Gledalcev: 90

HD Jesenice  – HDK Maribor

5 – 2

(1:1,0:0,4:1)

0:1 Voh (Čirič, Čurčić) PP1 15′, 1:1 ŠTURM (Urukalo, Kapel) 18′, 1:2 Razingar (Čirič, Kastel) 48′, 2:2 KAPEL (Brun Rauh) 50′, 3:2 ŠTURM (Kapel, Sodja) PP1 52′, 4:2 SERŠEN (Urukalo, Sodja) 55′, 5:2 URUKALO (Svetina, Brglez) 57′

Streli na gol: HD Jesenice-46 (17,12,17), HDJ Maribor-16 (8,4,4)
Kazni: HD Jesenice-8 (4,2,2), HDK Maribor-24 (4,2,18)

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar, 20-Kapel, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm

HDK Maribor: Volk (GK), Nikolić (GK), Mladenov, Bugarski, Čirič, Kolar, Voh, Petek, Čuvan, Čurčić, Jeram F., Kastel, Španjević,  Jeram U., Razingar, Pešak, Štante
Trener: Mike MARSHALL

Sodnik: Miha Bulovec
Linijska sodnika: Grega Markizeti, Nataša Pagon

IMG_1801

Zanimivo zasedbo so za letošnje tekmovanje v ligi EBJL zbrali v Mariboru. Akademija pod vodstvom Marcela Rodmana je z zadevo štartala resno in prvi rezultati so že vidni. V ekipi iz štajerske prestolnice tako igrajo domači fantje, pa nekaj tistih, ki so v preteklosti igrali za Celje, tudi kak Kurjevaščan se najde, za mednarodnost cele zasedbe pa skrbijo fantje iz dežel z Balkana, ter severnoameriški trener Mike Marshall…

Kaj hitro je bilo jasno, da tekma z Mariborčani Podmežaklo ne bo prav lahka. Gostje so bili v polju sicer v podrejenem položaju, a so svoje naloge v obrambi opravljali zelo skoncentrirano. Vse tja do desete minute sta ekipi uvodoma preizkušali moč nasprotnikov. Aktivnejši železarji so sicer večkrat ogrozili hrvaškega vratarja v golu Štajercev Vita Nikolića, a je ta suvereno skrbel za nedotaknjeno mrežo. Fant se je svojega poklica v prejšnjih sezonah učil na Slovaškem in je prav gotovo velika okrepitev za Mariborčane. Prva resnejša priložnost se je domačim ponudila v 11.minuti, ko je bil zaradi naleta na ogrado pri gostih izključen Španjević. Mariborska obramba je pritisk domačih v powerplayu zdržala brez prejetega zadetka. V 14. minuti si je zaradi zadrževanaj s palico izključitev prislužil Korošec pri domačih, gostje pa so za vodilni zadetek v režiji Nejca Voha potrebovali 43 sekund (0:1). Že v naslednji minuti je bil pri Štajercih znova izključen Španjević, a  je domači powerplay trajal natanko minuto – potem je bil namreč zaradi spotikanja izključen Svetina. V igri štirih proti štirim je za Jesenice izenačil Jaka ŠTURM (podala sta Urukalo in Kapel). Z rezultatom 1:1 se je zanimiva prva tretjina tudi končala. Železarji so v tem delu sprožili 17 strelov proti golu Nikolića, Žiga KOGOVŠEK na drugi strani pa jih je bil primoran ubraniti osem.

IMG_1765

Druga tretjina je postregla s trdo borbo na obeh straneh. Jeseničani so še naprej narekovali tempo igri, a znova sijajnega vratarja gostov niso več zmogli premagati. Zdelo se je, da fant obvlada visoke strele, nizke strele, strele od daleč in blizu, je hiter in se dobro postavlja. Roko na srce, je tudi domači vratar svoje delo opravil odlično, a je bil pravzaprav zelo malokrat v priložnosti, da svoje znanje zares pokaže. Gostje so namreč spričo odlične domače obrambe do strelov prihajali le stežka. “Šahovsko” partijo v drugem delu je najprej prekinila nova izključitev Korošca pri domačih v 35. minuti (spotikanje), a gostje niso bili posebej nevarni ob igri z igralcem več. Enaka priložnost se je železarjem ponudila  med 37. in 39. minuto tekme, a jo je tudi štajerska zasedba odnesla brez prejetega zadetka. Tudi po dveh tretjinah je tako na semaforju stal rezultat 1:1, pred zadnjimi dvajsetimi minutami pa je bilo vprašanje zmagovalca še kako odprto. Domači so v drugi tretjini na gol gostov ustrelili dvanajstkrat in gostom dopustili le štiri poizkuse proti vratom Kogovška.

IMG_1783

Odlična priložnost za dosego vodilnega gola se je domačim ponudila v uvodnih minutah tretje tretjine. Sredi 42. minute je bil pri gostih namreč izključen najprej F. Jeram (zadrževanje s palico), 46 sekund kasneje pa mu je sledil še Andraž Čuvan (udarec s komolcem). Silovit pritisk domačih je obramba Mariborčanov z znova nepremagljivim Nikolićem vzdržala, tako da se je marsikdo v dvorani dobrih 15 minut pred koncem najbrž že spraševal, ali se bo tekma zares končala po 60 minutah. V 47. minuti sta bila istočasno izključena F. Jeram pri gostih (držanje) in Pretnar pri domačih (grobost), več prostora na igrišču pa je za zadetek z leve strani s pridom uporabil Jeseničan v štajerskem dresu Tit Razingar (1:2). Zdelo se je prav nepravično, da bi ob taki premoči v strelih za domače, gostje odnesli točke z Jesenic. Za zadnjih 12 minut in pol se je bilo potrebno zbrati in na vso moč pritisniti. Varovanci trenerja Glaviča so storili prav to. Najprej je v 50. minuti gol iz gneče pred gostujočim vratarjem iz neposredne bližine dosegel Rok KAPEL. Pred tem je od daleč silovito streljal Brun Rauh, ki si je s tem prislužil tudi podajo v svojo statistiko. Preveč živčni Španjević si je dvajset sekund kasneje prislužil še svojo tretjo kazen na tekmi in ob tem zaradi nešportnega vedenja dobil še deset minut disciplinske kazni. Minuto in pol so domači nato lomili mariborsko obrambo in jo z novim golom ŠTURMA v 52. minuti v powerplayu tudi premagali. Železarji so tako dobrih osem minut pred zaključno sireno prvič na tekmi povedli, vodstva pa do konca tekme niso več izpustili iz rok. Zdelo se je, da sta gostom po tretjem prejetem zadetku padli koncentracija in moč, domači pa so še naprej pridno oblegali njihova vrata. Nagrada za vztrajnost je v obliki četrtega zadetka prišla v 55. minuti, ko je za povišanje na 4:2 zadel Gašper SERŠEN (podajalca Urukalo in Sodja). V 57. minuti je nato dodobra utrujenega Nikolića preluknjal še Žiga URUKALO (5:2), ki je tako še z golom nadgradil dve podaji pri prejšnjih zadetkih domačih. Do konca se rezultat ni več spremenil in železarji so se lahko veselili novih točk v ligi EBJL. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 17:4 za Jesenice.

IMG_1786

IMG_1744Gaber GLAVIČ, trener mladincev:
“Najprej bi besedo, ali dve povedal še o tekmi ekipe U19 v Celju pred nekaj dnevi. Gre za pravi mini uspeh proti državnim prvakom iz prejšnje sezone, ki so tekmo odigrali v večinoma kompletni zasedbi. Celje je bilo pred tekmo nesporni favorit, moji fantje pa so se striktno držali navodil in taktike, ki smo jo pred tekmo pripravili v garderobi.

O tekmi z Lisjaki pa: tekma je bila zelo težka. Igrali smo z dobro organiziranim nasprotnikom. Lahkih tekem v ligi EBJL preprosto več ni in to me veseli. Svoj mozaik pridno sestavljamo, fantje se držijo dogovorjenega pred tekmami.Dosegli smo nek nivo, naš cilj pa je, da ga čim dlje obdržimo in po možnosti še nadgradimo. Sledita gostovanji na Dunaju in v Budimpešti. Če bomo igrali podobno odgovorno tudi v bodoče, lahko optimistično gledamo na prihajajoče tekme.”