, je bilo dokončno jasno, da bodo doživeli nov poraz. Zaradi naleta s palico je tik pred zaključnim piskom sirene na klop za kaznovane moral še Török, čisto ob koncu pa je kazen igre sodnik prisodil še gostujočemu kapetanu L. Stanu.

IMG_0193

Domači so tako v praktično treh dneh dobili dve boleči zaušnici, njihova razmišljanja o visoki uvrstitvi pa se bodo morala začeti spreminjati najprej v garderobi.