Gledalcev: 60

HD Jesenice – KHL Mladost

7 – 3

(3:0, 2:2,2:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 3′, 2:0 HD Jesenice 9′, 3:0 HD Jesenice 11′, 3:1 KHL Mladost, 4:1 HD Jesenice (PP1) 21′, 5:1 HD Jesenice 25′, 5:2 KHL Mladost (PP1) 28′, 5:3 KHL Mladost 34′, 6:3 HD Jesenice 38′, 7:3 HD Jesenice 39′

Streli na gol: HD Jesenice   33 (10,13,10) ; KHL Mladost  16 (6,6,4)

Kazni: HD Jesenice   8 (2,6,-), KHL Mladost   6 (-,4,2)

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Glavič B.(GK), 13 Langus (C), 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 19 Grašič, 11 Sintič, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 7 Glavič A., 21 Adrović , 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen, 17 Bizjak
Trener: Gaber Klinar

KHL Mladost: 10 Ždralović (GK), 69 Žigolić, 7 Kireta, 5 Goršić, 19 Idžan, 44 Bodiroga, 40 Grgić, 4 Looser, 23 Pažin, 11 Mandušić, 22 Bobinac, 33 Dragijević, 2 Šehić, 8 Oremuš, 18 Meničanin, 68 Pejić, 77 Langer, 14 Petan

Sodnika: Luka Kamšek, Peter Bizalj

IMG_3101[1]

Pozno v petkovem večeru so se mlajši dečki vrnili z gostovanja v Zagrebu, kjer so svoje današnje nasprotnike premagali s tesnih 2:1. Sobotni dopoldanski termin je pomenil, da se bosta ekipi v manj kot 20 urah za točke pomerili dvakrat, sicer pa je bila tekma v Zagrebu ena izmed tistih, ki sodijo v kategorijo zaostalih.

IMG_3102[1]

Železarji so odločno štartali v tekmo, saj so povedli že po dobrih dveh minutah igre. V deveti minuti so svoje vodstvo podvojili in v enajsti povedli že s 3:0. Štirinajsta minuta je prinesla edino izključitev v prvem delu igre, na kazensko klop pa je zaradi naleta na ogrado moral domači kapetan. Gostje so bili v powerplayu nemočni in ostalo je pri treh zadetkih razlike. Tretjina se je končala ob desetih strelih železarjev na gol Mladosti in šestih strelih gostov na vrata Gregorja AVSENEKa.

IMG_3103[1]

Prvi v drugi tretjini so zadeli igralci v rumenih dresih in sicer se je to zgodilo v 19. minuti. Dobre pol minute kasneje je pri železarjih prišlo tudi do ponovne izključitve (nalet s telesom), vendar številčna prednost gostov ni trajala dolgo. Sedemintrideset sekund za jeseniško kaznijo so si namreč tudi mali hokejisti Mladosti prislužili kazen, ter še 12 sekund kasneje še eno. Igra z igralcem manj se je tako za železarje kar naenkrat spremenila v powerplay. Domači so ga s pridom izkoristili, saj so ob koncu 21. minute povedli s 4:1. Zaradi udarca s palico so železarji dobili novo malo kazen v trenutkih, ko sta obe ekipi že igrali v polnih postavah, a se je tudi tokrat srečno izšlo. V 25. minuti je mesto med vratnicama na domači strani namesto Gregorja AVSENEKa prevzel Bor GLAVIČ. Domači so mu v spodbudo na drugi strani le nekaj sekund kasneje prispevali nov zadetek, s katerim so povedli že z visokih 5:1. Zaradi spotikanja so domači prejeli novo malo kazen v 27. minuti in po dobri minuti in pol prejeli tudi zadetek ob igri z igralcem manj. V drugi tretjini so železarji streljali trinajstkrat, gostje pa šestkrat.

IMG_3105[1]

Že po 27 sekundah zadnje tretjine je eden od gostujočih igralcev zaradi spotikanja za dve minuti moral na kazensko klop. Domači zadovoljni z visokim vodstvom  v powerplayu niso spravili skupaj nič posebno nevarnega. MArsikatera obrv se je dvignila v 34. minuti, ko so Zagrebčani zmanjšali na 3:5, a k sreči tokrat domača četa ni povsem popustila v zaključnem delu tekme. Nobena ekipa si v nadaljevanju ni več privoščila izključitve, železarji pa so visoko zmago potrdili z dodatnima goloma v 38. in 39. minuti tekme. V zadnji tretjini so železarji v okvir vrat gostujočega vratarja streljali desetkrat, gostom pa je Glaviča uspelo ogroziti le štirikrat.