Gledalcev: 98

UPC Vienna Capitals – HD Jesenice

0 – 4

(0:1,0:0,0:3)

0:1 BRGLEZ (Seršen, Urukalo) 18′, 0:2 ŠTURM SH1 41′, 0:3 SVETINA (Ivančevič, Seršen) PP2 57′, 0:4 SERŠEN (Brus) PP1 59′

Streli na gol: UPC Vienna Capitals 43 (6,24,13), HD Jesenice 37 (17,10,10)
Kazni: UPC Vienna Capitals 47 (8,4,35), HD Jesenice 16 (4,8,4)

UPC Vienna Capitals: 31 Tschrepitsch (GK), 36 Zimmermann (GK), 8 Maurer, 9 Maxa, 12 Preiser J., 13 Babusek, 17 Schreiber,  21 David, 25 Sukhov,  28 Rohm,  29 Hlavaty, 48 Hofer, 51 Piff,  52 Preiser A., 53 Mayr, 64 Artner,  65 Fridman,  69 Blazicek, 71 Migschits, 91 Zeiner
Trener: Christian Dolezal

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 10-Pavlič, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar, 20-Kapel, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm

Sodnik: Gernot Kucher
Linijska sodnika: Rene Karadakic, Sebastian Tschrepitsch

Sobotna večerna tekma v dunajski Albert Schultz Eishalle dvorani se ni začela po željah Jeseničanov, saj je bil že v 4.minuti zaradi držanja nasprotnika izključen Brus. K sreči so tudi Dunajčani 39 sekund kasneje dobili dvominutno kazen, saj je z visoko palico nevarno igral Babusek. Nobena od ekip v tistih nekaj sekundah powerplaya, kar jih je imela, ni uspela doseči vodilnega zadetka. Podobno se je godilo v osmi minuti, ko je zaradi zadrževanja s palico najprej na kazensko klop moral Zeiner pri domačih, le 24 sekund kasneje pa se je železarjem ponesrečila leteča menjava, tako da je dvominutno kazen moral odsedeti Sodja. Domači so nadaljevali z nedisciplinirano igro in v deseti minuti ponudili Jeseničanom novo priložnost za dosego zadetka v powerplayu (zaradi držanja je bil izključen še Hlavaty). Rezultat je tudi po izteku te kazni ostal pri začetnih 0:0. V obojestransko odprti igri so sicer bili bolj konkretni Jeseničani, ki pa domačega vratarja niso uspeli premagati vse do 18. minute, ko je po podajah Seršena in Urukala zadel Nik BRGLEZ. 46 sekund pred koncem tretjine si je Hlavaty privoščil še izključitev zaradi oviranja, a je do izteka prve tretjine ostalo pri minimalnem vodstvu železarjev. Naši fantje so v prvih dvajsetih minutah proti golu domačih sprožili 17 strelov, domačim pa je vnovič odličnega Žigo KOGOVŠKA uspelo ogroziti le šestkrat, kar priča o odličnem delu, ki so ga v obrambi opravili varovanci trenerja Gabra GLAVIČa.

Preostali del powerplaya železarjem v začetku druge tretjine ni prinesel povišanja vodstva. Precej dela obrambi sta prinesli zaporedni izključitvi, ki sta si ju v 23. in 25. minuti prislužila Ivančevič in Kapel – oba zaradi udarca s palico. Intenzivnost dogajanja na ledeni ploskvi – in kazenskih klopeh – ni popuščala niti v nadaljevanju. V začetku 27.minute je tako prišlo do obojestranske izključitve – zaradi udarca s palico je bil pri železarjih izključen Crnović, pri domačih pa zaradi grobosti Babusek. Sam hokej posledično v drugi tretjini ni bil posebno lep, so pa domači v tem delu igre bistveno odločneje vršili pritisk proti vratom Kogovška. Nekaj naslednjih minut je minilo ob enakovredni igri v polnih postavah obeh ekip, vse dokler ni v 36.minuti zaradi spotikanja na kazensko klop moral Migschits. Pritisk železarjev ni obrodil rezultatskih sadov. Dve sekundi pred drugim piskom sirene je z novo dvominutno kaznijo tretjino “zaključil Rajsar (zadrževanje s palico), gola pa v drugih dvajsetih minutah gledalci niso videli. V tem delu so domači proti golu Kogovška sprožili kar 24 strelov, Jeseničanom pa je uspelo streljati desetkrat.

Uvodni pritisk domačih v tretji tretjini je četa železarjev zdržala. Kaj zdržala – Jaka ŠTURM je po 41 sekundah igre dosegel celo zadetek in podvojil vodstvo Jesenic. Domači so v svoji nemoči doseči zadetek postajali vedno bolj živčni. V 46.minuti si ej tako zaradi naleta najprej kazen prislužil Maurer, vendar mu je v naslednji minuti zaradi zadrževanja s palico na klop za kaznovane sledil Rajsar. Začetek 51.minute je prinesel novo izključitev domačim (Schreiber; nalet na ogrado). Komaj se je imenovanemu kazen iztekla, že si je novo, tokrat zaradi naleta od zadaj prislužil Artner. Sodnik je domačega igralca poslal pod prho, poti nazaj v tekmo pa za Vienno po tistem ni bilo več. Ko si je dvominutno kazen zaradi udarca s palico privoščil v 56. minuti Piff, ter v naslednji minuti zaradi udarca s palico še Blazicek, je bilo očitno, da si domači želijo sprovocirati železarje. Le-ti so na provokacije odgovorili na najboljši možni način – z zadetkom! Po podajah Ivančeviča in Seršena je tako v57. minuti ob igri petih proti trem najprej zadel Erik SVETINA. Za piko na i in veliko zmago je sedem sekund pred koncem po podaji Brusa s še četrtim jeseniškim golom poskrbel Gašper SERŠEN. Domači so v zadnjih dvajsetih minutah tekme streljali na vrata Jesenic 13-krat, Jeseničani pa proti domačemu golu 10-krat. Trdo priborjena zmaga je zarisala nasmehe na obraze jeseniške odprave, ki pa jo je takoj po tekmi čakala pot v smeri madžarske prestolnice…

Izjava Gabra GLAVIČA, trenerja mladincev:
“Vedeli smo kaj nas čaka, o nasprotnikih smo zbrali dovolj informacij. Gre za zelo agresivno ekipo z mednarodnimi uspehi. Njihova na trenutke preveč agresivna igra ima za posledico številne izključitve. S fanti smo se na Capitalse ustrezno pripravili, v tednu pred tekmo smo trenirali prave stvari. Fantje so znova poslušali moje napotke in se dosledno držali dogovorjenega v garderobi. Če je tako, potem rezultati prej ali slej pridejo. Zadovoljen sem.”

(2:1,1:2,0:2)

1:0 Rozsa (Jancso, Varga) 12′, 2:0 Jancso 14′, 2:1 KAPEL (Sodja, Šturm) 19′, 2:2 ŠTURM 33′, 3:2 Jancso (Varga, Suranyi) 37′, 3:3 ŠTURM (Kapel, Rajsar) PP2 40′, 3:4 BRGLEZ (Svetina, Seršen) PP1 42′, 3:5 ŠTURM (Sodja, Urukalo) 60′

Streli na gol: SC Vasas 48 (17,11,20), HD Jesenice 35 (14,13,8)
Kazni: SC Vasas 35 (2,4,29), HD Jesenice 4 (2,2,0)

SC Vasas: 17 Medgyes (GK), 30 Bozso (GK) , 10 Rozsa, 13 Szabo, 16 Tury, 18 Harmados, 22 Tornyai, 33 Altman,  34 Bukor, 40 Takacs,  42 Csiki, 53 Szekely-Madai,  63 Varga, 71 Suranyi,  74 Szlepka, 81 Kovats, 87 Jancso
Trener: Laszlo Szekely-Madai

Sodnik: Dániel Soos
Linijska sodnika: Peter Mizsak, Lorant Laszlo

Zadovoljni zaradi zmage v prejšnjem večeru, a utrujeni od naporne poti, s premalo počitka, z mokro opremo in vsem kar sodi zraven, so se mladinci po nekaj zapletih na cesti, v nedeljo v času kosila znašli v madžarski prestolnici. Zaradi maratona zaprte ceste v okolici in v sami Budimpešti so odpravi železarjev dokaj otežile prihod na samo prizorišče, a ob koncu se je vse srečno izteklo. Tudi start v samo tekmo je bil nekoliko pod vtisom poznega prihoda, menda celo lahko rečemo “zaspan”. V začetku 4.minute sta si obojestransko kazen zaradi oviranja prislužila Takacs in Šabanović. Odprta igra na obeh straneh je prinesla obilico strelov, ki pa niso prinesli spremembe rezultata do 12.minute, ko so prvi na tekmi zadeli domači – za 1:0 je po podajah Jancsa in Varge zadel Rozsa. Nekoliko presenečenim Jeseničanom je 80 sekund kasneje zabil še Jancso in tako podvojil domače vodstvo (2:0).  K sreči so se v nadaljevanju železarji le “sestavili”; Rok KAPEL je tako po podajah Sodje in Šturma v 19. minuti zadel za zmanjšanje domačega vodstva (2:1). V prvi tretjini so domači sprožili 17 strelov proti golu Žige KOGOVŠKA, domači vratar Bozso pa je bil prisiljen posredovati ob štirinajstih strelih Jeseničanov.

Prve minute druge tretjine niso prinesle dosti razburjenj ne na eni, ne na drugi strani ledene ploskve. V 30.minuti si je zaradi držanja malo kazen prislužil Korošec, a je obramba železarjev igro z igralcem manj zdržala. Jaka ŠTURM je v 33. minuti na veliko veselje gostov rezultat izenačil in s tem potrdil izjemno strelsko formo, ki jo kaže v zadnjem času. Slabih pet minut kasneje so domači z drugim golom Jancsa na tekmi spet povedli, a so si v zadnjih dveh minutah drugega dela prislužili dve izključitvi. Najprej je na klop za kaznovane moral Szekely-Madai (oviranje), dobro minuto kasneje pa še Bukor (udarec s palico). Železarji priložnosti za dosego zadetka z dvema igralcema več niso izpustili iz rok – znova je zadel sijajni Šturm, podajalca pa sta bila Kapel in Rajsar. Z neodločenim rezultatom se je druga tretjina tudi končala. Domači so v njej streljali enajstkrat, varovanci trenerja Glaviča pa trinajstkrat.

Trd boj za zmago se je tako obetal v zadnjih dvajsetih minutah. Za uvod so Jeseničani izkoristili še igro petih proti štirim in prvič na tekmi povedli – zadel je Nik BRGLEZ (podajalca Svetina in Seršen). Domači so v nadaljevanju močno pritisnili, vendar se je četa Gorenjcev zbrano branila. Novo kazen (tokrat zaradi oviranja) si je v 53. minuti pri domačih prislužil Bukor, ob tem pa “pokasiral” še dve dodatni kazenski minuti zaradi nešportnega obnašanja. Podobno kot na Dunaju večer poprej, so tudi Vasasovi igralci proti koncu srečanja začeli izgubljati živce; tako si je 5 minutno kazen plus predčasen odhod pod prho v 55. minuti prislužil Tury. Železarji niso nasedli provokacijam in so tekmo mirno pripeljali do konca. Zadnjih 29 sekund sta ekipi znova odigrali v polnih postavah. 20 sekund pred koncem je domača vrata sicer zapustil vratar, Vasas pa je obupano poskušal izenačiti z dodatnim napadalcem. Vse skupaj se je končalo z novim golom Šturma, ki je prazno domačo mrežo zadel 10 sekund pred koncem (podala sta Sodja in Urukalo). V zadnji tretjini so domači sprožili 20 strelov proti golu železarjev, Jeseničani pa so streljali osemkrat.

Pot po fantastično opravljeni nalogi nazaj je bila tako polna utrujenosti, a vesela. Zavedanje, da so trenutno v svoji skupini lige EBJL na prvem mestu s šestimi zmagami v sedmih tekmah pa je tudi lepo. Fantje so na tej mini vikend turneji sicer premagali obe ekipi, ki imata v tem trenutku ( a s po dvema odigranima tekmama več) osvojenih več točk od Jesenic. Sicer pa so take ekipe  – torej z več osvojenimi točkami – v celotni ligi EBJL na današnji dan le tri. Zatorej lahko rčemo e – za dosedanje delo fantom in trenerju – čelado dol!

Gaber GLAVIČ, trener:
“Kaj naj rečem, naporno je bilo. Najprej vsa logistika, spanje, prehrana, potovanje, potem pa še vse ostalo. Moja naloga v Budimpešti je bila, da fante “zbudim”, jim dopovem, da niso samo oni utrujeni. Včasih je treba za uspeh iti tudi preko praga bolečine. Vasas je (poleg Capitalsov) eden od favoritov te lige in premagati tako ekipo na njihovem ledu ni mačji kašelj. Rekel bi, da smo tekmo dobili predvsem na psihološkem polju. Trenutno nam vse teče kot po maslu, vendar se nikakor nimamo za kake favorite. Za to skupino fantov je liga EBJL trenutno najbolj optimalna stvar v razvoju. Tekme so močne in izenačene, čeprav kak rezultat ne deluje tako. Domov smo prišli ponoči, a sem fantom naročil, naj gredo zjutraj v šolo. Tako je pač življenje mladega športnika. Bi pa vse skupaj pohvalil za pristop – odlično!”

Tekst: Marko Lukan