Gledalcev: 250

HD Jesenice – HK Slavija Jr.

1 – 3

(1:0,0:2,0:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 16′, 1:1 HK Slavija Jr. PP1 37′, 1:2HK Slavija Jr. PP1 39′, 1:3 HK Slavija Jr. PP1 42′

Streli na gol: HD Jesenice  29 (14,7,8) ; HK Slavija Jr.  25 (10,7,8)
Kazni: HD Jesenice  10 (-,6,4)  ; HK Slavija Jr.   12 (2,4,6)

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 5 Škof, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Kobal, 14 Mašič, 24 Dolinar, 11 Dobravec, 9 Potočar, 8 Baloh, 10 Podlipnik, 12 Gasar, 7 Rijavec, 15 Svetlin, 18 Langus, 17 Čufer, 22 Miklič,
Trener: Luka POGAČNIK

HK Slavija Jr.: 27 Sotlar (GK), 1 Kolin (GK), 13 Bukovec, 10 Cvetko, 7 Černe, 14 Ćosić, 41 Gračan, 19 Intihar, 72 Jesihar, 21 Pajk, 15 Pečnik, 18 Povše, 17 Prodan (C), 5 Ravnikar, 11 Skerlep, 29 Vodlan, 35 Zagorc, 26 Kocjančič, 43 Tomažič
Trener: Jaka Adlešič

Sodnika: Ervin Čamdžić, Gašper Franc

6c8572a0-fb34-405e-8667-db2068ff6c12

Lepo število gledalcev se je zbralo na prvi finalni tekmi državnega prvenstva dečkov Podmežaklo. Gostje, ki so se že ob nekaterih drugih priložnostih izkazali z glasno podporo svojim fantom tudi tokrat niso razočarali. Za razliko od prejšnjih situacij se je tokrat zbralo tudi nekaj glasnih navijačev Jesenic, tako da je bil občutek ob začetku tekme prav praznično-finalen.

054 P

Železarji so v uvodu želeli pokazati kdo je gospodar v dvorani Podmežaklo in so odločno krenili proti vratom gostov. Založane so v rednem delu prvenstva dvakrat premagali, tako da je bila samozavest v začetku razumljiva. Gostje so se prizadevno branili, tako da rahli terenski premoči navkljub domači niso zmogli resneje ogroziti gostujočih vrat. Lepa priložnost za dosego zadetka se je domačim ponudila v deseti minuti, ko je bil izključen eden od Založanov, rezultat pa je tudi v naslednjih dveh minutah ostal nespremenjen pri začetnih 0:0. V 16. minuti so fantje iz prvega napada, ki je v prvi tretjini deloval zelo razigrano, končno dosegli vodilni gol za železarje. Izkazalo se je, da je ob obojestransko odprti igri v prvi tretjini to edina sprememba rezultata. Domači so v prvi tretjini v okvir proporcev gostujočega gola ustrelili štirinajstkrat, gostje pa so domačega vratarja Gašperja PANJTARja ogrozili desetkrat.

078 P

V drugi tretjini se je prva izključitev primerila tudi Založanom. V 27. minuti je bil namreč zaradi zadrževanja s palico izključen eden od igralcev Slavije. Dobro minuto kasneje je sledila še obojestranska izključitev, železarji pa do konce powerplaya niso uspeli povišati vodstva. V 37. minuti pa sprememba – najprej je bil zaradi udarca s kolenom pred gostujočim golom izključen domači napadalec. Gostje so za dosego izenačujočega zadetka potrebovali devetnajst sekund (1:1). V začetku predzadnje minute druge tretjine je sledila nova izključitev pri železarjih, Založani pa so za vodstvo potrebovali le enajst sekund. K sreči se je kmalu po tistem druga tretjina končala, saj so fantje v rdečih dresih v tistih trenutkih delovali precej zmedeno. Obe ekipi sta sicer v drugi tretjini v okvir nasprotnikovih vrat sprožili po sedem strelov.

076 P

Tako, kot so domači drugo tretjino končali – tako so tretjo tudi začeli. Najprej je bil za isti prekršek izključen isti igralec že po 38 sekundah igre. Gostje so tokrat potrebovali celo minuto, nato pa še tretjič zapored zadeli v powerplayu. V 44. minuti si je 2+2 kazenski minuti prislužil eden od gostov. Domačim ni šlo prav dosti od palic v naslednjih štirih minutah. prav obratno, nekajkrat se je zdelo,d a so celo gostje bližje četrtemu zadetku, kakor železarji drugemu. Novo kazen so si zaradi naleta s palico gostje prislužili v 49. minuti, igra z igralcem več pa železarjem ni prinesla tako želenega gola priključka. Zadnjo kazen na tekmi si je zaradi oviranja prislužil eden od domačih branilcev, gostom pa k sreči ni uspelo doseči še četrtega powerplay gola. Zadnjo minuto in osem sekund so domači igrali brez vratarja in s šestim drsalcem na ledu, vendar jim ni uspelo resneje ogroziti gostujočih vrat. So pa zato ob prazni domači mreži gostje zadeli vratnico (ne prvo na tekmi!) in se ob koncu veselili prve finalne zmage. V zadnji tretjini sta obe ekipi streljali po osemkrat.