Streli na gol: HD Jesenice   30 (9,11,10); HC TWK Innsbruck  41 (13,17,11)
Kazni: HD Jesenice    22 (2, 14,6); HC TWK Innsbruck  16  (4,8,4 )

Linijska sodnika: Matej ARLIČ, Anže BERGANT

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 5 Brun Rauh, 6 Stojan, 8 Urukalo, 13 Crnović, 14 Žbontar, 16 Brus, 17 Šabanović, 21 Korošec, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 9 Rajsar, 10 Svetina R., 12 Glavič, 15 Avsenek, 18 Pretnar, 19 Seršen, 20 Mašič, 22 Svetina E., 23 Sodja, 24 Šturm

HC TWK Innsbruck: 33 Merra (GK), 34 Huber (GK), 12 Sparber, 18 Riedl, 43 Huber, 77 Riley, 81 Peskoller, 84 Lupinski, 8 Paulweber, 13 Zangerl, 19 Bär, 22 Kastner, 24 Krippels, 28 Brandstätter, 41 Fender, 48 Koudelka, 92 Frischmann
Trener: Peter KRIPPELS

Tesno v prvi tretjini

Po zanesljivi zmagi in dobri predstavi pred tednom proti Grazu, so bile v sobotni tekmi proti novim avstrijskim nasprotnikom naših predstavnikov v ligi EBYSL želje jasne – nova zmaga. Ekipa je skozi teden dobro in trdo trenirala, njihov tokratni nasprotnik, ekipa Innsbrucka, pa se je pokazala kot zelo zahteven nasprotnik. Začetek tekme je prinesel vtis, da bodo Avstrijci odigrali podobno, kot se je to primerilo Grazu teden nazaj – z obilo izključitvami. Zaradi držanja so si tako prislužili prvo kazen že po 61 sekundah tekme. Domači so takoj postavili napadalno formacijo v nasprotnikovo obrambno tretjino, vendar veselja v obliki vodilnega zadetka v naslednjih dveh minutah ni bilo.  Novo izključitev so si zaradi udarca s kolenom gostje prislužili v začetku pete minute. Zdelo se je že, da se bodo Tirolci ubranili še drugič, ko je šest sekund pred koncem jeseniškega powerplaya po lepi akciji zadel Rok AVSENEK (podajalca Mravlje in Brus). V nadaljevanju je sledila tudi izključitev Bruna Rauha (oviranje), a je bila zbranost železarjev pri branjenju na najvišjem nivoju; z vratarjem Žigo KOGOVŠKOM na čelu gostom niso dopustili izenačenja, pa čeprav so si le-ti pripravili kar nekaj lepih priložnosti. Ves preostali del uvodne tretjine je minil v obojestransko lepi igri, ki pa ni več prinesla zadetkov.

IMG_6521

Festival “special teams” zadetkov

V hokejskem žargonu special teams imenujemo situacije, ko je ena od ekip na ledeni ploskvi v številčno podrejenem položaju. Druga tretjina tekme Podmežaklo je ponudila pravi festival golov v takih situacijah. Začelo se je že v prvi minuti nadaljevanja – najprej je bil zaradi nepravilnega oviranja izključen Rajsar, gostje pa so z golom Huber-ja rezultat izenačili po vsega dvanajstih sekundah powerplaya. Le 19 sekund po izenačujočem golu so si gostje “priigrali” novo malo kazen – zaradi udarca s kolenom je na klop za kaznovane moral Zangerl. Domači so priložnost z veseljem pograbili in po lepi kombinaciji 55 sekund kasneje znova povedli – po podajah Rajsarja in Sodje je od blizu zadel Žiga URUKALO. Mimogrede, Žigu ob tem čestitamo tudi za prvi nastop v članski kategoriji – pred nekaj dnevi je namreč z železarji gostoval v Tivoliju pri Olimpiji. Prav ob doseženem domačem zadetku si je zaradi nešportnega vedenja 10-minutno kazen prislužil Rajsar. V 25.minuti si je zaradi napada s telesom dve kazenski minuti prislužil Tirolec Fender, domači powerplay pa ni obrodil novih sadov. Za novo gostujočo izključitev je v 30. minuti zaradi udarca s palico poskrbel Krippels, domači pa so po kombinaciji Seršen (podajalec) – Gašper KOROŠEC (strelec) z leve strani  znova zadeli v powerplayu in tako povedli s 3:1. Novo kazen so si zaradi zavlačevanja igre gostje iz Innsbrucka prislužili v 33. minuti tekme in zdelo se je, da se tehtnica počasi nagiba v korist domačih. Nekaj neprevidnosti pri sestavljanju napadalne formacije pa je bilo razlog, da je pak prestregel gostujoči igralec Paulweber. Le-ta je pobegnil po desni strani in s čudovitim strelom v zgornji desni vratarjev kot premagal nemočnega Kogovška celo ob igri z igralcem manj (3:2).Do konca tretjine je peščica gledalcev videla še tretjo zaporedno izključitev Rajsarja (ki je medtem že odslužil deset-minutnoo diciplinsko izključitev) – v 38. minuti tekme mu je sodnik namreč dosodil še kazen zaradi napada s telesom. Nalet gostov so železarji ubranili, žal pa so prav v zadnji sekundi druge tretjine ob izenačenih močeh na ledeni ploskvi prejeli izenačujoči gol.

IMG_6531

Razburljivih zadjih deset minut

V zadnjo tretjino sta ekipi krenili z zavestjo, da je potrebno biti zbran predvsem v obrambi. Domačim se je priložnost za novo vodstvo pokazala v 44. minuti, ko je zaradi zadrževanja s palico na prostor za kaznovane moral Krippels. Obleganje gostujočih vrat žal ni prineslo rezultatskih sadov. V težave so se domači spravili v 49. minuti, ko je bil zaradi napada s telesom izključen Hadžić. Dobro minuto in pol so železarji trpeli v obrambi, saj so gostje močno pritisnili. Nato pa je sledila izključitev Riedla (udarec s komolcem) in obramba je lahko zadihala nekoliko lažje. Ob prodoru Ivančeviča v začetku 53. minute so gostje storili prekršek za kazenski strel. Domači napadalec je z nekaj težavami ob izvajanju pak vseeno hladnokrvno spravil za hrbet gostujočega vratarja in na veliko veselje navijačev ter soigralcev železarje znova povedel v vodstvo (4:3). Slabih osem minut pred koncem tekme je bila tako želja najbrž le ena – ohraniti minimalno vodstvo. Žal so gostje znova izenačili že v naslednji minuti (Koudelka, 4:4). Šestinpetdeseta minuta je bila za domače tako rekoč “črna”: najprej je bil zaradi nepravilnega oviranja izključen Sodja, še v isti minuti pa nato zaradi grobosti še Pretnar. Gostje so v 57. minuti izkoristili prednost dveh igralcev več in prvič na tekmi povedli (4:5). Po tistem, ko so domači spet zaigrali v polni postavi, jim je v 59. minuti uspelo rezultat izenačiti – po podajah Rajsarja in Avseneka je zadel prav Luka PRETNAR (5:5). Zdelo se je že, da bo na vrsti podaljšek, ko je izgubljeni pak na levi strani obrambne tretjine le 34 sekund pred koncem botroval novemu zadetku gostov (5:6). Domači strateg Gaber GLAVIČ je iz igre takoj povlekel vratarja in ga nadomestil z dodatnim napadalcem. Gostje so po sodniškem metu hitro pridobili pak v svojo posest in le devet sekund kasneje dosegli nov zadetek, tokrat v prazno domačo mrežo (5:7).

Innsbruck je tako dosegel zmago v dvorani Podmežaklo. Domačim želje in borbenosti ne gre oporekati, žal pa se je primerilo nekaj preveč napak v obrambi. Iz domačega tabora je bilo po tekmi tudi precej kritik na račun sodniških odločitev. Le-te pač rezultata več ne bodo spremenile. Danes pa je nov dan in priložnost za nove točke …