Streli na gol: HD Jesenice  42 (6,19,17); HK Triglav  23 (10,7,6)
Kazni: HD Jesenice   2 (2,-,-); HK Triglav  6 (-,4,2)

Linijska sodnika: Anže Bergant, Uroš Franc

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 20 Kararić, 11 Pogačar, 21 Dežman, 22 Jakupović, 23 Podrekar, 24 Finžgar, 14 Mašič, 7 Slivnik, 18 Potočar, 13 Kobal, 4 Fartek, 5 Murnik, 16 Lukan A., 19 Török, 2 Škof, 9 Lukan D., 15 Dolinar, 8 Krmelj, 10 Podlipnik, 3 Verdnik

HK Triglav: 20 Žibert (GK), 69 Drole (GK), 81 Kremenović, 71 Jazbec, 10 Burger, 16 Žagar, 11 Grilj, 23 Udir, 76 Janežič, 87 Pavlovič, 14 Kleindienst, 24 Lombar, 4 Rogelj, 12 Vidjak, 21 Jeler, 13 Klemenčič
Trener: Edo HAFNER

img_6978

Dve lepi zmagi v prvih dveh krogih nove sezone državnega prvenstva v kategoriji kadetov so pred tekmo zbujale apetite po novih točkah. Je pa tudi res, da so v minulih sezonah bili Kranjčani pogosto trn v peti zdajšnjih jeseniških kadetov. Izrazito intenziven tempo pri treningih v tem tednu je najbrž tudi pustil nekaj utrujenosti na domačih fantih, pa tudi slabša predstava večine ekipe v mladinski kategoriji prejšnjo nedeljo na Bledu je porodila marsikatero vprašanje, ampak …

Neprepričljiv uvod

Nekako  v krču so domači tudi pričeli tekmo proti Triglavu. Podaje niso bile točne, noge ne dovolj hitre, a je bila vsaj borbenost na visokem nivoju. Zaradi udarca s komolcem je bil v peti minuti tekme izključen domači kapetan Krmelj. Domači obrambni četverici sta brezhibno opravili svoje delo ob igri z igralcem manj in ostalo je pri začetnem rezultatu. Skozi vso prvo tretjino sta ekipi krčevito poskušali ogroziti nasprotnikova vrata, vendar je bil prostor v nevtralni tretjini zelo zgoščen in hokejisti so le stežka prihajali v priložnosti za strel proti nasprotnikovim vratom. Nekoliko aktivnejši so bili vseeno Kranjčani, a je tiste redke priložnosti gostov suvereno izničil Gašper PANJTAR, ki je tokrat branil gol železarjev. Nobena od ekip do konca tretjine ni uspela zadeti gola, prav tako pa glavni sodnik Trilar ni dosodil nobene kazni več. Zanimivost: vso tekmo je glavni sodnik na čeladi nosil GoPro kamero. V prvih dvajsetih minutah so gostje v okvir vrat domačega vratarja usmerili deset strelov, železarji pa proti gostujočemu golu šest.

img_6957

Veliko bolje v drugem delu tekme

Tudi prve minute druge tretjine so obetale, da bo kakih sedemdeset gledalcev gledalo podobne prizore, kot so jih videli v prvem delu. Gostje so bili še naprej nekoliko konkretnejši in nevarnejši, vendar pa jim je – tako je bilo vsaj videti – začela pohajati sapa. Vse skupaj se je dokončno prelomilo v 29. minuti, ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen gostujoči igralec Janežič. Powerplay železarjev je bil učinkovit, saj so rdeči po 47 sekundah obleganja gostujočih vrat dosegli vodilni zadetek. Po podajah Krmelja in Dežmana ga je dosegel slavljenec Ahmet JAKUPOVIĆ, ki je ravno danes dopolnil petnajst let. Ob tej priložnosti si je najlepše čestital sam, čestitkam pa se seveda pridružujemo tudi mi. Od uvodnega gola Jesenic pa – kakor bi gledali drugo tekmo. Domačim so zrasla krila, hitre in domiselne akcije so se vrstile. Gledalci so lahko uživali v obilici drsanja, lepih podaj in naučenih akcij, nekajkrat pa bi ob večji zbranosti železarji vseeno lahko odigrali še bolje; če bi iskali dlako v jajcu, bi menda lahko omenili nekaj malega preveč solističnih poizkusov. Kakorkoli že, v nadaljevanju so domači izrazito prevladovali in gostujoči trener (legenda jeseniškega hokeja Edo Hafner) je kaj kmalu začel izgubljati živce. Prav dosti Kranjčanom to ni pomagalo, železarji pa so po tistem, ko je v 39. minuti od daleč streljal Mašič, gostujoči vratar pa je pak odbil – dosegli nov gol. Na pravem mestu se je znašel Luc SLIVNIK in pak pospravil v nebranjeni del mreže za podvojitev vodstva (2:0, 39. minuta). Pičlih petnajst sekund kasneje je na klop za kaznovane moral še gostujoči napadalec Pavlovič (zadrževanje s palico), vendar je do konca tretjine ostalo premalo časa za organizacijo kakega resnejšega napada. Jeseničani so v drugem delu sprožili kar devetnajst strelov proti golu Triglava, gostje pa so proti vratom Panjtarja streljali sedemkrat.

img_6984

Dokončali začeto delo

Sijajna predstava železarjev v drugem delu je že dala upanje na zmago, pa vendarle razlika med moštvoma še ni bila tako visoka, da bi domača ekipa mirno odigrala zadnjih dvajset minut. Zato pa je očitno prave motivacijske prijeme uporabil v garderobi trener Dejan VARL, saj so fantje tudi v zadnji tretjini bili boljši od svojih današnjih nasprotnikov. Minuta in štirideset sekund powerplaya je še ostala za začetek tega dela igre. Domači so pritisnili, gostje pa so se uspešno ubranili. Tudi po tistem, ko sta ekipi spet nastopili številčno izenačeni, je prevladovalo domače moštvo. Nič ni pomagalo glasno opozarjanje gostujočega trenerja na napake belo-modrih, železarji so bili pač tokrat boljša ekipa. Nov izbruh veselja je pri privržencih domače ekipe prišel na plano v 50. minuti tekme, ko je po prodoru in krasni podaji Töröka z desne strani zabil Marcel KOBAL za visoko vodstvo s 3:0. Ko je po silovitem obleganju tretjega napada gol dosegel še Anže PODREKAR v naslednji minuti (podal je Fartek), pa se je zmaga že nekoliko resneje zasvetila v daljavi. Tekme seveda ni konec vse dokler se ne oglasi zaključna sirena ob koncu šestdesete minute. Da to drži, so dokazali Triglavani, ki so po enem od redkih napadov in neodločnem posredovanju domačih dosegli gol v 57. minuti tekme. Na ta način je po vodi splavala lepa priložnost za čiste rjuhe domačega vratarja, vse skupaj pa je železarjem lahko tudi opozorilo, da se tekmo tudi ob visokem vodstvu mora do konca odigrati resno. Sledilo je nekaj napadov gostov, ki pa niso bili posebej nevarni, vse skupaj pa se je dokončno odločilo v 58. minuti, ko je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen še gostujoči igralec Vidjak. Nobene potrebe po ekstremnem napadanju več ni bilo videti ob koncu pri domačih, vse skupaj pa se je ob zadnjem pisku sirene končalo pri sedemnajstih strelih železarjev in le šestih poizkusih gostov. Železarje je za lepo predstavo ob koncu prav gotovo potrebno pohvaliti. Tri zmage v treh tekmah pa tudi govorijo, da je četa trenerja Varla na pravi poti.

img_6983

Dejan VARL, trener:

img_6815“V uvodu smo bili še nekoliko trdi, videlo se je, da smo ta teden zelo marljivo trenirali. Najbrž se je fantom nekoliko poznala utrujenost. K sreči smo se v nadaljevanju sprostili, začeli bolje drsati in bili od gostov boljši tudi v dvobojih ena na ena. V tej ekipi je še veliko rezerv, v nekaterih situacijah bi lahko reagirali tudi bolje. Je pa tako, da določenih stvari pa sploh še nismo trenirali. Verjamem, da bo ekipa skozi sezono še rasla, s podobnimi predstavami kakor je bila današnja, pa bo fantom rasla tudi samozavest. Ob koncu bi pohvalil celotno ekipo, zadovoljen sem s prikazanim!”