polfinale DP kadetov, 2. tekma

HK Triglav – HD Jesenice
0 – 6

(0:3,0:2,0:1)

0:1 RAZINGER (Brun Rauh) 6′, 0:2 BRGLEZ (Sodja, Svetina) 17′, 0:3 KOROŠEC (Brun Rauh) 17′, 0:4 BRUN RAUH (Korošec) 27′, 0:5 KLOFUTAR (Rajsar) 38′ PP1, 0:6 SODJA 53′

Kazenske minute: HK Triglav 2 (0,2,0), HD Jesenice 2 (0,0,2)
Streli na gol: HK Triglav 13 (5,4,4), HD Jesenice 27 (8,13,6)

HK Triglav:
Ovsenik (GK), Čeferin (GK), Jugovic, Mubi, Jovan, Ban, Jenko, Pavc, Sekne, Jeglič, Tavčar, Rozman, Vilfan, Urbanc, Prostor, Markun, Travnikar
Trener: Jure Kozjek, teh. vodja: Uroš Ban

HD Jesenice:
Legat (GK), Hribar (GK), Urukalo, Klofutar, Rajsar, Šturm, Seršen, Zupan, Hadžić, Brglez, Sodja, Svetina, Šabanović, Brus, Razinger, Brun Rauh, Korošec, Pivač, Mežnar, Pretnar, Pavlič
Trener: Aleš SODJA, teh. vodja: Borut Brglez

Potem ko so Kranjčani z zaprto igro dolgo držali nizek rezultat na prvi polfinalni tekmi Podmežaklo, so tokrat kadeti v pravem železarskem slogu opravili z nalogo v balonu na Zlatem polju. Nobena zaprta igra ni pomagala domačim, sicer pa je bila njihova naloga v vsakem primeru premagati Jesenice, če bi se še želeli potegovati za nastop v velikem finalu državnega prvenstva. Prav dosti od take želje na ledeni ploskvi ni bilo videti, saj so železarji kaj kmalu prevzeli vse niti igre v svoje palice. V 6. minuti je za vodstvo po podaji Lana Brun Rauha poskrbel Nik RAZINGER in tako razbremenil pomembnosti dosege prvega zadetka tudi svoje soigralce. Tudi Triglavani so sicer sprožili peščico strelov, ki pa jih je suvereno ubranil Jure LEGAT. Železarji so svoje vodstvo podvojili v 17. minuti, ko je lepo akcijo uprizoril drugi napad – po podajah Jaka Sodje in Erika Svetine je zadel Nik BRGLEZ. Mreža Triglavanov se najbrž še ni prenehala tresti, ko je novo podajo za gol prispeval Brun Rauh, tretji gol za Jesenice pa je dosegel Gašper KOROŠEC. Nobena od ekip si v prvi tretjini ni prislužila kazenskih minut. Razmerje v strelih po prvih dvajsetih minutah je bilo 8 proti 5 v korist Jesenic.

Človek bi pričakoval, da bodo domači poskušali vse, da bi preobrnili rezultat v drugem delu. Prizori na ledeni ploskvi pa so prav v tem delu spominjali na igro mačke z mišjo, saj so Jeseničani uprizarjali napad za napadom, streljali z vseh mogočih položajev in domače povsem nadigrali. V 27. minuti je odlično igro celotnega moštva, še posebej pa svojo, z golom za 4:0 kronal Lan BRUN RAUH, tokrat pa je njemu podal Korošec. Domači trener je poskušal še z menjavo vratarja, a to slike na ledeni ploskvi ni v ničemer spremenilo. V 38. minuti so si domači zaradi spotikanja prislužili svojo edino kazen na tekmi. Podajalec Patrik Rajsar in strelec Tine KLOFUTAR pa sta zadevo kaznovala po vsega štirih sekundah in povedla svoje moštvo v vodstvo s petimi zadetki razlike. Do konca druge tretjine se pravzaprav ni spremenilo kaj dosti. Železarji so tudi v drugem delu ostali nekaznovani, ob koncu pa so domače v tem delu nadstreljali kar s 13:4.

Zadnja tretjina je bila tako pravzaprav le formalnost. Nekaj neprevidnosti si je v 44. minuti privoščil Svetina, saj je bil izključen zaradi udarca. Domači ob igri z igralcem več niso spravili skupaj nič posebnega in železarska četa se je ubranila. Zmagovalec tekme je bil pravzaprav že znan in nobena od obeh ekip se ni več dosti naprezala. Šesti, zadnji zadetek za Jesenice je v 53. minuti dosegel še Jaka SODJA in veselje se je lahko začelo. Razmerje v strelih v zadnji tretjini je bilo 6:4 za Jesenice. Svojo mrežo je do konca ohranil nedotaknjeno Jure LEGAT in si tako še dodatno utrdil samozavest.

Pravo dokazovanje bo na vrsti seveda v finalu, kadetom pa je za odlično predstavo v Kranju prav gotovo potrebno čestitati!