Gledalcev: 100

HD Jesenice – Triglav/Olimpija

5 – 0

(2:0,0:0,3:0)

Strelci: 1:o KAPEL 9′, 2:0 KAPEL (Pretnar, Šabanović) 17′, 3:0 SVETINA (Seršen) SH1 44′, 4:0 ŠTURM (Urukalo, Brus) 57′, 5:0 BRUS (kapel, Svetina) PP2 59′

Streli na gol: HD Jesenice  31 (9,7,15); Triglav/Olimpija 26  (10, 7, 9)
Kazni:
 HD Jesenice  10 (2,6,2) ; Triglav/Olimpija  26 (2,-,24)

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 4 Ivančevič, 8 Urukalo, 9 Rajsar, 11 Brglez, 12 Seršen, 13 Crnović, 14 Pretnar, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 18 Kapel, 20 Mravlje, 21 Korošec, 22 Svetina, 23 Sodja, 24 Šturm Trener: Gaber GLAVIČ

Triglav/Olimpija: 20 Plavc (GK), 1 Oblak (GK), 5 Vuk, 17 Erič, 23 Jovan, 19 Stražišar, 13 Kuhar, 14 Jugovic, 16 Pavc, 27 Sever, 24 Ban (C), 12 Rozman, 25 Mubi, 22 Cjuha, 11 Prostor, 7 Rus, 21 Vilfan, 26 Jenko, 10 Tavčar, 3 Bogomolev Trener: Mitja Kern

Sodnik:  Miha Bajt
Linijska sodnika:
Anže Bergant, Robert Bohinc

IMG_2619[1]

Nekaj dni po tekmi v Kranju sta se nasprotnika udarila še Podmežaklo. Gostje so takoj po prvem sodniškem metu odločno in agresivno krenili proti Žigi KOGOVŠKU, ki pa ni imel nobenega resnejšega dela. Na nasprotni strani so železarji kaj hitro zapretili. Posebej nevarno za gostujoče moštvo je bilo med tretjo in peto minuto tekme, ko je na kazenski klopi zaradi spotikanja sedel Mubi, vendar domačim kljub obleganju ni uspelo doseči vodilnega zadetka. Ga je pa po samostojni akciji in backhand udarcu z leve strani dosegel Rok KAPEL v deveti minuti tekme. Prav Kapel je bil zaradi zadrževanja igre izključen v 14. minuti, a gostujoči ekipi navkljub pritisku ni uspelo izenačiti. Kapel pa kot Kapel, je nov gol dosegel le 39 sekund po povratku na ledeno ploskev. Do konca uvodne tretjine se statistično ni spremenilo več nič, gostje pa so zbrali en strel več v okvir domačih vrat, kakor domači v okvir gostujočih (9:10).

IMG_2623[1]

V drugi tretjini je nekaj več terenskega pritiska uspelo ustvariti združeni ljubljansko-kranjski ekipi. Dobršen del tega gre na rovaš treh izključitev na strani železarjev. Najprej je zaradi napada s telesom na klop za kaznovane moral Urukalo ob koncu 24. minute. Sledila je dvojna kazen za Šabanovića; najprej je dobil dve minuti kazni zaradi držanja, potem pa še dodatni dve minuti zaradi nešportnega vedenja. Vse to se je dogajalo v 34. minuti. Domači so manjko igralca na ledeni ploskvi suvereno ubranili, občasno pa celo resno pretili gostom. Do konca druge tretjine sta obe ekipi nadaljevali s trdo igro v svoji obrambni tretjini, tako da so bili tudi streli v okvir vrat sila redki. Obe ekipi sta namreč sprožili v tem delu le po sedem strelov, gola pa ni dosegla nobena.

IMG_2636[1]

Prvi, ki se je vpisal v statistiko v zadnji tretjini je bil zopet Kapel – zaradi naleta s palico je bil izključen v 43. minuti. Gostje niti ob tej številčni prednosti niso skupaj spravili ničesar posebnega, tako da je domača mreža mirovala še naprej. Ni pa mirovala gostujoča, saj je po podaji Seršena v protinapadu prav ob igri z igralcem manj zadel Erik SVETINA. Sledilo je nekaj minut ne posebej kvalitetne igre, v kateri si ne ena, ne druga ekipa nista priigrali kake posebne priložnosti. Še naprej so sicer nevarnejši ostajali železarji. Zadnjih nekaj minut je nato spet postreglo z razburjenji. Najprej je po podajah Urukala in Brusa gol v 57. minuti dosegel Jaka ŠTURM in tako povišal na 4:0. Sledila je še nepotrebna grobost gostujočega igralca Jovana, ki si je ob dvominutni kazni prislužil tudi predčasen odhod pod prho. Po burnih protestih si je dodatni dve kazenski minuti prislužila še gostujoča rezervna klop, tako da so domači v zadnji dve minuti in pol krenili s prednostjo dveh igralcev. Vse skupaj so uspešno izkoristili 62 sekund pred koncem, ko je za še peti jeseniški gol poskrbel Nejc BRUS (podajalca Kapel in Svetina).

Mladinci tako z novo zmago še naprej zasedajo sam vrh lige EBJL. Pa naj tako ostane tudi v letu 2016!