DP dečkov, 7. krog

HK Celje – HD Jesenice   8:9 (1:3,3:5,4:1)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 8′, 0:2 HD Jesenice 10′, 1:2 HK Celje 12′, 1:3 HD Jesenice 14′, 1:4 HD Jesenice 24′, 2:4 HK Celje 25′, 3:4 HK Celje (PP1) 28′, 3:5 HD Jesenice 31′, 3:6 HD Jesenice 33′, 3:7 HD Jesenice (PP1) 34′ , 4:7 HK Celje 35′, 4:8 HD Jesenice (SH1) 40′, 5:8 HK Celje 42′, 6:8 HK Celje (SH1) 48′, 6:9 HD Jesenice (SH1) 51′, 7:9 HK Celje (PP1) 52′, 8:9 HK Celje 57′

V skladu z navodili HZS bodo strelci in podajalci v statistiki poimensko objavljeni po končani sezoni.

Kazenske minute: HK Celje 4, HD Jesenice 8

Za HD Jesenice so nastopili: Grašič (GK), Žagar (GK), Brun Rauh (C), Pogačar, Alagić, Mravlje, Pivk, Murnik, Kararić, Török, Jakupović, Slivnik, Škof, Lukan D., Povirk, Podrekar, Čop, Smolej, Lukan A. in Homan
Trener: Aleš SODJA, tehnični vodja ekipe: Ibrahim Jakupović

20131118_193433

Dečki so zaradi zasedenosti celjske dvorane svojo tekmo 7. kroga odigrali v ponedeljek zvečer. Celjski klub nastopa v državnem prvenstvu s kombinirano zasedbo fantov iz mariborskega in celjskega kluba. V čudni tekmi brez pravih obramb je bilo na koncu za zmago železarjev potrebne tudi nekaj sreče. Pri devetih doseženih zadetkih si fantje nekaj sreče nedvomno tudi zaslužijo.

Nekaj uvodnih minut tekme je minilo v obojestranskem preverjanju moči nasprotnikov. Prvi gol so železarji tako dosegli v 8. minuti srečanja (0:1), prednost pa podvojili v 10. minuti (0:2).  V 12. minuti so Celjani zaostanek zmanjšali (1:2) in z doseženim zadetkom že napovedali, kako se bo tekma odvijala. Že v 14. minuti so naši fantje prednost sicer še enkrat povišali na dva zadetka razlike (1:3). V 16. minuti so si fantje v rdečih dresih prislužili svojo prvo malo kazen na tekmi. Domači so silovito pritisnili, vendar je svoje delo dobro opravljal vratar Nejc ŽAGAR. Žal se je pri enem od posredovanj nekoliko poškodoval. Do konca prve tretjine je sicer stisnil zobe, a se je izkazalo, da v nadaljevanju ne bo mogle več braniti. Golov v prvi tretjini več ni bilo, razmerje v strelih pa je bilo 10:9 za domače.

20131118_193329

V začetku drugega dela je v jeseniški gol stopil Anže Grašič. V 4. minuti nadaljevanja so Jeseničani dosegli nov zadetek (1:4) in kazalo je že, da bodo tekmo zanesljivo peljali proti uspešnemu koncu. Domači se s takim razpletom niso strinjali; dobro minuto kasneje so dosegli svoj drugi gol (2:4). Sledila je izključitev na jeseniški strani, domači pa so jo po 41 sekundah kaznovali z golom, ki jih je povsem približal (3:4). Jeseničani so v 31. (3:5) in 33 (3:6) dosegli dva zadetka in se ponovno rezultatsko odlepili od domačih. V 34. minuti so bili prvič na tekmi izključeni domači, železarji pa so svoj sedmi zadetek dosegli po vsega 10 sekundah “powerplaya” (3:7). Po dobri minuti so svoj četrti zadetek dosegli tudi domači (4:7), a je prednost Jesenic še vedno izgledala neulovljiva. Do nove izključitve na jeseniški strani je prišlo v začetku 39. minute; tokrat pa so fantje v rdečih dresih dosegli celo zadetek on igri z igralcem manj (4:8). Razmerje v strelih v drugi tretjini – 6:7 v korist Jesenic.

Domači se v zadnji tretjini ob zaostanku štirih golov niso predali. Peti gol so dosegli v 42. minuti (5:8). V 46. minuti je eden od domačih zaradi oviranja s palico sedel na kazensko klop, a so domači ob tej priložnosti tudi dosegli zadetek (6:8). V 51. minuti je sledila nova izključitev na jeseniški strani. Železarji so po enajstih sekundah igre z igralcem manj dosegli nov zadetek (6:9), kot se je kasneje izkazalo – zmagovalnega. Žal so dobro minuto kasneje zadeli tudi domači (7:9) in tako dobrih osem minut pred koncem tekme zaostajali le še za dva zadetka. V vrste rdečih se je prikradlo nekaj nepotrebne nervoze. Trener Sodja je v zadnjem delu uporabljal v glavnem le svoja udarna napada, najbrž se je pri fantih pojavilo tudi nekaj utrujenosti. Ko so domači v 57. minuti dosegli še svoj osmi zadetek (8:9) je nastalo v rdečih vrstah tudi nekaj malega panike. S pravo mero požrtvovalnosti in nekaj pomoči boginje Fortune se je tekma vseeno končala v jeseniški prid. Razmerje v strelih v zadnjem delu – 11:7 za domače.

Aleš Sodja, trener dečkov: “Polovico tekme smo odigrali dokaj v redu. Po visokem vodstvu so fantje pozabili na dogovor(e) in povsem popustili. Vsak od njih bi rad dal gol, to razumem. Ampak hokej je pač ekipni šport, s soliranjem za vsako ceno pa pri hokeju ne bo šlo. Ob koncu smo za zmago trepetali, a se je tokrat izšlo srečno.”

Po odigranih 5 tekmah (2 sta bili prestavljeni) so dečki HD Jesenic na 5. mestu med 8 ekipami.