Gledalcev: 85

HD Jesenice – HK Slavija Jr.

10 – 4

(1:0,4:2,5:2)

Strelci: 1:0 KOROŠEC (Rajsar, Šturm) (PP1) 9′, 2:0 BRUS (Sodja (šabanović) 22′, 3:0 IVANČEVIČ (Pretnar, Brglez) 27′, 3:1 Turk (Vidic, Tišlar) 30′, 4:1 SODJA (Šturm) 33′, 5:1 ŠTURM (Korošec, Rajsar) 37′, 5:2 Tišlar (Vidic, Kujavec) 39′, 6:2 ŠTURM (Brun Rauh) (PP1) 43′, 7:2 SVETINA (Seršen) (PP1) 49′, 8:2 SODJA (Rajsar, Šturm) 50′, 8:3 Kisovec (Turk) 55′, 8:4 Bohinc (Ilovar) 57′, 9:4 RAJSAR (Brun Rauh) 58′, 10:4 ŠTURM (Rajsar, Sodja) 59′

Streli na gol: HD Jesenice  50 (15,13,22), HK Slavija Jr.   31 (9,9,13)

Kazni: HD Jesenice  6 (2,2,2), HK Slavija Jr.   18 (2,-,16)

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 7 Šabanović, 13 Crnović, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 21 Korošec, 4 Ivančevič, 9 Rajsar, 11 Brglez, 12 Seršen, 14 Pretnar, 18 Kapel, 22 Svetina, 23 Sodja (C), 24 Šturm

HK Slavija jr.: 1 ŠDvoršak (GK), 33 Sotlar (GK), 5 Turk, 12 Leben, 19 Miklavčič, 21 Kisovec, 26 Poklukar, 28 Širovnik, 8 Jeriha, 9 Kujavec, 13 Ilovar, 14 Bohinc, 15 Železnik, 20 Vidic, 22 Trškan, 23 Tišlar, 25 Ferle, 87 Glavan
Trener: Gorazd Rekelj

Sodnik: Luka Kamšek
Linijska sodnika:
Nataša Pagon, Matej Arlič

IMG_3157[1]

Potem, ko so že v četrtek opravili z Založani v verziji U19, so se mladinci še v sobotnem večeru srečali z ekipo Slavije Jr. v okviru lige EBJL. Spričo rezultatov v dosedanjem delu sezone, so v tekmi železarji veljali za izrazite favorite. Od tekme v Celovcu, v kateri je ob koncu prišlo do pretepa, so v moštvu manjkali kaznovani igralci, sedenje na tribuni pa si je “prislužil” tudi domači trener gaber GLAVIČ, čeprav pravzaprav nikomur na Jesenicah ni bilo jasno s čim. Vodenje tekme je tako prepustil svojemu pomočniku Alešu SODJI, ki pa te fante iz preteklih sezon odlično pozna. Gostje pod taktirko jeseniškega trenerja Gorazda Reklja seveda niso nameravali puške vreči v koruzo že pred samim začetkom tekme in so se domačim v začetku tekme resno postavili po robu. Med peto in sedmo minuto so v powerplayu (zaradi oviranja je bil pri železarjih izključen Rajsar) celo nekajkrat resno ogrozili Žigo KOGOVŠKA. Ostalo je pri začetnem izidu in Rajsar se je vrnil na led. Sledila je izključitev Bohinca pri gostih v deveti minuti (udarec s palico), domači pa so priložnost s pridom izkoristili za dosego prvega gola na tekmi – po osemindvajsetih sekundah powerplaya je namreč od daleč zadel Gašper KOROŠEC (podaji Rajsar in Šturm). Ves preostali del uvodne tretjine so bili železarji sicer nevarnejši od svojih nasprotnikov, a jim gostujočega vratarja ni več uspelo premagati. Železarji so v okvir vrat Tima Dvoršaka v prvi tretjini ustrelili petnajst pakov, gostom pa dopustili devet strelov na vrata svojega vratarja.

IMG_3131[1]

Gostujoči vratar je bil prvič v drugi tretjini premagan  že po 69 sekundah igre – za podvojitev domačega vodstva sta podaji prispevala Sodja in Šabanović, gol pa je dosegel Nejc BRUS. Tretji gol domačih v 27. minuti je bil plod sodelovanja Pretnarja, Brgleza (podajalca) in Tima IVANČEVIČa (strelca). Z golom Turka so v 30. minuti Založani prvič premagali domačega vratarja, a so manj kot tri minute kasneje železarji ponovno ušli na tri zadetke prednosti. Za 4:1 je po podaji Šturma zadel Jaka SODJA. Ko je jaka ŠTURM (po podajah Luznarja in Rajsarja) v začetku 37. minute še sam zadel in povišal domače vodstvo na 5:1, se je že zdelo, da se gostom obeta prava katastrofa. Nekoliko so jo omejili z golom v 39. minuti tekme, ko je Kogovška premagal Tišlar. Prav Šturm je bil zaradi naleta s palico izključen 54 sekund pred koncem druge tretjine, gostom pa v preostalem času ni uspelo skupaj spraviti česa nevarnega. V drugem delu tekme so domači sprožili trinajst strelov, gostje pa devet.

IMG_3147[1]

Dobra minuta kazni je ostala kaznovanemu jeseniškemu napadalcu še za zadnjo tretjino. Domača obrambna formacija je z nalogo opravila odlično. 24 sekund po tistem, ko se je Šturm vrnil na igrišče, so si kazen prislužili gostje (Leben, spotikanje). V powerplayu je po 50 sekundah zadel prav v zadnjih stavkih tolikokrat omenjeni Jaka ŠTURM (podajo mu je prispeval Brun Rauh) in tako povišal na 6:2. V začetku 46. minute je Aleš Sodja priložnost za nekaj branjenja ponudil Juretu LEGATu. V začetku 49. minute si je zaradi udarca s palico dve kazenski minuti prislužil gostujoči igralec Kujavec. S kaznijo se ni mogel sprijazniti in si v nadaljevanju prislužil še deset minut disciplinske kazni. Sedemintrideset sekund powerplaya so domači potrebovali za povišanje vodstva na 7:2 – po podaji Seršena je zadel Erik SVETINA. Za osmi gol so Jeseničani ob polnih zasedbah na ledu nato potrebovali le dvajset sekund, svoj drugi gol na tekmi pa je po podajah Rajsarja in Šturma dosegel SODJA. V 54. minuti je na klop za kaznovane zaradi naleta s palico moral Luznar pri domačih, gostje pa so po dobri minuti powerplaya prvič premagali Legata. Le enajst sekund kasneje je sledila tudi izključitev na gostujoči strani, zaradi spotikanja pa si jo je prislužil Trškan. Železarji so si v nadaljevanju privoščili prejeti gol tudi v trenutkih številčne premoči, gol za goste pa je slabe štiri minute pred koncem tekme dosegel Bohinc. Prednost štirih golov je za zadnje minute seveda zadoščala. Da pa ne bi bilo kakih lepotnih napak, so domači ob koncu dosegli še dva zadetka. Najprej je dobri dve minuti pred koncem po podaji Brun Rauha gol zadel Patrik RAJSAR, 32 sekund kasneje pa svojega tretjega na tekmi še ŠTURM (podaji Rajsar in Sodja). Gostom so železarji za pot na obrobje Ljubljane zapakirali “čisto desetko” in se za nekaj dni poslovili od svojih navijačev.