Gledalcev: 200

EC KAC –  HD Jesenice

6 – 2

(1:1,3:0,2:1)

Strelci: 1:0 Walcher (Nusser) 8′, 1:1 BRGLEZ (Kapel) 14′, 2:1 Greier (Nusser, Walcher) 29′, 3:1 Rodiga (Hammerle V., Goritschnig) 34′, 4:1 Greier (Rassl, Zeloth) (PP1) 35′, 5:1 Hammerle V. (Rodiga, Holzer) (PP1) 44′, 5:2 SODJA (Rajsar, Brun Rauh) (PP1) 47′, 6:2 Walcher (Greier) 57′

Streli na gol: EC KAC    28 (11,8,9), HD Jesenice   29 (9,10,10)
Kazni:
EC KAC  35 (4,-,31),  HD Jesenice   14 (-,6,8)

EC KAC: 31 Holzer (GK), 32 Mocher (GK), 4 Rassl, 5 Puff, 11 Greier, 16 Rainer, 17 Walcher, 22 Pölzl, 23 Zandonella, 39 Hammerle S., 48 Nusser, 58 Goritschnig, 63 Patterer, 67 Zeloth, 89 Hammerle V., 91 Rodiga, 97 Hochegger, 98 Obersteiner
Trener: Ryan Foster

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 4 Ivančevič, 7 Šabanović, 8 Urukalo, 9 Rajsar, 10 Pavlič, 11 Brglez, 12 Seršen, 13 Crnović, 14 Pretnar, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 18 Kapel, 19 Pogačnik, 20 Mravlje, 21 Korošec, 22 Svetina, 23 Sodja, 24 Šturm

Sodnik:  Andreas Supper
Linijska sodnika:
Daniel Holzer, Mathias Lausegger

Težko bi rekli, da je pričujoči vikend uspešen za mlajše kategorije jeseniškega hokeja. Po petkovem izpadu kadetov v polfinalu DP in današnjem izpadu ml. dečkov v četrtfinalu tekmovanja v matični državi, se je zalomili tudi mladincem v ligi EBJL. Tem zadnjim – k sreči – še ne usodno, saj so po zaslugi odličnih predstav v rednem delu sezone še vedno v prednosti domačega igrišča.V sredo bodo tako odločilno zmago za preboj v polfinale lige EBJL iskali v dvorani Podmežaklo in prav bi bilo, da si tekmo ogleda vsak pravi ljubitelj jeseniškega hokeja. Tudi kake podpore s tribun bodo fantje najbrž veseli; le-ta je v zadnjih dneh povsem zatajila pri ostalih kategorijah, tako da smo v legendarni jeseniški dvorani lahko poslušali le bobne, glasove in raglje gostujočih navijačev.

Posvetimo se današnji tekmi. Precej prepričani v svoj uspeh so fantje potovali v prestolnico avstrijske Koroške. Domačim se je že v začetku pete minute primerila izključitev (Zeloth, držanje), a železarjem ni uspelo zabiti vodilnega gola v powerplayu. V osmi minuti so domači z golom Walcherja povedli. Jeseničani se niso zmedli in so v nadaljevanju pritisnili proti vratom domačega vratarja Holzerja. Nekaj časa je Korošcem še uspevalo blokirati poskuse železarjev, potem pa je v štirinajsti minuti za izenačenje zadel Nik BRGLEZ (podaja Kapel). Obe moštvi sta v nadaljevanju poskušali vsiliti svojo igro tekmecem, a je ostalo pri neodločenem rezultatu. Lepa priložnost za vodstvo se je železarjem ponudila v 18. minuti, ko je bil zaradi udarca s palico izključen V. Hammerle, a so žal kljub silovitemu pritisku ostali brez doseženega gola. Rezultat 1:1 je na semaforju svetil tudi po pisku sirene za odhod na prvi odmor. V prvih dvajsetih minutah so igralci KAC-a enajstkrat ogrozili Žigo KOGOVŠKa, Jeseničani pa devetkrat domačega vratarja Holzerja.

Tudi v drugi tretjini je kakih 200 gledalcev lahko gledalo izenačen hokej. Nekoliko bolj odločno so na trenutke delovali železarji, žal pa so prvi v tem delu igre znova zadeli Celovčani. V 28. minuti je namreč Greier zadel za novo domače vodstvo. Slabe tri minute kasneje je bil zaradi oviranja izključen Rajsar in železarji so se bili prisiljeni krčevito braniti. Igra z igralcem manj jih sicer ni stala kakega paka v mrežo Kogovška, je pa vratar Jeseničanov klonil 23 sekund po tistem, ko sta ekipi spet zaigrali v polnih postavah – za domače vodstvo s 3:1 je zadel Rodiga. Dvajset sekund kasneje je bil zaradi udarca s kolenom izključen Ivančevič, Greier pa je 36 sekund kasneje začel festival powerplay zadetkov na tekmi in z golom domačim zagotovil visoko vodstvo (4:1). Železarji so nadaljevali napadalno, saj jim kaj drugega ni niti preostalo. 55 sekund pred drugim odhodom na odmor je bil zaradi udarca s palico izključen še Svetina, domačim pa k sreči ni uspelo doseči novega gola. V drugi tretjini so domači proti golu železarjev ustrelili osem pakov (in trikrat zadeli), Jeseničani pa so na vrata Holzerja sicer streljali desetkrat (brez doseženega gola).

Dobro minuto kazni za Svetino so Jeseničani v uvodu v zadnjih dvajset minut uspešno prestali brez prejetega gola. Žal so sodniki nadaljevali z nekim svojim kriterijem in le 28 sekund po povratku omenjenega izključili še Korošca (oviranje). Železarji so vzdržali vse do 14 sekund pred koncem kazni, nato pa je V. Hammerle dosegel peti domači gol. Jeseniška barka je bila v tem trenutku praktično že potopljena, a se seveda varovanci trenerja Gabra GLAVIČa niso želeli kar vdati v usodo. Dobre pol minute po petem domačem golu je bil zaradi držanja izključen Zandonella, vendar mu je 26 sekund kasneje zaradi držanja palice na prostor za kaznovane sledil tudi Ivančevič. Šest sekund po tistem, ko se je iztekla kazen Zandonelli, si je novo (zaradi zadrževanja s palico) pri KAC-u prislužil Rainer. Devet sekund po tistem, ko se je na led vrnil še Ivančevič, so železarji končno zadeli v powerplayu in znižali na 5:2 – po podajah Rajsarja in Brun Rauha je bil uspešen kapetan Jaka SODJA. Sledilo je nekaj minut obojestransko odprte igre, potem pa je nevaren, neumen in grob prekršek v 52. minuti storil domači zvezdnik Obersteiner. Sodniki zadeve niso mogli spregledati in so mladeniču prisodili 5 kazenskih minut + predčasen odhod pod prho. Pet minut igre z igralcem več grogiranim železarjem ni več prineslo kakega gola priključka, poleg tega pa je bil v začetku 56. minute zaradi udarca s palico izključen še Svetina. Domači se niso pustili prositi in Walcher je s svojim drugim golom na tekmi dobre tri minute pred koncem povišal na visokih 6:2. Sledili sta še izključitvi Crnovića v 58. minuti (nalet na ogrado) in Zelotha (zadrževanje s palico) v 59. minuti, do sprememb rezultata pa več ni prišlo. Statistiki so v zadnji tretjini našteli devet domačih strelov v okvir vrat Kogovška in deset strelov železarjev  znotraj proporcev gola domačega vratarja.

Tretja tekma bo – kot rečeno – predvidoma na vrsti v sredo popoldan.