HD mladi Jesenice : HK Slavija junior 12:3
(3:1, 5:1, 4:1)

Jesenice, začasno drsališče Podmežakla. Gledalcev: 70. Sodniki: Gruškovnjak, Franc, Bulovec.

Strelci: 1:0 Tomaževič (Seršen, 10.), 2:0 Srpčič (Glavič, 14., PP1), 3:0 Krašovec (Glavič, 14.), 3:1 Čuden, 19., 4:1 Krašovec (Glavič, 22.), 4:2 Čuden (Železnik, 26.), 5:2 Rekar (Tomaževič, 28.), 6:2 Srpčič (Krašovec, Glavič, 31., SH1), 7:2 Razinger, 37, 8:2 Krašovec, 37., 9:2 Trkulja (Pelko, 46.), 9:3 Pleško, 53., 10:3 Pelko (Rekar, 46.), 11:3 Seršen (Rajsar, Tarman, 56., SH1), 12:3 Srpčič (Svetina, 57.)

Kazenske minute: Jesenice 10 (4, 4, 2), Slavija 4 (2, 0, 2)
Streli na gol: Jesenice 48 (15, 19, 14), Slavija 11 (2, 4, 5)

HD mladi Jesenice: Ažman, Legat, Srpčič, Hadžič, Glavič, Tomaževič, Rekar, Pelko, Žuber, Avsenek, Krašovec (C), Trkulja, Tarman, Perat, Rajsar, Seršen, Razinger, Svetina. Trener: Dejan Varl.

V tekmi prvega  in zadnjega moštva kadetskega prvenstva bi bilo vse drugo kot prepričljiva zmaga Jeseničanov veliko presenečenje. A Železarji niso dovolili nobenega presenečenja. Uvodne minute sicer niso kazale na visoko zmago domačega moštva, vendar pa so Železarji iz minute v minuto stopnjevali tempo in v nekaj minutah dosegli tri zadetke. Pred koncem prve tretjine so gosti uspeli izid znižati, vendar so domači že v uvodu druge tretjine ponovno ušli na tri zadetke prednosti.

Tudi gosti so gojili željo po zadetku in po uspešnem napadu ponovno skočili le na dva zadetka zaostanka. Kot bi to nekoliko ujezilo mlade Jeseničane, so ti dodali nekaj svojemu tempu in v aktivni igri dosegli kar nekaj zadetkov in tekmo odločili sebi v prid. Z domiselnimi akcijami so se izkazali tudi ob igri z igralcem manj in na tak način dosegli kar dva zadetka. Zmaga Jesenic ni bila vprašljiva, na ta način pa jeseniški kadeti ohranjajo prednost treh točk ob tekmi manj na vrhu prvenstvene lestvice.

Tekst: Drago Cvetanovič