Gledalcev: 75

HDK Maribor – HD Jesenice

1 – 7

(0:4,1:2,0:1)

Strelci: 0:1 IVANČEVIČ 12′, 0:2 FARTEK 12′, 0:3 MRAVLJE (Ivančevič) 15′, 0:4 MRAVLJE SH1 17′, 0:5 IVANČEVIČ 31′, 1:5 Bogdanovič (Jeseničnik) 33′, 1:6 ŠEGA (Krmelj, Brun Rauh) PP1 40′, 1:7 JAKUPOVIĆ SH1 57′

Streli na gol: HDK Maribor   20 (7,7,6), HD Jesenice  43 (13,15,15)
Kazni: HDK Maribor   22 (-,4,18), HD Jesenice  37 (4,4,29)

HDK Maribor: 30 Vasić (GK), 21 Ilijin (GK), 69 Srebot, 13 Podrekar, 27 Robar (C), 76 Razingar, 19 Polimac, 52 Svenšek, 25 Voh, 32 Racić, 20 Flajs J., 10 Flajs Ž., 33 Žura, 23 Jeseničnik, 87 Mirkov, 88 Bogdanović, 22 Rajbenšu, 9 Greif
Trener: Aleš Burnik

HD Jesenice: 1-Žagar (GK), 25-Panjtar (GK), 12-Šega, 15 Brun Rauh, 2 Ivančevič, 20-Kararić, 19-Pogačnik, 7-Mravlje, 8-Krmelj (C), 24-Finžgar, 4-Fartek, 17-Pivk, 22-Jakupović, 21-Dežman, 11-Pogačar, 13-Nastran, 10-Homan, 6-Smolej, 5-Murnik, 16-Lukan A., 18-Török, 14-Čop

Glavni sodnik: Robert Jeram
Linijska sodnika: Boštjan Turk, Blaž Javornik

Zanesljivo so opravili kadeti s svojo nalogo v Mariboru. Okrepljeni z dvema igralcema, ki sicer redno igrata za mladince (Brun Rauh in Ivančevič sta pa seveda še kadeta), so železarji odločno vstopili v tekmo. Uvodno “otipavanje” moči nasprotnikov se je prvič porušilo v osmi minuti, ko je na kazensko klop zaradi udarca s komolcem moral Šega, obramba železarjev pa je brez večjih težav zdržala dve minuti igre z igralcem manj. Prav prej omenjeni Tim IVANČEVIČ je prvi “odprl” domačo mrežo po samostojni akciji v dvanajsti minuti. Še v isti minuti je jeseniško vodstvo podvojil Filip FARTEK. V 15. minuti je prvič na tekmi zadel Matic MRAVLJE, med podajalce pa se je vpisal Ivančevič. Sledila je izključitev Jakupovića, a domačim ni uspel dober powerplay. Prav nasprotno – železarji so ob igri z igralcem manj preko Mravljeta dosegli še četrti zadetek na tekmi v 17. minuti. Nič pomembnega se ni zgodilo v preostalem delu prve tretjine. Domači so v tem času sedemkrat streljali na gol Nejca ŽAGARja, Jeseničani pa so domača vrata ogrozili trinajstkrat.

Druga tretjina se je začela z izključitvijo Mravljeta že po štirih sekundah. Žagar in fantje pred njim so mrežo v prihajajočih dveh minutah ohranili nedotaknjeno. Pri domačih je bil v 29. minuti izključen Srebot zaradi spotikanja, powerplay železarjev pa je trajal vsega 32 sekund, saj je zaradi nepravilnega oviranja na klop za kaznovane moral tudi Jakupović. V igri štirih proti štirim je v začetku 31. minute za povišanje vodstva na 5:0 zadel Ivančevič. V tistem trenutku je priložnost za dokazovanje pred jeseniškim golom dobil tudi rezervni vratar Gašper PANJTAR. Domači so ga dve minuti in pol kasneje premagali in s tem dosegli – kakor se je kasneje izkazalo – svoj edini zadetek na tekmi (1:5). Jeseničan v mariborskem dresu Razingar je bil zaradi naleta s telesom izključen v 38. minuti, železarji pa so prednost igralca več s pridom izkoristili po 25 sekundah, ko je s strelom od daleč po podajah Krmelja in Bruna Rauha zadel Jaka ŠEGA (1:6). Zmaga tako že po dveh tretjinah tekme ni bila več vprašljiva. Domači so tudi v drugi tretjini zmogli sedem strelov proti obema jeseniškima vratarjema, Jeseničani pa so prispevali v statistiko novih petnajst strelov.

Tretja tretjina je bila v smislu igre na las podobna prvima dvema. Železarji so prevladovali v posesti paka, imeli več strelov in podobno, tretjina pa bo šla v spomin zaradi drugih dogajanj. Najprej si je v 43. minuti izključitev zaradi spotikanja prislužil Flajs pri Mariborčanih. Powerplay Jeseničanov ni bil uspešen in v naslednjih minutah so gledalci videli bolj kot ne “mučenje paka”. V 54. minuti je konkretno zavrelo na ledeni ploskvi, saj je prišlo do obračunavanja Robarja in Razingarja na eni strani, ter Pogačnika in Kararića na drugi. Končalo se je tako, da je sodnik Robarju dosodil 2+2 minuti kazni zaradi grobosti, Razingarju 2 minuti zaradi udarca v glavo, plus deset minut disciplinske kazni, Karariću 5 minut zaradi grobosti plus predčasen odhod pod prho (20 min.), ter Pogačniku 2+2 minuti kazni zaradi grobosti. Zadeve je najbolje umiril slabe tri minute kasneje ob igri z igralcem manj Jakupović, saj je za Jesenice zadel še sedmič na tekmi. Do konca tekme sprememb na semaforju ni bilo več. Domači so v tretji tretjini na vrata Panjtarja streljali šestkrat, Jeseničani proti golu Štajercev petnajstkrat.

Aleš SODJA, trener kadetov:
Odigrali smo dobro tekmo. Poznala se je prisotnost Bruna Rauha in Ivančeviča, saj sta s svojo igro znala pritegniti tudi ostale k sodelovanju. Rezultat je bil resda visok, a v sami tekmi se je videlo, da mariborska akademija počasi začenja delovati. Kakorkoli, z videnim sem bil dokaj zadovoljen.”