Streli na gol:  HD Jesenice  32 (7,12,13); HK Olimpija  24 (12,7,5)
Kazni:  HD Jesenice   10 (2,4,4); HK Olimpija  4 (-,2,2)

Sodnika: Anže Bergant, Peter Bizalj

HD Jesenice: 1 Škrjanc (GK), 25 Avsenek (GK), 9 Seršen, 24 Dolinar, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Langus, 2 Pazlar, 21 Adrović, 8 Baloh, 11 Dobravec, 7 Rijavec, 3 Crnkić, 15 Svetlin, 16 Bergelj, 5 Korošec, 4 Rep, 22 Miklič, 14 Lesničar, 12 Križnar, 17 Čufer, 12 Gasar

HK Olimpija: 1 Zupančič (GK), 35 Kavčič (GK), 5 Pratneker Hatić, 21 Hebar, 29 Vahen, 15 Šubic, 3 Žibert, 19 Sojer (C), 22 Smolnikar, 17 Sever, 9 Brodnik, 18 Sopotnik Just, 26 Kramar, 7 Sečen, 27 Jurič, 11 Žeželj, 13 Kopač, 32 Petelinkar
Trener: Igor Beribak

Prvi so s finalnimi boji začeli tisti, ki so se tja tudi prvi uvrstili – dečki. Njihov nasprotnik prihaja iz Tivolija, taki dvoboji pa vedno vzbudijo strasti, pa najsi gre za katerokoli starostno kategorijo pač že. Domači trener Aleš SODJA je imel na voljo popolno zasedbo in jasen cilj – z zmago začeti finalni dvoboj …

IMG_1187

Oster začetek domačih je že ob koncu druge minute prinesel prvo izključitev. Napadalec Jesenic je nepravilno s palico zadrževal enega od Olimpijinih hokejistov in si prislužil dve minuti kazni. Gostje iz Ljubljane so bili v prihajajočih dveh minutah kar nevarni, domača obramba pa je bila dovolj zbrana, da je ob izteku kazni na semaforju še vedno pisalo 0:0. Do spremembe je prišlo v začetku desete minute, ko je Olimpijin branilec premagal jeseniškega vratarja (0:1). Domači niso stali križem rok in so v nadaljevanju vse močneje ogrožali gostujoča vrata. Nagrada za trud je prišla točno na prelomu 13. in 14, minute tekme, ko je uspelo zadeti fantoma iz udarnega jeseniškega napada (1:1). V prihajajočih minutah se je igra selila z ene na drugo stran, nekoliko nevarnejši v svojih poizkusih pa so bili gostujoči hokejisti. Z nekaj obrambami se je v tem delu izkazal Nejc ŠKRJANC, do konca uvodnih dvajsetih minut pa je ostalo pri neodločenem rezultatu. Strelski dvoboj v prvi tretjini so dobili gostje s 7:12.

IMG_1190

Obe ekipi sta v drugo tretjino štartali dodobra spoznani z močjo napsrotnika in pričakovati je bilo še naprej ogorčen dvoboj. Tokrat so bili nekoliko odločnejši v svojih akcijah Jeseničani, ki so po akciji fantov iz drugega napada v 24. minuti tudi povedli (2:1). Že v naslednji minuti se je ponudila priložnost za povišanje vodstva, saj je bil zaradi držanja izključen eden od Olimpijinih napadalcev. Pritisk proti golu Olimpije ni obrodil sadov. Ob minimalnem vodstvu domačih sta ekipi v nadaljevanju poskušali druga drugi vsiliti svoj slog igre. ob igri petih proti petim so bili nevarnejši Jeseničani, Olimpija pa je svoje minute imela med 35. in 40. minuto, ko sta bila zaradi spotikanja zapored izključena dva igralca domačega prvega napada. Znova je nekaj lepih obramb nanizal domači vratar, sicer pa je do konca tretjine ostalo pri minimalnem vodstvu rdečih. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 12:7 za Jesenice.

IMG_1196

Zadnja tretjina se ni začela po željah domačih. Najprej je bil že v drugi minuti nadaljevanja zaradi držanja izključen napadalec prvega jeseniškega napada. Gostje iz Ljubljane so potrebovali 23 sekund igre z igralcem več, da so rezultat izenačili (22, 43. minuta). V prihajajočih minutah je začela pobudo prevzemati domača vrsta, ki je s kapetanovim golom ob koncu 46. minute znova ušla na zadetek razlike (3:2). Gostje so vse moči v nadaljevanju stavili na igro dveh peterk, s katerima so poskušali Jeseničane še enkrat ujeti. Podobno taktiko je ubral domači strateg, le da se je njemu bolj obrestovala, kakor gostujočemu trenerju. Četrti gol so rdeči dosegli v 50. minuti po kombinirani akciji fantov iz večih napadov (4:2).  Dobrih deset minut pred koncem so se tako začeli kazati obrisi prve finalne zmage. Fizična pripravljenost je bila očitno na strani domače ekipe, saj gostje – za razliko od jeseničanov na drugi strani – v zadnjih minutah niso več predstavljali kake izrazite nevarnosti. Branilec prvega domačega napada je bil izključen v 56. minuti zaradi grobosti in takrat se je gostom menda ponudila zadnja resnejša priložnost za lovljenje domačih. Vse skupaj se je končalo slabo minuto kasneje, ko so železarji s kapetanovim drugim golom zadeli celo ob igralcu manj (5:2). Minuto in pol pred koncem je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen še zadnji hokejist (sicer Olimpijin), domačim pa se ob lepem vodstvu več ni bilo potrebno naprezati za kak dodaten gol. Razmerje strelov v zadnji tretjini – 13:5 za Jesenice.

IMG_1200

Ekipi se bosta na drugi – morda že odločilni – tekmi srečali v nedeljo ob 18.30 v Tivoliju.