7:4 JEZOVŠEK (Tomaževič, Stojan) 55′ PP1

Streli na gol: HD Jesenice   38 (13,15,10), Orli Znojmo   42 (12,16,14)
Kazni: HD Jesenice   26 (2,18,6), Orli Znojmo   20 (4,12,4)

Glavna sodnika: Aleš Fajdiga, Tilen Pahor
Matjaž Hribar, Gregor Režek

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Tomaževič, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek (C), 6 Stojan, 9 Rajsar, 24 Šturm, 13 Crnović, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 11 Brglez, 21 Korošec, 18 Pretnar, 7 Hadžić, 10 Svetina R., 14 Žbontar, 16 Jezovšek, 12 Glavič, 4 Ivančevič, 23 Sodja

Orli Znojmo: 46 Gerža, 92 Slavik, 6 Pucher, 26 Kruckovič, 44 Kuntoš, 55 Brabec, 71 Hruby, 78 Peři, 3 Janás, 8 Štromko, 12 Zmeškal, 15 Bulin J., 17 Oščadal, 20 Bulin P., 21 Jambor, 83 Fruhwirt (C), 88 Košnar, 91 Niederhafner, 96 Svatuška, 98 Ružička
Trener: Miroslav Vybiral

Obilo težav je pestilo ekipo Gabra GLAVIČa v zadnjih dneh. Ob tem, da je bilo jasno, da zaradi kazni v ekipi ne bo enega od stebrov obrambe Urukala, se je v garderobo prikradla tudi bolezen in v dneh pred prvo četrtfinalno tekmo v ligi EBYSL je imel trener precej skrbi. Ob koncu je nekaj fantov v silni želji po dokazovanju stisnilo zobe, ekipi so se pridružili tudi vsi trije igralci članskega moštva in fantje v rdečih dresih so pričakali predstavnike češke hokejske šole nabrušeni, kot se to za tekme v končnici tudi spodobi …

IMG_0675

S pomočjo “special teams” do lepe prednosti v izenačeni tretjini

Domači strateg je za goste pripravil agresivno taktiko, a so jo le-ti znali umiriti. Nobena od ekip si v prvih minutah ni priigrala kake izrazite premoči na ledeni ploskvi in hitro je bilo videti, da gre za tekmo v končnici, ko pri ekipah prevladuje spoznanje, da napake praktično niso dovoljene. Simpatični gostje so se na Jesenicah predstavili v veliki meri s pobeljenimi lasmi in poskusi narisanih čeških trobojnic na licih, pri domačih pa za tovrstno podpihovanje borbenega duha ni bilo nobene potrebe. Prva lepa priložnost za uvodni gol se je domačim pokazala med 8. in 10. minuto, ko je zaradi spotikanja na kazenski klopi sedel gostujoči hokejist Kuntoš, a domačim ni uspelo prebiti češke obrambe. Kar jim sicer ni šlo po željah ob igri z igralcem več, pa je Jeseničanom uspelo 16 sekund po tistem, ko so gostje spet zaigrali s polnimi močmi – za prvo vodstvo na tekmi je po podaji Brun Rauha zadel Erik SVETINA (1:0, 10. minuta). V 12. minuti so gostje izvedli napačno menjavo, za kar sta jih glavna sodnika kaznovala z dvema minutama kazni. Domači tokrat ponujene priložnosti niso izpustili iz rok, saj so po dobri minuti igre z številčne prednosti svoje vodstvo povišali – za 2:0 je zadel Žan JEZOVŠEK, podala pa sta mu Tomaževič in Stojan (13. minuta). Tudi Čehi so v nadaljevanju pokazali, da se ne bodo predali kar tako in brez boja, saj so še v isti minuti dosegli svoj prvi gol (2:1, Kruckovič, 13. minuta). V nadaljevanju sta bili ekipi dokaj enakovredni. Zaradi udarca s komolcem si je dve minuti prisilnega počitka v 18. minuti prislužil Rajsar. Gostje so silovito pritisnili za izenačenje, v protinapadu pa jim je 6 sekund pred iztekom kazni ob igralcu manj zabil Gašper GLAVIČ (3:1, 20. minuta, podajalec Tomaževič). Ob razmerju strelov 13:12 za železarje, se je prva tretjina končala z lepim vodstvom z dvema zadetkoma razlike v korist domačih.

IMG_0684

V na las podobni drugi tretjini podvojili svojo razliko

Železarji so v drugi tretjini začeli silovito.  Že po 54 sekundah nadaljevanja je za 4:1 zadel Alen HADŽIĆ (podaja Jezovšek). Ko je bil slabo minuto kasneje zaradi udarca s kolenom izključen igralec orlov Pucher, 33 sekund kasneje pa mu je zaradi spotikanja na kazensko klop sledil še soigralec Fruhwirt, so rdeči prednost dveh igralcev več nemudoma izkoristili za povišanje vodstva na 5:1 – po podajah Glaviča in Jezovška je zadel Blaž TOMAŽEVIČ. Da bi bili mera in gostujoča mreža polni, je še pred iztekom druge kazni poskrbel E. SVETINA z novim – že šestim za Jesenice in drugim za strelca – zadetkom, s katerim je domača ekipa povedla z visokih 6:1. Nič dosti krivega gostujočega vratarja Geržo, ki pa so ga očitno domači dobro proučili, je v tistem trenutku češki trener zamenjal z njegovo rezervo Slavikom. Hkrati je svoji ekipi privoščil tudi pol minute dobrodošlega odmora, v tem času pa je svojim fantom menda navrgel kup uporabnih nasvetov. Gostujoča ekipa je v nadaljevanju dejansko igrala bolj zbrano, precej pa je k temu seveda pripomoglo tudi to, da so po visokem vodstvu nekoliko v svoji vnemi popustili tudi Jeseničani. Hitro je bil novi češki vratar postavljen na preizkušnje, saj je bil le 20 sekund po vstopu v igro izključen njegov soigralec Brabec. Železarjem ob igri z igralcem več ni uspelo zadeti še sedmega jeseniškega gola na tekmi. Nekaj ne preveč zanimivih minut se je končalo z golom Orlov v 32. minuti (Bulin J., 6:2). V 34. minuti sta si kazni hkrati prislužili obe ekipi – zaradi medsebojne grobosti sta bila izključena čeh Brabec in Jeseničan Pretnar. Podobno se je godilo 41 sekund kasneje, ko sta na kazensko klop morala še Oščadal (grobost) in Sodja (oviranje). Že v naslednji minuti so gostje bili prisiljeni igrati z igralcem manj, saj je bil zaradi držanja izključen še Janás. Železarji prednosti igralca več niso uspeli izkoristiti, saj je v kaotičnih minutah sledila še izključitev Glaviča zaradi spotikanja. V predzadnji minuti drugega dela si je – ob razrahljanih živcih v obeh ekipah – 2+10 minut kazni zaradi udarca v predel glave prislužil Šabanović, v rezultatskem smislu pa se do konca drugega dela ni spremenilo več nič. Strelski dvoboj v drugi tretjini so malenkostno dobili gostje – 15:16.

IMG_0697

Dokončali svoje delo

Sodniki so si dali dovolj opraviti tudi v tretji tretjini. Najprej so si Čehi zasluženo “priborili” dve kazenski minuti zaradi nove napačne menjave po dobri minuti igre. Anemičnim železarjem igra z igralcem več ni prinesla povišanja vodstva. Gostje so v 44. minuti poskušali z grobo igro v svoji obrambni tretjini sprovocirati Brgleza, ki pa je imel ustrezen odgovor na češke umazanije. Iz vsega skupaj je najkrajšo potegnil Rajsar, ki se je ravno v tistih trenutkih na desni strani ob ogradi zapletel z enim od branilcev iz Znojma. Najprej si je zaradi naleta s palico prislužil dve kazenski minuti, kasneje pa je okrvavljeni Čeh (ki ga je pameti spotoma naučil Brglez) dosegel, da je že tako ali tako izključeni Rajsar dobil še dodatni dve kazenski minuti zaradi igranja z visoko palico (!?). Prvi dve minuti je domači napadalec v celoti odsedel, saj so njegovi soigralci na ledu uspešno branili svoja vrata, nekajkrat pa se je s svojimi obrambami izkazal tudi Žiga KOGOVŠEK. Od druge kazni je ostala še slaba minuta, gostom pa je uspelo zadeti za 6:3 (Bulin P., 47. minuta). Domači ob tem niso zadeli že od 25. minute, rezervnega vratarja Znojma pa jim sploh še ni uspelo premagati. Gostje so posledično menda začutili svojo priložnost in v prihajajočih minutah igrali nekoliko ambicioznejše. Plod take igre je bil še četrti pak v mreži vratarja Jesenic Kogovška (Brabec, 54. minuta, 6:4). K sreči je še v isti minuti na kazensko klop zaradi oviranja moral gostujoči hokejist Košnar, železarji pa so 20 sekund pred iztekom njegove kazni končno zadeli za 7:4 (55. minuta, podajalca Tomaževič in Stojan, strelec JEZOVŠEK). Zaradi napada s telesom si je še zadnjo izključitev na tekmi v 56. minuti prislužil Hadžić, Orlom pa je v 58. minuti uspelo znižati na 7:5 (Janás). Ob koncu 58. minute so še bližje domačim poskušali priti brez vratarja in z dodatnim napadalcem. Vse skupaj je bilo račun brez krčmarja, saj je po podaji Glaviča za 8:5 v prazno gostujočo mrežo v 59. minuti zadel JEZOVŠEK (tretji gol na tekmi!). V zadnji minuti sta ekipi le še čakali na zaključni pisk sirene.

Železarji tako v četrtfinalnem dvoboju na dve zmagi proti orlom iz Znojma vodijo z 1:0. Pomembno zmago v ne preveč kvalitetni tekmi so rdeči dosegli pred 130 gledalci. V dvorani si jo je z zanimanjem ogledal tudi legendarni tehnični vodja članske ekipe g. Jože REMAR, definitivno pa je bilo na tribuni pogrešati kak zanimiv obraz ljudi, ki so jih sicer polna usta skrbi za razvoj jeseniškega hokeja. Fantje na ledu v enem od najkvalitetnejših U20 tekmovanj na teritoriju srednje Evrope so namreč doslej v sezoni nastopali zelo dobro in prav bi bilo, da v končnici tudi na ta način dobijo občutek, da so za prihodnost hokeja z blagovno znamko “Podmežakla” še kako pomembni …
Ekipi bosta drugič v seriji palice prekrižali na nedeljski tekmi v Znojmu.

IMG_0690

glava-16Gaber GLAVIČ, trener:
“Vse, kar je bilo na tej tekmi dobrega – je rezultat. Odigrali smo zelo slabo, morda najslabše v tej sezoni. Moji fantje so se striktno držali le enega dogovora … katerega, vedo najbolje sami. Glede na to, da nismo med najizkušenejšimi ekipami v ligi, se trudimo s svojim drsanjem prevladati nad nasprotniki. Tokrat tega nismo počeli. Res pa je tudi, da so se bolezni kar precej poznale, nismo imeli toliko moči v sebi, kot jo imamo običajno. Čehi me niso presenetili. Igrajo na protinapade, v katerih imajo nekaj močnih adutov. Če ne poskrbimo pravočasno za preprečevanje teh zadev, imamo hitro lahko težave, to se je kar nekajkrat pokazalo na tej tekmi. Kakorkoli že, zmaga je na računu, igro pa bomo morali še precej popraviti.”