DP mlajših dečkov

HD Jesenice – HKMK Bled

2 – 1
(2:0,0:0,0:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 3′ (SH1), 2:0 HD Jesenice 11′, 2:1 HKMK Bled 45′

Kazenske minute: HD Jesenice 4 (2,0,2); HKMK Bled 6 (4,0,2)
Streli na gol: HD Jesenice 22 (10,9,3); HKMK Bled 19 (3,8,8)

Za HD Jesenice so nastopili: Panjtar (GK), Škrjanc (GK), Škof, Verdnik, Potočar, Kobal, Podlipnik, Fartek, Török (C), Slivnik, Baloh, Miklič, Gasar, Rijavec, Dobravec, Svetlin, Junež in Čufer
Trener Gaber KLINAR, teh.vodja Boštjan Potočar

Dečki so se v prestižni tekmi udarili z vrstniki z druge strani Mežakle. Tudi prejšnje tekme teh dveh nasprotnikov so bile razburljive in negotove, izjema ni bila niti sobotna. Hitro vodstvo, ki so ga domači dosegli ob igri z igralcem manj, je Blejcem dodobra spodrezalo krila in v prvi tretjini pravzaprav niso bili posebej nevarni. Domači so v 11. minuti podvojili vodstvo po lepi akciji drugega napada. V drugi tretjini so bili gostje precej podjetnejši in domače večkrat pošteno stisnili v obrambno tretjino, a je obramba fantov trenerja Klinarja odbila vse napade. V drugem delu gledalci tako niso videli zadetkov. V zadnji tretjini so gostje pritisnili še močneje, domače pa je z nekaj sijajnimi obrambami na razliki dveh zadetkov držal domači vratar. Vse do 31 sekund pred koncem je kazalo, da bodo železarji mrežo ohranili nedotaknjeno vse do konce tekme, a so gostje nato le dosegli zadetek. Za izenačenje jim je zmanjkalo časa, sicer pa je za borben pristop k branjenju svojih vrat potrebno pohvaliti prav vse fante v rdečih dresih, ki so stopili na led.

Gaber KLINAR, trener mlajših dečkov: “Tekmo smo zelo dobro pričeli; moji fantje so veliko drsali in podajali, ter tako narekovali tempo igre. Tekmece so onemogočali že v njihovi tretjini, tako da do kakih lepih priložnosti za gol niso niti prišli. V 2. in 3. tretjini smo malo popustili, vendar smo še vedno zelo dobro in zbrano odigrali v obrambi. Čestitam igralcem za zelo dobro odigrano tekmo, sploh pa za garanje v obrambi.”

IMG_3955

_______________________________________________________________________________________

Kranj, 2. marec 2014, dvorana Zlato polje
DP dečkov

HK Triglav – HD Jesenice

7 – 3
(1:0,4:2,2:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HK Triglav 9′, 2:0 HK Triglav 25′, 3:0 HK Triglav 27′, 4:0 HK Triglav 28′, 4:1 HD Jesenice 29′, 4:2 HD Jesenice 35′, 5:2 HK Triglav 40′, 6:2 HK Triglav 41′, 7:2 HK Triglav 49′, 7:3 HD Jesenice 54′

Kazenske minute: HK Triglav 10 (4,4,2); HD Jesenice 4 (4,0,0)
Streli na gol: HK Triglav 46 (13,18,15); HD Jesenice 20 (6,8,6)

Za HD Jesenice so nastopili: Pelko (GK), Žagar (GK), Brun Rauh (C), Pogačar, Pivk, Mežnar, Krmelj, Šega, Murnik, Török, Jakupović, Slivnik, Lukan D., Kararić, Smolej, Homan, Lukan A., Čop
Trener Aleš SODJA, teh. vodja Ibrahim Jakupovič

Dečki v tej sezoni Triglava še niso premagali. Okrepljeni z nekaterimi novimi igralci, so tokrat napovedovali ogorčen boj z domačimi. Resda je iz različnih razlogov nekaj fantov tudi manjkalo, a se to v prvih minutah tekme ni poznalo. Železarji so v tekmo krenili odločno, s potrebno ostrino in željo. Žal se je v deveti minuti pripetila nezbranost pred svojim golom in domači so povedli. V nadaljevanju tretjine so gledalci videli borbeno igro na obeh straneh. Domači so bili bolj nevarni, a so se Jeseničani borbeno branili. V napadalnih akcijah je zmanjkalo odločnosti, a izid po prvih 20 minutah ni bil zaskrbljujoč. V drugi tretjini so v treh črnih minutah domači zapored dosegli tri zadetke in zdelo se je že, da bodo znova do vrha napolnili mrežo železarjev. K sreči so se tudi železarji zbrali in dosegli dva zadetka. Ko se je za trenutek že zazdelo, da bi morda vseeno lahko še ujeli domače, se je tik pred koncem tretjine zgodila nova nezbranost in domači so dosegli še peti zadetek. Šestega so dosegli ob neodločnem jeseniškem prvem napadu še nekaj sekund po začetku zadnje tretjine in upanje je splavalo po vodi. Še sedmi zadetek so domači dosegli v 49.minuti. Železarji so svoj tretji in zadnji gol na tekmi dosegli v 54.minuti, 7:3 pa je bil tudi končni rezultat srečanja. Domačim je bilo tudi tokrat potrebno športno čestitati, v svojem hokejskem znanju so trenutno pač precej boljša ekipa od Jeseničanov.

Aleš SODJA, trener dečkov: ”

Liga EBJL

3 – 4
(0:1,1:2,2:1)

0:1 GLAVIČ (Tarman) 18′, 0:2 REKAR (Jeklič) 28′, 0:3 RAJSAR (Trkulja) 32′, 1:3 Pangerc (Markič) 35′ PP1, 1:4 JEKLIČ (Srpčič, Glavič) 50′, 2:4 Pangerc (Ban U.) 54′, 3:4 Ban M. (Ban U.) 57′ PP1

Kazenske minute: HK Triglav 12 (0,12,0); HD Jesenice 6 (4,0,2)
Streli na gol: HK Triglav 19 (5,6,8); HD Jesenice 26 (5,11,9)

Za HD Jesenice so nastopili: Picelj (GK), Ažman (GK), Perat, Zupan, Hadžić, Trkulja, Žbontar, Žuber, Tarman, Pelko, Srpčič, Šturm, Kantarević, Seršen, Jeklič, Glavič, Krašovec (C), Avsenek, Rajsar, Svetina, Sodja, Rekar