IHL U18
HK Slavija Jr. vs HD Hidria Jesenice   1 – 2 (0:0,1:1,0:1)

V zaostali tekmi, ki bi morala biti odigrana prejšnji teden, so mladinci Jesenic v Zalogu premagali domačo ekipo. Slaba prva tretjina ni prinesla dosti razburjenj na ledeni ploskvi. Še največ tega je ponudil trenutek, ko je sodnik domačim dosodil kazenski strel. Svojo nalogo ob njem je suvereno opravil jeseniški vratar Nejc ŽAGAR in ostalo je pri začetnem rezultatu. Tretja, četrta in peta izključitev pri domačih v drugi tretjini Železarjem niso pomagale do vodilnega zadetka. Zato pa je v 36. minuti Marcel KOBAL s pridom izkoristil veliko napako domačih v njihovi obrambni tretjini in Jesenice povedel v vodstvo (0:1). Veselje je trajalo le dobri dve minuti, potem pa so črni izenačili s power play golom. Zadnja tretjina se je začela z obojestransko izključitvijo. V začetku 47. minute je gol iz bližine dosegel znova KOBAL. Izkazalo se je, da zmagovitega. V zadnji minuti tekme so domači poskušali izenačiti še brez vratarke, a jim to ni uspelo. Je pa dogajanje začinil pretep iniciiran s strani domačih; Filip FARTEK pa je provokatorja znal naučiti kozjih molitvic.
Pa še en lep podatek za jeseniški mladinski hokej – svojo prvo tekmo – po hudi bolezni – je v letošnji sezoni odigral Matic NASTRAN. Bravo Matic!!!