Strelci: Šturm 7 (4+3), Kapel 6 (3+3), Brun Rauh 5 (2+3), Brglez 5 (2+3), Seršen 4 (2+2), Homan 3 (2+1), Stojan 2 (0+2), Brus 1 (1+0), Smolej 1 (0+1)

Streli na gol: HD Jesenice 72 (26,20,26), HKMK Bled 10 (1,4,5)
Kazni: HD Jesenice 2 (0,0,2), HKMK Bled 8 (4,0,4)

HD Jesenice: 25-Pelko, 1-Legat, 18-Klofutar, 8-Urukalo, 24-Šturm (C), 12-Sršen, 11-Brglez, 13-Stojan, 16-Brus, 20-Kapel, 15-Brun Rauh, 21-Korošec, 5-Pivač, 4-Šabanović, 7-Mravlje, 14-Pretnar, 17-Pivk, 3-Nastran, 6-Smolej, 10-Homan

HKMK Bled: Kogovšek (GK), Praprotnik (GK), Ivančević, Primožič, Tišlar (C), Crnović, Podrekar, Luznar, Razingar, Kos, Zor, Košir, Borse, Stan, Konc, Mašič
Trener: Andrej BRODNIK

Dva dni po prvem porazu v državnem prvenstvu (v Ljubljani proti Olimpiji) so kadeti odigrali še tekmo proti Blejcem. Pri pisanju tega članka je pisec najprej pomislil na tisto klasično o t.i. “derbiju Mežakle”, a tekma, ki smo ji bila priča danes, bi res težko upravičila tak naziv. Od derbija na tej tekmi ni bilo niti “d”, res pa je bila razlika v kvaliteti med ekipama velika kot Mežakla.

Domači so že v prvi tretjini začeli polniti gol gostov. V peti, šesti in sedmi minuti so tako zadeli Lan BRUN RAUH, Gašper SERŠEN in Nik BRGLEZ. Gostujoči trener je že vzel pol minute odmora, da bi nekoliko zbral svoje fante. Prav dosti se mu poteza ni obrestovala, saj sta do konca tretjine nato vsak po dva gola dosegla še Jaka ŠTURM in Rok KAPEL. Zadnja dva gola sta bila dosežena v powerplayih – na ta način je domača četa kaznovala obe izključitvi pri Blejcih v prvi tretjini. Razmerje v strelih iz prve tretjine (26:1) pove za kako izrazito enosmeren promet je šlo…

Že rezultat sam (7:0) po prvi tretjini ni puščal več nobenega dvoma o končnem zmagovalcu tekme, pa vseeno so varovanci trenerja Sodje tudi v drugo tretjino krenili odločno. Že v 37. sekundi drugega dela je za železarje zadel znova Šturm. Kanonada se je nadaljevala z goli Seršena, Kapela, Andraža HOMANA, Nejca BRUSA in Bruna Rauha. Razmerje v strelih v drugi tretjini je bilo le za odtenek bolj znosno za Blejce, sicer pa prav katastrofalno – 20:4.

V zadnji tretjini je trener domačih nekoliko več priložnosti za igro ponudil tudi fantom, ki sicer zberejo manj minut na ledeni plsokvi. Gledalci so tako videli še tri zadetke, ki so jih sicer dosegli Brglez, Šturm in Homan. Za edino domačo izključitev je “poskrbel” Mravlje ob igri z visoko palico v 47.minuti, a gostom ni uspelo doseči vsaj častnega zadetka.  Na nasprotni strani smo videli še dve izključitvi, železarji pa ju tokrat – za spremembo – niso znali kaznovati z zadetkom(a). Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 26:5.