S tekmovanjem v sezoni 2017/18 so začeli fantje v ekipi U20. Finalisti prejšnje sezone v ligi EBYSL so tudi letošnjo izvedbo začeli dobro – z zmago. Novi trener “dvajsetice” Dejan VARL je na obrobje glavnega mesta popeljal kar dvaindvajset hokejistov; štiri polne peterke z dvema vratarjema torej. Založani v novo sezono vstopajo z visokimi ambicijami, o čemer priča tudi njihova okrepljena ekipa.  V prvi tretjini sta moštvi odigrali dokaj enakovredno, edine priložnosti za dosego gola ob igri z igralcem več pa železarjem ni uspelo izkoristiti. Obe mreži sta v prvih dvajsetih minutah ostali nedotaknjeni. V drugem delu so se Železarji sprostili in prikazali odličen hokej. Najprej je bilo sicer potrebno ubraniti Kogovškova vrata ob igri z igralcem manj, a so fantje z livarjem na prsih z zadevo uspešno opravili. Jaka SODJA je z uvodnim golom na tekmi sredi 25. minute že nakazal v katero smer bi se utegnila tekma zasukati. Naši fantje so v drugem delu domačega vratarja z izkušnjami iz lige EBEL Spreitzerja resno utrudili, saj so sprožili kar 23 strelov v okvir njegovih vrat, črnim pa so dopustili le 4 poizkuse v smeri Kogovška. Nagrada za tak pristop je spet prišla enajst sekund pred drugim odmorom, ko je znova zadel SODJA. Razmerje v strelih ni bilo tako izrazito v korist Jeseničanov v zadnjem delu, še vedno pa so naši fantje nadstreljali domače s 13:8. Zmaga Jesenic ni bila ogrožena v nobenem trenutku. Prav nasprotno – ob izključitvi pri domačih so Železarji izkoristili powerplay in v 55. minuti povedli s 3:0. Strelec je bil Gašper SERŠEN. V naslednji minuti je sledila tudi izključitev pri Jeseničanih, domači pa so ob igri z igralcem več dobre štiri minute pred koncem tekme dosegli častni zadetek. Naši fantje bodo naslednjo tekmo odigrali v nedeljo 10. septembra v gosteh proti ekipi Red Bull Salzburg.