Gledalcev: ni podatka

HK Olimpija – HD Jesenice

4 – 3 (OT)

(2:1,0:1,1:1 – 1:0)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 3′, 1:1 HK Olimpija 12′, 2:1 HK Olimpija 16′, 2:2 HD Jesenice 40′, 3:2 HK Olimpija 42′, 3:3 HD Jesenice (PP1) 50′, 4:3 HK Olimpija 62′

Streli na gol: HK Olimpija   22 (9,6,6,1), HD Jesenice   26 (7,9,10,0)
Kazni: HK Olimpija   12 (4,4,4,-), HD Jesenice  2 (-,2,-,-)

Sodnika: Jaka Čertanc, Matevž Mali

HK SOlimpija: 35 Purkat (GK), 1 Kavčič (GK), 20 Ložar, 19 Sojer T., 8 Stipanič, 3 Žitko (C), 9 Brodnik, 33 Ogrinc, 22 Novak, 29 Mehle, 5 Sojer M., 32 Lesjak, 10 Wilson, 26 kokelj, 7 Pratneker Hatić, 14 Žeželj, 13 Sopotnik, 15 Muršec, 23 Sečen, 21 Šubic
Trener: Igor Beribak

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 5 Škof, 23 Slivnik, 19 Török, 13 Kobal, 24 Dolinar, 14 Mašič, 11 Dobravec, 9 Potočar, 8 Baloh, 12 Gasar, 22 Miklič, 7 Rijavec, 10 Podlipnik, 15 Svetlin, 18 Langus, 17 Čufer
Trener: Luka POGAČNIK

V pospešenem ritmu zaključujejo z rednim delom tekmovanja v državnem prvenstvu tudi dečki. Sinočnja tekma proti tradicionalnim tekmecem se ni razpletla po željah čete trenerja Luka Pogačnika. V začetku sicer ni kazalo na to, saj so železarji povedli že v tretji minuti tekme. Presenečeni in nezbrani domači so že v naslednji minuti nepravilno menjali in si prislužili malo kazen. Železarji lepe priložnosti za podvojitev vodstva ob igri z igralcem več niso uspeli realizirati. Domači so delovali v nadaljevanju nekoliko nevarneje in konkretneje, nagrada za prizadevnost pa je prišla v 12. minuti, ko so prvič na tekmi premagali Gašperja PANJTARja. Izenačen rezultat je na semaforju ostal dobre štiri minute, potem pa so igralci v zelenih dresih povedli. zaradi udarca s kolenom je sledila izključitev pri domačih  v osemnajsti minuti, a se je tudi ob tej priložnosti powerplay železarjev izkazal za neuspešnega. V prvi tretjini so zeleni proti jeseniškemu golu ustrelili devet ploščkov, Jeseničani pa na vrata domačih sedem.

Izrazita želja železarjev po izenačenju v drugi tretjini dolgo ni prišla do izraza, saj so domači na vse pretege branili svoje vodstvo. Železarji so se zaradi izključitve ob naletu s palico v težave spravili v osemindvajseti minuti tekme, a je k sreči igra z igralcem manj trajala le sedemnajst sekund; takrat je do izključitve zaradi udarca s palico prišlo tudi na domači strani. Obe moštvi sta nadaljevali s po štirimi igralci na ledeni ploskvi in do spremembe rezultata ni prišlo. Začetek 33. minute je prinesel novo izključitev domačih (spotikanje), a je tudi tretja priložnost za gol v powerplayu za železarje splavala po vodi. Vse do zadnje minute druge tretjine je kazalo, da bodo domači uspeli zadržati minimalno vodstvo, a so 59 sekund pred drugim piskom sirene železarji le izenačili. V drugem delu so sicer Jeseničani dopustili le šest strelov v okvir svojih vrat, sami pa so zbranost domačega vratarja preizkusili devetkrat.

Ves trud iz druge tretjine je bil izničen po 79 sekundah igranja v tretji tretjini, saj so igralci Olimpije takrat znova povedli. Železarji so se bili znova prisiljeni podati v lov za domačimi. Nova izključitev za zelene v začetku 45. minute železarjem (kakor že trikrat prej) ni prinesla tako želenega zadetka v powerplayu, vendar se je obroč okrog domačega vratarja vedno bolj stiskal. Ko so v 49. minuti Jeseničani dobili še peto priložnost za dosego powerplay gola, pa jim je končno uspelo; gol so dosegli v 50. minuti in sicer po 62 sekundah številčne premoči. Zadnjih deset minut rednega dela tekme je minilo ob nekoliko bolj prizadevni igri železarjev, ki pa žal ni obrodila sadov v obliki zmagovitega zadetka. V tretji tretjini so domači streljali šestkrat, Jeseničani pa desetkrat.

V podaljšku so igralci Olimpije s praktično prvim in edinim strelom prišli do zmage po dobri minuti igre.