1:1 Hirschberger (De pauli, Brozovsky) 35′

Streli na gol: HD Jesenice   41 (17,12,12); Graz 99ers  21 (4,8,9)
Kazni: HD Jesenice  12 (2,2,8); Graz 99ers  30 (4,12,14)

Linijska sodnika: Blaž Javornik, Anže Bergant

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 6 Stojan, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 18 Pretnar, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 10 Svetina R., 3 Zor, 11 Brglez, 13 Crnović, 15 Avsenek, 14 Žbontar, 20 Mravlje

Graz 99ers: 1 Pölzl (GK), 24 Troha (GK), 7 Färber, 15 Egger, 18 De Pauli, 10 Atamanchuk, 21 Hirschberger, 16 Brozovsky, 23 Faltejsek, 13 Lennkh, 8 Mitsch, 25 Krammer, 4 Hnatkovic, 3 Kainz, 27 Rappold, 2 Krainz
Trener: Markus Losch

Morda nekoliko grdo rečeno, ampak tekma z gosti iz avstrijskega Gradca je v tem napornem januarju za varovance trenerja Gabra GLAVIČa pomenila eno lažjih preizkušenj. Ker pa se prav ob takih primerih rado zgodi, da se ob neprimernem pristopu favoriti opečejo, je bilo potrebno tudi k današnji tekmi lige EBYSL pristopiti z vso potrebno resnostjo. Koliko je to železarjem uspelo, bi si moral odgovoriti vsak sam, dejstvo pa je, da sta obe ekipi prikazali …

IMG_9788

Mučenje v prvi …

Tudi sodeč po rezultatih medsebojnih tekem v tej sezoni, so železarji pred tekmo veljali za velike favorite. Na ledeni ploskvi pa, kakor da gostje tega ne bi priznavali. Prav dosti od znanja, kombinatorike in domišljije sicer niso prikazali, so pa zato od sebe dajali zavidljivo mero borbenosti. Domači so spričo takega pristopa gostov imeli nemalo težav pri razvoju svoje igre. Prva zrela priložnost se je domačim ponudila ob izključitvi Färberja v peti minuti (nabijanje na ogrado). Gostje so se zbrano branili in ubranili v prihajajočih dveh minutah. Zaradi spotikanja je v sedmi minuti moral na prisilni počitek domači branilec Šabanović, a tudi gostujoča prednost igralca več ni prinesla spremembe rezultata z začetnega stanja.  Železarji so sicer ves ta čas narekovali tempo in bili napadalnejša ekipa, skozi gostujoče okope pa so se končno prebili v trinajsti minuti. Takrat je domače v vodstvo popeljal Nik BRGLEZ, ki se po poškodb počasi vrača v pravo formo. Med podajalce sta se vpisala Šturm in Rajsar (1:0). Zdelo se je, da so Jeseničani s tem goste “odprli”, a je bilo v nadaljevanju na ledeni ploskvi dvorane Podmežaklo znova videti podoben scenarij, kot že pred tem. Nič se ni spremenilo niti ob izključitvi Atamanchuka pri gostih v sedemnajsti minuti (spotikanje), saj domači ob številčni prednosti niso podvojili svojega vodstva. Do konca tretjine se v rezultatskem smislu ni spremenilo več nič. Železarji so strelski dvoboj v uvodni tretjini dobili s kar 17:4.

IMG_9780

… in drugi tretjini

Prva omembe vredna zadeva v drugi tretjini se je zgodila v petindvajseti minuti, ko je sodnik dosodil železarjem kazen zaradi preveč igralcev na ledeni ploskvi. Gostje so ob številčni prednosti kar resno sklenili obroč okrog domačih vrat, kjer pa je tokrat kraljeval Jure LEGAT. Minuto kasneje si je pri gostih zaradi žaljenja deset minut disciplinske kazni prislužil Atamanchuk, gostje pa so sicer nadaljevali z igro petih proti štirim. Vse se je srečno izteklo za domače. Prednost igralca več ob izključitvi Faltejseka (udarec s komolcem) ni prinesla uspeha niti Jeseničanom med triintrideseto in petintrideseto minuto.  Igralci Graza so dosegli izenačujoči zadetek v petintrideseti minuti (Hirschberger, 1:1). Vrag je odnesel šalo, kakor se temu reče in potrebno je bilo resneje stopiti na plin. Z golom Luke PRETNARja šestindvajset sekund pred iztekom druge tretjine so železarji znova povedli; po dolgi akciji je streljal Ivančevič (ki mu je bila pripisana podaja), pred golom pa se je najbolje znašla domača osemnajstica in fante v rdečih dresih znova povedla v vodstvo (2:1). Razmerje v strelih v drugi tretjini – 12:8 za domače.

IMG_9778

V tretjem delu končno zlomili odpor gostov

Gostje, ki so na Jesenice pripotovali le s štirinajstimi hokejisti in dvema vratarjema, v tretji tretjini niso več zdržali tempa domače ekipe. V petinštirideseti minuti je tako po lepem samostojnem prodoru za povišanje vodstva na 3:1 zadel Erik SVETINA. V naslednji minuti je sledila nova  izključitev Atamanchuka zaradi spotikanja, domači pa so po šestinštiridesetih sekundah številčne prednosti z golom Lana BRUN RAUHa povišali na 4:1 (podajalca Sodja in Stojan, 47. minuta). Po četrtem prejetem zadetku je gostujoči vratar Pölzl zapustil svoje delovno mesto in dobil menjavo v Hrvatu Trohi. Le-ta je bil hitro na preizkušnjah, kajti kazni gostov so si sledile kakor po tekočem traku. Najprej je v začetku devetinštiridesete minute prišlo do obojestranske izključitve; pri domačih je na klop za kaznovane zaradi držanja palice moral Pretnar, pri gostih pa zaradi zadrževanja s palico Brozovsky. Že v naslednji minuti je bil zaradi spotikanja izključen Rappold. Dobre pol minute pred njegovim povratkom na led je iz igre moral tudi domači napadalec Avsenek. Gostje po povratku izključenega niso dolgo igrali v polni postavi, saj je bil zaradi novega nabijanja na ogrado izključen De Pauli v triinpetdeseti minuti. Komajda se je dobro zadnji izključeni vrnil na ledeno ploskev, že ga je zamenjal moštveni kolega Mitsch (oviranje). Železarji tokrat niso poznali milosti in so z novim golom BRUN RAUHa zadeli drugi gol ob številčni prednosti v šestinpetdeseti minuti (podajalec E. Svetina, 5:1). Gostje so kljub vsemu spletli še nekaj nevarnih napadov, ki pa jih je lepo ustavil Legat, posebej dobro pa se je izkazal ob številčni prednosti gostov med oseminpetdeseto in šestdeseto minuto, ko je bil zaradi grobosti izključen Avsenek. Zadnja minuta tekme je znotraj devetih sekund igre prinesla tri izključitve – najprej je pri gostih zaradi nepravilnega oviranja na hlajenje moral še enkrat Mitsch, devet sekund kasneje pa sta za obojestransko izključitev poskrbela Atamanchuk pri gostih (udarec s palico) in kapetan Sodja pri domačih (nalet s palico). Zadnjih dvaindvajset sekund je minilo brez kakršnekoli spremembe … Razmerje v strelih v zadnjem delu: 12:9 za Jesenice.