Streli na gol: HD Jesenice  48 (19,19,10); HDK Maribor  19 (2,6,11)
Kazni: HD Jesenice  14 (-,2,12); HDK Maribor  6 (-,2,4)

Linijska sodnika: Denis Crnkić, Damir Raković

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šega, 11 Pogačar (A), 22 Jakupović (A), 16 Lukan A.,14 Mašič, 7 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 5 Murnik, 9 Lukan D., 23 Podrekar, 18 Potočar, 2 Škof, 10 Podlipnik, 21 Dežman, 8 Krmelj (C), 20 Kararić, 17 Langus, 6 Alagić
Trener: Dejan VARL

HDK Maribor: 1 Budek (GK), 90 Verdonik (GK), 16 Bugarski, 28 Lokar, 5 Marković, 6 Ninković, 88 Polonijo, 17 Tomašević, 32 Racić (C), 10 Flajs Ž., 20 Flajs J., 97 Bizjak, 72 Čehič, 71 Greif J., 9 Greif V., 22 Rajbenšu, 8 Pivec
Trener: Aleš Burnik

Za ekipo kadetov je v bilo decembrsku obdobju burno obdobje, v katerem so izgubili vodstvo na prvenstveni lestvici in prikazali velika nihanja v svoji igri. Nekaj povsem zgrešenih predstav se je izmenjavalo s posameznimi lepimi tekmami. Sobotni nasprotniki iz t.i. akademije Marcela Rodmana – ekipe HDK Maribor – pa so se zdeli kar pravšnji za umiritev strasti, uigravanje kombinacij in lep rezultat …

img_9448

Zavzeto v prvih dvajsetih minutah

Odločno so od prvega sodnikovega meta krenili železarji proti vratom gostujočega vratarja Budeka. Po nekaj sezonah, ki jih je prebil v Avstriji, se je v ekipi znova znašel Amer ALAGIĆ; prav on je v začetku četrte minute povedel domače v vodstvo (podaja Škof, 1:0). V šesti minuti je kombinacija Slivnika, Töröka (podajalcev) in Roka POTOČARja (strelec), ki so tokrat tvorili tretji napad, poskrbela, da so železarji podvojili svoje vodstvo (2:0). V osmi minuti se je mreža gostujočega vratarja zatresla kar dvakrat, medtem ko je bil njegov kolega na drugi strani, domači vratar Gašper PANJTAR popolnoma brez dela. Najprej je na 3:0 po podajah Dežmana in Podrekarja v akciji drugega napada povišal Ahmet JAKUPOVIĆ. Triintrideset sekund kasneje je po lepem prodoru (in strelu) Töröka pak pred vrati zadel POTOČARJA in prevaral gostujočega vratarja, tako da so železarji že povedli s 4:0. Gostujoči strateg, sicer Jeseničan, Aleš Burnik, je ob četrtem golu reagiral in svojega vratarja Budeka zamenjal z rezervnim (Verdonik). Preostanek prve tretjine je minil v poizkusih domačih, da bi si zagotovili še višjo prednost, vendar je ob preštevilnih solističnih poizkusih v akcijah zmanjkalo pravih zaključkov. Branilci železarjev so poskrbeli tudi za nekaj nepotrebnih napak in izgubljenih pakov, ki bi jih kaka boljša in izkušenejša ekipa od mariborske kaj lahko kaznovala, k sreči pa so se gostje vedno znova zapletli kar sami in mreža Panjtarja je ostala nedotaknjena. Prva tretjina se je končala ob razmerju strelov kar 19.2 v korist domačih.

img_9437

Nekaj več nedoslednosti v obrambi, v napadu še vedno solidni

Prvo izključitev na tekmi je peščica gledalcev videla v štiriindvajseti minuti, ko je na prostor za kaznovane zaradi nepravilnega oviranja moral gostujoči hokejist Lokar (oviranje). Dve minuti igre z igralcem več sicer nista prinesli povišanja vodstva Jeseničanom, zato pa je gol padel petnasjt sekund po tistem, ko so gostje spet zaigrali v polni postavi. Na 5:0 je v šestindvajseti minuti povišal Žiga DEŽMAN (podaja Podrekar). Sledili sta dve individualni napaki domače ekipe, po katerih so gol dosegli gostje. Najprej je na 5:1 znižal mariborski igralec Pivec v sedemindvajseti minuti v hitri akciji, ki je sledila po nepotrebno izgubljenemu paku Jesenic v napadu. Napaka v obrambi je botrovala še drugemu zadetku, ki so ga gostje preko Ž. Flajsa dosegli v trideseti minuti in s tem znižali na 5:2. Nobene panike ob tem ni bilo v domačih vrstah, saj so železarji – napakam navkljub – vse niti igre trdno držali v svojih rokah. Nov gol v gostujočo mrežo, za katerega je tokrat poskrbel kapetan Miha KRMELJ (podaja Alagić, 6:2),  je padel v triintrideseti minuti. Ko je v začetku devetintridesete minute še tretjič na tekmi zadel POTOČAR (podaji Török in Pogačar, 7:2), je bil zmagovalec tekme dokončno odločen. Nepotrebno prerivanje je povzročilo obojestransko izključitev devetnajst sekund pred iztekom druge tretjine – pri gostih je na hlajenje moral Marković, pri železarjih pa Alagić. Druga tretjina se je končala ob razmerju strelov 19:6 za domače.

img_9442

Nedisciplinirani v tretjem delu

Visoko vodstvo je očitno zadovoljilo fante v ekipi Dejana VARLa v zadnji tretjini. Pojavila se je kopica nepotrebnih napak in izključitev, fantje pa so kar tekmovali, kdo bo poskušal zadeti s solistično akcijo. Taki pozkusi v tej starostni kategoriji le še redko prinašajo uspehe, pa četudi je nasprotnik morda malce slabše kvalitete. Zaradi napada s telesom je bil kot prvi železar v zadnji tretjini izključen A. Lukan v štiriinštirideseti minuti. Gostom ni uspelo resneje ogroziti domačih vrat ob igri z igralcem več. JAKUPOVIĆ je po podajah Töröka in Pogačarja povišal na 8:2 v sedeminštirideseti minuti. Sledila je izključitev Langusa (oviranje), ki pa je gostje prav tako niso znali kaznovati z novim zadetkom. Triindvajset sekund pred iztekom Langusove kazni si je novo zaradi zadrževanja s palico prislužil Jakupović, domača obramba pa je uspešno prestala najprej manjko dveh in nato v nadaljevanju še deficit enega igralca. Ob koncu enainpetdesete minute so rdeči spet zaigrali v polni postavi, a so tako igrali le trinajst sekund – potem pa je bil zaradi oviranja izključen Murnik. Oseminšestdeset sekund kasneje je že po pisku sodnika na gostujočega igralca naletel Kararić in Jeseničanm prislužil novi dve kazenski minuti ter dvainpetdeset sekund igre z dvema igralcema manj. Kakorkoli že, obe kazni so domači uspešno ubranili. Prav v trenutkih, ko se je iztekala kazen Karariću, so za izključitev poskrbeli tudi v gostujočem taboru, saj je zaradi grobosti na prostor za kaznovane moral Marković. Slabo minuto kasneje si je zaradi naleta s palico dvominutni predah “prislužil” tudi Dežman pri domačih, kaotično dogajanje pa je le tri sekunde kasneje začinil z izključitvijo (držanje) še gostujoči igralec J. Greif. Vse skupaj se je končalo z edinim golom katerekoli od obeh ekip ob številčni prednosti na tekmi, saj je sredi oseminpetdesete minute končni rezultat (9:2) postavil Marcel KOBAL (podaji Šega in Jakupović). Spričo malega morja izključitev v zadnji tretjini peščica gledalcev ni videla dobrega hokeja; razmerje v izključitvah v tej tretjini pa je bilo – Jesenice 12, HDK Maribor 4. Tudi razmerje v strelih v okvir vrat nasprotnikovega vratarja je pokazalo, da so bili železarji precejšen del tretjine številčno oslabljeni, saj so Lisjaki ta “dvoboj” dobili z 10:11.

Kadeti imajo s petnajstimi odigranimi tekmami točko zaostanka za Olimpijo (ki ima tudi tekmo manj) in enako točk, kakor njihovi zaloški vrstniki. To nakazuje, da so si tri ekipe v tem tekmovanju precej enakovredne, seveda pa vnaprej ne gre odpisati niti nobenega od ostalih sodelujočih moštev. Najpomembnejši del sezone šele prihaja, tako da bo zelo pomembno delo v prihajajočih tednih.

img_9441

img_9432Dejan VARL, trener:
Začeli smo dobro. Do četrtega doseženega zadetka smo igrali agresivno, trdo. Potem pa nam je padla koncentracija. Na nek način je to razumljivo, a mi seveda ni všeč. Vseeno smo bili takrat šele v osmi minuti tekme. To bo potrebno popraviti. V napadu smo bili sicer solidni, vendar smo na trenutke še vedno preveč komplicirali in želeli pak pripeljati v gol, namesto da bi streljali in poskušali v mrežo pospraviti odbitke. Zahteval bom tudi, da v obrambi hitreje “pobiramo” pake in jih še hitreje oddajamo napadalcem. Vse skupaj je bilo sicer solidno, na nekaterih področjih pa se bomo morali še precej popraviti.”

Post scriptum za oboževalce mojih člankov – bratov Lukan (razen ene izključitve) v tem članku iz očitnih razlogov nisem imenoval. Na, pa sem ju ravnokar vseeno …