Liga EBYSL

Vasas SC Budapest vs HD Hidria Jesenice
4 – 3

(4:1,0:1,0:1)

Dolga pot v madžarsko prestolnico se Železarjem ni obrestovala v točkovnem smislu. Nezbrana igra v prvi tretjini jih je stala boljšega rezultata. Že v tretji minuti so domači povedli (1:0), v šesti pa podvojili svoje vodstvo (2:0). Sredi enajste minute je posijal žarek upanja, saj je za prepolovitev zaostanka zadel Nik BRGLEZ (2:1). Namesto izenačenja, so dobri dve minuti kasneje zadeli domači in tako povišali na 3:1. Da bi bila naloga Jesenic v nadaljevanju še težja, so domači v začetku 16. minute zadeli še četrtič (4:1). Napotki Dejana VARLa med tretjinama so očitno zalegli, saj je četa Železarjev v nadaljevanju igrala bolje. Edini gol v drugem delu je v power playu  v 25. minuti dosegel Aljoša CRNOVIĆ (4:2). Na ta način je belo-rdečim še ostajalo upanje za zadnjih dvajset minut. Še nekoliko so delnice naši ekipi zrasle v začetku 51. minute, ko je po samostojni akciji še dodatno zaostanek znižal Nik BRGLEZ (4:3). Železarji so na vse kriplje poskušali ujeti domače v preostanku rednega dela tekme; v zadnji minuti in pol tudi brez vratarja KOGOVŠKa. Žal v svoji nameri niso uspeli, tako da so se na pot domov morali odpraviti brez novih točk. Ekipa sicer tudi po tem minimalnem porazu še vedno zaseda prvo mesto v svoji skupini lige EBYSL in skupno četrto mesto v celotni ligi.