Gledalcev: 32

Hokiklub Budapest – HD Jesenice

2 – 4

(1:2,1:1,0:1)

Strelci: 0:1 ŠTURM (Sodja, Kapel) 9′, 0:2 SERŠEN (Brus) 16′, 1:2 Horvath A. 17′, 1:3 Svetina (Brus) 32′, 2:3 Siklosi (Horvath A.) 35′, 2:4 KAPEL (Urukalo) PP1 57′

Streli na gol: Hokiklub Budapest   28 (11,10,7), HD Jesenice   31 (7,9,15)
Kazni:
Hokiklub Budapest   12 (2,2,8), HD Jesenice   16 (10,4,2)

Hokiklub Budapest: 39 Garbacz (GK), 12 Papcsik (GK), 6 Mile, 36 Fenyvesi, 10 Szabo, 11 Földi,  7 Gebei, 88 Glofak, 21 Horvath O., 26 Horvath A. (C), 17 Siklosi, 20 Kiss, 24 Molnar, 61 Toth, 73 Ali, 96 Ozsvath, 9 Szalma, 69 Horvath D.,
Trener:

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar,  18 Kapel, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm, 10 Pavlič

Sodnik:  GANGEL László
Linijska sodnika:
SOLTÉSZ Áron, LÁSZLÓ Lóránt

Še tretje letošnje srečanje obeh nasprotnikov v okviru lige EBJL, je postreglo še z drugo jeseniško zmago. pravzaprav so v ligi EBJL železarje premagali le igralci ekipe Hokiklub Budapest. Pred dnevi so varovanci trenerja Gabra GLAVIČA z Madžari zanesljivo opravili Podmežaklo. Edino vprašanje tokrat je torej bilo, ali bodo železarji znali uveljaviti svojo kvaliteto, ali pa bodo domači še enkrat uspeli presenetiti v ligi EBJL tako uspešno jeseniško zasedbo. Domači, odločeni gostom vrniti za poraz z Jesenic, so se odločno zapodili proti Jeseničanom v začetku tekme. Preveč odločno, če je soditi po kazni zaradi napada s telesom že v 88. sekundi tekme. Jeseničani so poskusili hitro zadeti, a se naslednji dve minuti nista izšli po željah železarjev – ostalo je pri 0:0. Prvi na tekmi je tako po podajah Sodje in Kapla zadel Jaka ŠTURM v deveti minuti tekme. Domači so sicer pogosto v nadaljevanju poskušali s streli v smeri Žige KOGOVŠKA, a jim dobre jeseniške obrambe ni uspelo streti. Kot drugi je za železarje v začetku 16. minute tekme zadel (po podaji Brusa) Gašper SERŠEN. Domači so rezultat zmanjšali slabi dve minuti kasneje, ko je zadel A. Horvath (1:2). 35 sekund pred koncem tretjine si je deset minutno disciplinsko kazen prislužil Ivančevič, saj je po mnenju sodnikov streljal po njihovem pisku. Kakorkoli, rezultat se do piska sirene ni več spremenil. Domači so v prvi tretjini streljali enajstkrat, železarji pa sedemkrat.

V drugi tretjini je bil najprej zaradi spotikanja izključen Pretnar, domačim pa ni uspelo izenačiti v powerplayu. V 29. minuti si je zaradi naleta s palico pri domačih kazen prislužil Glofak, a žal tudi železarjem ni uspelo doseči gola ob igri z igralcem več. Res pa, da je Erik SVETINA dosegel tretji gol za četo železarjev le 4 sekunde po tistem, ko sta bili ekipi na ledeni ploskvi spet v popolnih postavah (podajalec: Brus). V 35. minuti so se domači z golom Siklosija še enkrat približali na gol razlike (2:3). Nekaj dodatnih težav in pritiska proti domačim vratom je povzročila tudi izključitev Urukala v 39. minuti (oviranje), a je bila obramba Jesenic dovolj trdna, da je domačim preprečila izenačenje. V izenačeni drugi tretjini so domači sprožili deset strelov proti vratom Kogovška, železarji pa proti domačemu golu enega manj.

Neučakani domači, ki gojijo trd, kanadski stil igre, so si v tretji tretjini prislužili tri zaporedne izključitve. V 44. minuti je bil najprej zaradi udarca s palico izključen Molnar. Sledila je izključitev Gebeija v 52. minuti (nalet s palico), a nobene od prednosti igralca več železarjem ni uspelo izkoristiti. Ker pa gre v tretje rado, kakor pravi pregovor, je zaradi kazni domači klopi v 55. minuti (nepravilna menjava), tretji zaporedni powerplay za Jesenice končno uspelo izkoristiti navezi Urukalo (podajalec) in Rok KAPEL (strelec) v naslednji minuti. Slabe štiri minute pred koncem so železarji tako vodili z dvema zadetkoma razlike. Zadnje večje skrbi gostom je prinesla izključitev Brgleza (zadrževanje s palico) sredi 58. minute tekme, a se je vse srečno izteklo. V zadnji minuti je bil nato pri domačih izključen še kapetan Horvath, rezultat na semaforju pa se več ni spremenil.

Nova zmaga nad Budimpeštanci pomeni, da so fantje trenerja Glaviča pred reprezentančnim premorom pridružili ekipi MAC Budapest v vodstvu v celotni ligi EBJL:

6 Hokiklub Budapest 13 3 10 0 0 31 72 -41 9

V skupini B vodi ekipa MAC Budapest z enakim številom točk, kakor so jih doslej osvojili železarji. Sledijo jim Orli Znojmo s 26 in Red Bull Salzburg z 21 osvojenimi točkami.
V skupini C je vodilna ekipa Fehervar AV19 z 28 točkami, kolikor jih je osvojila tudi ekipa Vasas Budapest. Sledijo Vienna Capitals z 21 točkami.

Gaber GLAVIČ, trener mladincev:
“Pri Madžarih je od odigrane tekme Podmežaklo prišlo do nekaterih sprememb. Dobili so drugega trenerja, opazil sem tudi nekaj igralcev, ki Podmežaklo niso nastopili. Gre za kanadsko voden strokovni štab, ekipa je zelo dobro organizirana. Fantom sem pred tekmo povedal, da tekma ne bo lahka in prav to se je pokazalo. Pred reprezentančnim premorom smo na vrhu lestvice v ligi in seveda sem zelo zadovoljen. Premor nam bo s spremembo okolja prišel prav, potem pa se spet vrnemo k trdemu delu. V zadnjem mesecu smo na marsikaterem področju zelo napredovali, najbolj pa me veseli to, da še opažam možnosti za premike na bolje. Le-te bodo moj moto v prihodnjem delu s temi fanti…”