DP dečkov

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

4 – 3

(0:0,1:2,3:1)

0:1 PODREKAR (Fartek) PP1 21′, 1:1 Širovnik (Cvetko, Černe) PP2 32′, 1:2 KRMELJ (Finžgar) PP1 40′, 2:2 Skerlep (Keber, Černe) 44′, 3:2 Keber (Poklukar) 45′, 3:3 KOBAL (Potočar) 46′, 4:3 Bukovec (Kolin, Jesihar) 49′

Streli na gol: HK Slavija Jr.: 31 (6,9,16), HD Jesenice 36 (8,12,16)
Kazni: HK Slavija Jr.: 14 (4,8,2), HD Jesenice 16 (4,8,4)

HK Slavija Jr.: Lajevec, Breznik, Zagorc, Bukovec, Lampič, Poklukar (C), Keber, Primar, Kolin, Širovnik, Povše, Cvetko, Černe, Jesihar, Skerlep, Juteršek, Vodlan, Prodan
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 25-Panjtar (GK), 11-Pogačar, 5-Murnik, 8-Krmelj, 21-Slivnik, 23-Podrekar, 12-Šega, 20-Kararić, 13-Kobal, 19-Török, 22-Jakupović (C), 24-Finžgar (A), 4-Fartek, 18-Potočar (A), 16-Lukan A., 9-Lukan D., 14-Čop, 7-Dežman, 3-Verdnik, 6-Škof

Sodnika: Javornik in Miklič

Zelo jezen je bil trener Glavič po odigrani tekmi v Zalogu. Slavija je bila “dolžnik” železarjev še s prve tekme Podmežaklo, saj je po nesrečni napaki domačih zmagoviti gol dosegla v zadnji minuti tekme. Želja železarjev je bila seveda domačim vrniti z isto mero. Nekaj skrbi je povzročala slaba predstava v prejšnjem krogu proti Bledu, nihče pa si najbrž ni predstavljal, da bo tekma proti Slaviji še bistveno slabša. A pojdimo lepo po vrsti…

Domači so začeli odločno. Prvi jeseniški napad je bil stisnjen v svojo obrambno tretjino in kar hude težave so imeli fantje, da so nalet domačih ubranili. V tretji minuti je prišlo do prve izključitve na domači strani, a je bil napad železarjev v powerplayu vse prej kot nevaren. Nasprotno, celo domači so nekajkrat prišli pred jeseniška vrata. Rezultat je ostal pri začetnih 0:0, ekipi pa sta nadaljevali nekoliko enakovredneje, čeprav so bili domači vseeno aktivnejši v svoji igri. V enajsti minuti je bil najprej zaradi nepravilnega oviranja izključen Pogačar, dobro minuto kasneje pa mu je na kazensko klop zaradi udarca s palico sledil še Fartek. Železarji so uspeli obraniti svoj gol nedotaknjen, nekajkrat se je lepo izkazal vratar Gašper PANJTAR. Minuto in pol pred koncem tretjine so domači dobili kazen zaradi šestih igralcev na ledeni ploskvi, železarjem pa ni uspelo resneje ogroziti domačih vrat. Domači so bili večji del prve tretjine izrazito boljši in nevarnejši nasprotnik in zares čudi podatek, po katerem so Jeseničani sprožili več strelov od domačih (6:8).

IMG_1725

Kakorkoli, uvodna tretjina ni ponudila zadetka na nobeni strani. Peščici staršev in navdušencev, katerim je srce bilo za jeseniško ekipo, je seveda ostajalo upanje na boljše nadaljevanje igre. Vse skupaj je delovalo odlično, ko je 4 sekunde pred iztekom domače kazni Anže PODREKAR pred golom poskušal podati, pak pa se je od domačega vratarja odbil v mrežo. Jeseničani so tako povedli, domače pa prisilili v še odločnejšo igro. Vse do 32. minute so nato železarji zadržali minimalno vodstvo. Takrat pa je sodnik najprej dvignil roko zaradi prekrška Kararića, še preden pa so se Jeseničani dokopali do posesti paka, pa je novo kazen dobil še Krmelj. Železarji so tako morali oddelati dve minuti igre z igralcem manj. Vse skupaj se je spremenilo po le 10 sekundah, saj so domači hitro izenačili. Kararić se je vrnil na ledeno ploskev, Krmelj pa je svojo kazen odsedel do konca. V 36, minuti sta si v razmiku 12 sekund dva domača prislužila malo kazen, a je v drugem primeru istočasno kazen dobil tudi Podrekar na jeseniški strani, tako da se je nadaljeval igra petih proti štirim. Rezultat se ni spremenil. V 39.minuti so si domači znova prislužili kazen; 57 sekund kasneje je branilec Finžgar z idealno podajo zaposlil Miha KRMELJa, ki je ušel nekoliko po levi strani in lepo premagal domačega vratarja. 11 sekund pred koncem tretjine sta si nekoliko v lase skočila eden od domačih in Filip Fartek in bila oba izključena. Tudi v drugem delu so zapisnikarji v dvorani Jeseničanom našteli več strelov kakor domačim (9:12). Tudi rezultat je bil po volji železarjev, žal pa ni bil pravi odraz dogajanja na igrišču; domači so zaostajali le zahvaljujoč nekaj izvrstnim obrambam Panjtarja.

IMG_1772

Zadetek prednosti ob začetku zadnje tretjine je bil torej sanjski. Upati je bilo, da bodo železarji napeli vse moči, da vodstvo zadržijo. Domači so začeli silovito. Najprej so v 44.minuti izenačili, 19 sekund kasneje pa še povedli. K sreči je minuto in pol kasneje po podaji Potočarja (ki so ga – mimogrede – v Zalogu preimenovali v Potočnika) zadel Marcel KOBAL in rezultat izenačil na 3. Žal je izenačen rezultat trajal le dve minuti in pol, potem pa so domači znova povedli. Slavija je tudi po doseženem vodstvu ostala prevladujoča ekipa, železarji pa so na trenutke delovali precej nebogljeno. Njihova igra ni imela ne repa, ne glave, kar je kasneje v svoji izjavi potrdil tudi trener Glavič. V zadnjih 12 minutah so bili tako bližje petemu golu domači, kot izenačujočemu železarji. V 55. minuti je bil izključen eden od domačih, a igra železarjev v naslednjih dveh minutah prav gotovo ni bila podobna “powerplay-u”. Za nameček je bil v predzadnji minuti zaradi spotikanja izključen še Aljaž Lukan, tako da je po vodi splavala še možnost igre z dodatnim igralcem in brez vratarja. 45 sekund pred koncem sta si blamažo privoščila še sodnika, ki sta – potem ko je nekdo od domačih od zadaj napadel Farteka s palico – le-temu prisodila dve kazenski minuti. Odločitev seveda ni vplivala na končni rezultat, sta pa sodnika že prej nekajkrat poskrbela za negodovanje s tribun. Roko na srce, je šlo za klasično negodovanje staršev na obeh straneh, sodnika pa prav gotovo nista krivca za porazno predstavo železarjev. Najbolj fascinanten podatek zadnje tretjine so vseeno sproducirali na zapisnikarski mizi, saj so v tem delu igre obema ekipama našteli po 16 strelov; ob tem pa je prevladal občutek, da v celotni tretjini železarji 16-krat pravzaprav sploh niso prišli čez polovico igrišča. Vse skupaj močno smrdi po dvigovanju procenta obranjenih strelov za domačega vratarja, a to je že neka druga zgodba…

Založanom je bilo ob koncu potrebno stisniti roke, tokrat so bili brez dvoma konkretno boljši nasprotnik.

Gaber GLAVIČ, trener dečkov, je bil po porazu zelo jezen:

“Odigrali smo najslabšo tekmo, odkar smo s temi fanti skupaj. Do tekme z Bledom prejšnji vikend smo iz tedna v teden napredovali, včasih tudi skokovito. Fantje so pokazali, da znajo igrati že zelo kvaliteten hokej, tista tekma z Bledom pa je bila slaba. Še huje je bilo tokrat, tekma proti Slaviji je bila prav obupna. Svojo ekipo želim pripraviti kot agresivno moštvo, ki igra trdo na telo, z mnogo kratkimi, a intenzivnimi menjavami. Bled in Slavija sta počela natančno to, kar bi radi počeli mi, mi pa se nismo ustrezno odzvali. Premalo je bilo bojevitosti in skoraj nič igre na telo. Preprosto smo se nasprotnikom umikali. Če ne bi bil tako razpoložen naš vratar, bi kaj lahko prejeli tudi 10 zadetkov. Poraz je bil resda tesen, a pravzaprav nasprotnikom nismo bili niti blizu. Tekme proti slabšim ekipam niso merilo, tekme proti boljšim pa povedo marsikaj. Če bomo še želeli zmagovati, bo moralo koga kdaj tudi kaj boleti, lahke poti do uspeha žal ni.”