Gledalcev: 100

KHL Zagreb – HD Jesenice

2 – 8

(0:5,1:3,1:0)

0:1 PIVK (Dežman) 2′, 0:2 PODREKAR (Nastran M.) 6′, 0:3 POGAČNIK (Krmelj) 6′, 0:4 KRMELJ (Pogačnik, Mravlje) 13′, 0:5 MRAVLJE (Kararič) 16′, 0:6 MRAVLJE (Pogačnik, Krmelj) PP1 28′, 1:6 Matišin SH1 31′, 1:7 MRAVLJE (Pogačnik) PP1 31′, 1:8 JAKUPOVIĆ (Fartek) PP1 36′, 2:8 Burazin (Paulović, Rakar) PP1 48′

Streli na gol: KHL Zagreb 15 (2,1,12), HD Jesenice 31 (16,12,3)
Kazni: KHL Zagreb 8 (0,6,2), HD Jesenice 12 (0,0,12)

KHL Zagreb: 1 Pilipović (GK), 40 Budek (GK), 3 Belinić, 4 Junker Đurić I., 6 Paulović (C), 7 Polonijo, 15 Rakar, 16 Barbir, 17 Junker Đurić J., 26 Gulija, 28 Hrnjak, 29 Fernandez Genc, 51 Burazin, 55 Belina, 58 Popović, 70 Šarlija, 76 Premerl, 85 Lopotar, 87 Vujasinović, 88 Težak, 97 Matišin
Trener: Marko Sertić

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Nastran D. (GK), 12 Šega, 20 Kararić, 19 Pogačnik, 7 Mravlje, 8 Krmelj (C), 24 Finžgar, 4 Fartek, 17 Pivk, 22 Jakupović, 21 Dežman, 11 Pogačar, 13 Nastran M., 10 Homan, 23 Podrekar, 6 Smolej, 9 Lukan D., 5 Murnik, 16 Lukan A., 14 Čop

Glavni sodnik: Tomislav Grozaj
Linijska sodnika: Vjeran Prezelj, Filip Metzinger

Počasi se kaže tudi kvaliteta letošnje kadetske ekipe Jesenic. Če so Zagrebčani mlajše dečke še presenetili, jim to proti kadetom prav gotovo ni uspelo. Železarji so že v drugi minuti “odprli” domačo mrežo – za uvodni gol sta poskrbela podajalec Dežman in strelec Aljaž PIVK.  Točno ob začetku šeste minute tekme je na 2:0 povišal Anže PODREKAR, podal pa mu je M. Nastran. Domači se še niso zbrali, ko je 35 sekund kasneje Tjaš POGAČNIK zadel za 3:0 za železarje. Četrti zadetek v 13. minuti je bil plod akcije prvega napada – zadel je Miha KRMELJ, podajalca pa sta bila Pogačnik in Mravlje. Prav Matic MRAVLJE je zadel za 5:0 v 16. minuti (podal mu je Kararić). Nobena od ekip si v prvi tretjini ni prislužila nobene kazenske minute. Izrazito enosmeren promet razkriva tudi razmerje strelov v prvih dvajsetih minutah – Zagrebčani so streljali proti vratom Nejca ŽAGARja le dvakrat, medtem ko so železarji sprožili 16 strelov proti domačim vratom.

V drugi tretjini je bila prva omembe vredna izključitev I. Junker Đurića zaradi spotikanja v 27. minuti. Matic Mravlje je s svojim drugim golom na tekmi v powerplayu povišal na 6:0 za Jesenice (podajalca Pogačnik in Krmelj). Sledilo je spotikanje Belinića v 30. minuti,. Powerplay so železarji vzeli nekoliko preveč ležerno, posledica pa je bil prvi pak v mreži Žagarja – za 1:6 je zadel Matišin. Naši fantje so se zbrali, tako da je Mravlje 39 sekund kasneje dosegel nov PP zadetek (podajalec Pogačnik) – 7:1 za Jesenice. V 34. minuti je sledila nova mala kazen za domače – zaradi zadrževanja s palico je bil izključen kapetan Paulović. Nov zadetek ob igri z igralcem več so železarji dosegli 5 sekund pred iztekom kazni, po podaji Farteka pa je zadel Ahmet JAKUPOVIĆ (1:8). Do konca tretjine se ni zgodilo več nič omembe vrednega. V tem delu so Zagrebčani proti golu Žagarja streljali le enkrat (in ga tudi premagali), železarji pa so proti domačemu vratarju sprožili dvanajst strelov.

Zadnja tretjina je bila za pozabo. Zadovoljni in od dolgega dneva utrujeni železarji so stopili s plina in dovolili domačim, da so tudi sami odigrali nekaj hokeja. V 43. minuti je v vrata domačih stopil rezervni vratar. V 46. minuti je zaradi igranja z visoko palico na kazensko klop moral Fartek, domači pa so preko Burazina v powerplayu dosegli svoj drugi zadetek na tekmi. Jeseniški branilec je v 50. minuti še enkrat moral oddrsati na prostor za kaznovane, tokrat zaradi nepravilnega oviranja. Le minuto kasneje se mu je zaradi spotikanja prav tam pridružil še Finžgar. Manjši ravs je sledil v 54. minuti, saj je domači Fernandez Genc grdo ob ogradi naletel na Jakupovića. Le-temu se je odločno v bran postavil Kararić in si prislužil 2+2 kazenski minuti. Dve minuti se je hladil tudi prej omenjeni Zagrebčan. Pred gol železarjev je po tistem stopil tudi rezervni vratar Jeseničanov  Domen NASTRAN in do konca tekme svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Zadnji je bil zaradi naleta s palico v 57. minuti izključen še Pogačar, rezultat pa se do zadnjega piska sirene ni več spremenil. Železarji, ki so si v zadnji tretjini nabrali kar 12 kazenskih minut ( v prvih dveh tretjinah pa nobene), so v tem delu igre streljali le trikrat, domači pa dvanajstkrat.

Aleš SODJA, trener kadetov:
“Bili smo presenetljivo dobri. Sploh prva tretjina je bila zelo dobra, potem smo počasi padali. V zadnji tretjini so živčni domači poskušali z nekoliko bolj trdo igro, mi pa smo se pustili sprovocirati in smo udarce vračali. Nabrali smo si preveč izključitev, a splošni vtis je kar dober.”