DP kadetov, 2. krog

HK Slavija Jr. – HD Jesenice
3 – 6

(0:2,1:3,2:1)

0:1 KAPEL (Urukalo) 2′, 0:2 Kapel (Urukalo) 17′, 0:3 KAPEL (Stojan, Korošec) 30′, 0:4 SVETINA 38′, 0:5 BRUN RAUH (Pretnar) 39′, 1:5 Jeriha (Bohinc) 40′, 1:6 KAPEL (Stojan, Brus) 44′, 2:6 Bohinc (Ilovar, Poklukar) 54′, 3:6 Skerlep (Kozjan) 59′

Kazni: HK Slavija Jr. 4 (2,2,0); HD Jesenice 4 (0,2,2)
Streli na gol: HK Slavija Jr. 15 (4,7,4), HD Jesenice 52 (18,16,18)

HK Slavija Jr.: Dvoršak, Dukarič, Širovnik, Jeriha, Kujavec, Skerlep, Ilovar, Bohinc (C), Kozjan, Lampič, Trškan, Bernard, Ferle, Poklukar, Glavan
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Hribar (GK), 8-Urukalo, 16-Brus, 12-Seršen (C), 23-Sodja, 20-Kapel, 18-Klofutar, 13-Stojan, 22-Svetina, 24-Šturm, 21-Korošec, 5-Pivač, 7-Mravlje, 15-Brun Rauh, 14-Pretnar, 9-Krmelj, 17-Pivk, 10-Homan

Glavni sodnik: Nejc Japelj
Linijska sodnika: Aleš Lešnjak, Blaž Javornik

Gledalcev: ni podatka

Kadeti so s prepričljivo igro v Zalogu nadigrali svoje “krvnike” iz finala lanskega državnega prvenstva. Domači tokrat preprosto niso bili enakovreden nasprotnik razigrani četi trenerja Aleša Sodje. Že po 61 sekundah tekme je domačega vratarja “odprl” najbolj učinkovit igralec tekme – Rok KAPEL. Železarji so nasploh oblegali domača vrata in streljali z vseh položajev, vendar je bilo do drugega zadetka potrebno počakati do 17. minute. Takrat sta znova udarila Žiga Urukalo (podajalec) in Kapel, ter tako podvojila vodstvo Jeseničanov. Domači so tik pred prejetim drugim zadetkom ubranili dvominutno kazen. Železarji so celo tretjino odigrali disciplinirano in ostali brez kaznovanega igralca. Vse skupaj je bilo lepo vidno tudi na ledu, saj so naši fantje proti domačim vratom sprožili kar 18 strelov, domačim pa so dopustili le 4 strele na vrata Jureta Legata.

Tudi v drugem delu je bilo stanje na igrišču podobno. Najprej je po podajah Stojana in Korošca še svoj tretji gol na tekmi dosegel Kapel v 30.minuti. Četrti gol za železarje je v 38. minuti dosegel Erik SVETINA, petega pa po podaji Pretnarja še Lan BRUN RAUH dobro minuto kasneje. Domača ekipa je bila na ta način dotolčena, pa čeprav je v začetku 40. minute dosegla častni zadetek. Tudi v drugem delu tekme je bilo razmerje v strelih krepko v korist Jeseničanov (16:7).

V zadnjem delu je svoj strelski show nadaljeval Kapel; v 44.minuti je po podajah Stojana in Brusa dosegel še svoj četrti zadetek na tekmi. Domači so v zaključku tekme z dvema goloma kozmetično popravili ubog rezultatski vtis, vendar pa v nobenem trenutku niso ogrozili suverene jeseniške zmage. Razmerje v strelih v zadnji tretjini: 18:4 v korist Jesenic.

Po dveh odigranih tekmah v novi sezoni imajo tako kadeti “na računu” dve zanesljivi zmagi.

Izjava trenerja Aleša Sodje: “Od Slavije smo bili resno boljši. S samo igro in odnosom pa nisem zadovoljen. Imeli smo 52 strelov v okvir vrat, veliko jih je letelo še mimo gola, zadeli pa smo “le” šestkrat. Morda se sliši prepotentno, a fantom sem tudi povedal, da jih učim drugih stvari, kot so jih prikazali tokrat v Zalogu. Kaže, da konstantno s štirimi peterkami ne bomo mogli igrati, saj se nekateri do nove izmene povsem ohladijo, potem pa ne prikažejo tistega, česar so sposobni. Nisem bil zadovoljen, edino kar smo dobrega odnesli od te tekme so točke.”