1. tekma razigravanja za uvrstitev na 7. mesto
Gledalcev: 50

HD Jesenice – HK Celje

12 –  3

(7:1,2:2,3:0)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 3′, 2:0 HD Jesenice 3′, 3:0 HD Jesenice 4′, 4:0 HD Jesenice 6′, 4:1 HK Celje 7′, 5:1 HD Jesenice 9′, 6:1 HD Jesenice 12′, 7:1 HD Jesenice 15′, 8:1 HD Jesenice 21′, 8:2 HK Celje 21′, 9:2 HD Jesenice 22′, 9:3 HK Celje 23′, 10:3 HD Jesenice 35′, 11:3 HD Jesenice 38′, 12:3 HD Jesenice 42′

Streli na gol: HD Jesenice  49 (16,17,16) ; HK Celje   15 (5,4,6)
Kazni: HD Jesenice – ; HK Celje –

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Matkovič (GK), 13 Langus, 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 14 Glavič D., 21 Adrović, 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen
Trener: Gaber Klinar

HK Celje:  65 Skale (GK), 26 Bervar, 69 Blazinšek, 49 Čerenjak, 78 Čižman, 84 Marinšek, 77 Rakita, 86 Ramšak, 76 Resnik, 64 Rozman, 88 Steblovnik, 46 Zidanšek
Trener: Tomaž Felicijan

Sodnika: Gašper Žuber, Anže Bergant

IMG_4203[1]

Razočarani domači mlajši dečki so se morali danes v prvi tekmi za sedmo mesto pomeriti s Celjani. Ekipi nista bili v nobenem trenutku tekme enakovredni, saj se je pak največ časa gibal po obrambni tretjini gostov iz knežjega mesta. Domači so prvič zadeli po 130 sekundah igre in na 2:0 povišali le 48 sekund kasneje. Tja do začetka devete minute so že dosegli pet zadetkov in zdelo se je, da bodo edinega vratarja, ki so ga Celjani pripeljali s seboj na Jesenice, popolnoma preluknjali. V sedmi minuti so tudi gostje po zaslugi iznajdljive in spretne hokejistke dosegli svoj prvi gol. Domači so z napadi nadaljevali tudi po tem, tako da so do konca prve trejine zadeli še dvakrat. V prvih petnajstih minutah do domači sprožili na gol gostov šestnajst strelov, Celjani pa proti vratom Gregorja AVSENEKa vsega pet pakov.

IMG_4216[1]

Druga tretjina je bila – kar se zadetkov tiče – nekoliko manj plodna. Železarji so še naprej prevladovali in obilo krat streljali, zdelo pa se je,d a se je gostujoči vratar na ta del dobro pripravil. V domačih vratih je Avseneka zamenjal Luka MATKOVIČ. Na 8:1 so domači povišali v 21. minuti, a so gostje tudi zadeli še v isti minuti. V enakem stilu se je nadaljevalo, saj so železarčki na 9:2 povišali v 22. minuti tekme, gostje pa na 9:3 zmanjšali v 23. Vse do drugega piska sirene potem gledalci niso več videli gola na nobeni strani. domači so v drugi tretjini sprožili sedemnajst strelov, gostje pa le štiri.

IMG_4211[1]

Zadnjih petnajst minut je bilo tako le formalnost. Domači so dosegli zadetke še v 34., 38. in 42. minuti tekme in tako Celjane pospremili domov z ducatom pakov v mreži. Tudi v zadnjem delu je bilo razmerje strelov podobno tistima iz prvih dveh tretjin – 16:6. Zanimivo na tekmi je bilo, da si nobena od ekip ni prislužila niti ene kazenske minute.