Streli na gol:  HK Triglav   22; HD Jesenice  32
Kazni: HK Triglav   8 (4,2,2), HD Jesenice  2 (-,-,2)

Linijska sodnika: Matjaž Hribar, Anže Bergant

HK Triglav: 1 Plavc (GK), 30 Čeferin (GK), 12 Kleindienst, 15 Nadižar, 10 Stan, 18 Žagar, 91 Konc, 13 Podrekar, 21 Rozman, 17 Vilfan, 8 Morel, 16 Pavc, 23 Udir, 7 Jenko, 9 Tavčar, 11 Prostor, 14 Jugovic, 71 Brus, 19 Štenkler
Trener: Mitja Kern

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 3 Zor, 7 Mravlje, 13 Crnović, 18 Pretnar, 17 Šabanović, 20 Mašič, 11 Brglez, 4 Ivančevič, 23 Sodja, 21 Korošec, 8 Urukalo, 22 Svetina, 19 Seršen, 24 Šturm, 5 Brun Rauh, 6 Stojan, 16 Pivk
Trener: Gaber Glavič

Če so bile tekme v osiromašenem državnem prvenstvu v kategoriji U18 le uigravanje za zaključek sezone, pa se tega seveda ne da trditi za finalne tekme. Železarji so sredi napornega ritma tekem, saj se je večina ekipe, ki igra tudi v zaključku DP U18 uvrstila tudi v finale lige EBYSL (U20). Kranjčani podobnih “težav” seveda nimajo, saj je večina selekcij že izpadla iz bojev za najvišja mesta. A tak je pač šport …

Premalo učinkovito v prvi tretjini

Že v prvem napadu so Jeseničani dvakrat ogrozili domačega vratarja. Že nekaj sekund kasneje so domači izvedli nevaren protinapad, vendar je ostalo pri začetnem rezultatu. V uvodnih minutah, ko sta moštvi, ki se sicer dobro poznata, še preizkušali dnevno formo nasprotnikov, so pak na palicah nekoliko več imeli Jeseničani, vendar pa so tudi Kranjčani v nekaterih akcijah pokazali, da bodo še kako nevarni nasprotniki. Železarji so v deveti minuti izgubili pak v napadalni tretjini, domači pa so s hitrim protinapadom preko Morela na drugi strani prišli v vodstvo (1:0). Še v isti minuti so domači v svoji obrambni tretjini storili prekršek za izključitev (Jenko, napad s telesom). Slabo minuto so potrebovali Jeseničani za pripravo akcije, po kateri je po odbitem paku prazno mrežo z bližine zadel Gašper SERŠEN (1:1, 11. minuta, podaji Šturm in Stojan). Tudi v nadaljevanju so gledalci videli podobno sliko dogajanj na igrišču – Jeseničani so imeli pak na palicah, domači pa so poskušali s hitrimi protinapadi. Eden takih jim je uspel v 16. minuti; železarji so izgubili pak na napadalni modri črti, domači pa so po posredovanju jeseniškega vratarja daleč izven svojih vrat prišli do odbitka in zadeli le še prazno mrežo (2:1, Prostor). Nova nezbranost se je železarjem pripetila že v naslednji minuti in domači so po podobnem receptu dosegli še tretji gol (17. minuta, 3:1, Prostor). Potrebno se je bilo zbrati, vendar je do konca tekme seveda ostalo še več kot dovolj časa za preobrat. Slabo minuto kasneje je bil zaradi zadrževanja s palico pri domačih izključen Stan. Druga prednost igralca več na tekmi Jeseničanom ni uspela tako, kakor prva. Do izteka uvodnih dvajsetih minut ni več prišlo do sprememb.

Ničli v drugem delu

Pritisk Jesenic se je nadaljeval skozi vso drugo tretjino. Domači so se organizirano branili in nekajkrat reševali s prepovedanimi dolgimi streli. Železarjem nikakor ni uspelo prebiti strnjene domače obrambe, ampak v dobro fizično in mentalno pripravljeni vrsti trenerja Gabra GLAVIČa ni bilo čutiti nobene posebne živčnosti. Domačim je seveda samozavest rasla iz minute v minuto. Zdelo se je, da se je Jeseničanom prava priložnost za znižanje ponudila v 38. minuti, ko je na prostor za kaznovane moral domači hokejist Rozman (udarec s palico). Dodatno obleganje domačih vrat ob številčni prednosti ni prineslo spremembe rezultata. Sama igra Jesenic tudi v drugi tretjini ni bila slaba, zaostanek pa je tudi ob drugem pisku sirene za odmor ostal pri dveh zadetkih.

Prestavili v dve prestavi višje

Če je za uvodni tretjini veljalo, da so na ledeni ploskvi gospodarili Jeseničani, a ob tem zaostajali za dva gola, je tudi pošteno, če za zadnji del zapišemo, da je šlo preprosto za enosmerni promet. Železarji so vse od začetka valili napad za napadom. Gol branilca Žiga URUKALA, ki se je prikradel na “drugo vratnico” v 44. minuti je končno naše fante pripeljal bližje domačim (podaji Brglez in Korošec, 3:2). Dobre pol minute kasneje je bilo že 3:3; strel Šabanovića od daleč je po odbitku v gol pospravil Matic MRAVLJE (3:3, še vedno 44. minuta). Domači so takoj zahtevali 30-sekundni odmor, ki pa sprememb v razmerjih moči na ledu ni prinesel. Roko na srce – Triglavani so le nekaj sekund po odmoru prišli v izjemno priložnost, ki jo je sijajno ubranil Kogovšek, a so v nadaljevanju vseeno spet zagospodarili Jeseničani. Večkrat je bilo vroče pred golom domačih. Zmagoviti gol so po strelu od daleč Jeseničani dosegli v 49. minuti – s strelom pol-visoko je pokritega domačega vratarja premagal Gašper KOROŠEC (podaja Brglez, 3:4). Domačim je zmanjkalo “manevrskega prostora” in morali so zaigrati napadalneje. Dobre pol minute kasneje je bil zaradi nabijanja na ogrado (!) izključen Brun Rauh. Železarji se s kaznijo niso strinjali, a sodniških odločitev za nazaj se seveda ne da spremeniti. Igra z igralcem več domačim ni prinesla praktično nobenega neposrednega strela na gol Kogovška, saj so se Jeseničani izvrstno branili. Izvrstna fizična pripravljenost varovancev trenerja Glaviča je v zadnjih minutah še kako prišla prav. Domači so se sicer še trudili, a do kakih večjih razburjenj pred golom Jesenic ni več prišlo. Še dodatno so gostom Triglavani delo olajšali v 58. minuti, ko je bil zaradi spotikanja izključen Jenko, Jeseničani pa so tekmo mirno pripeljali do konca in tako v finalnem dvoboju na dve zmagi povedli z 1:0. Natančen termin druge tekme bo objavljen naknadno.