Gledalcev: 120

HD Jesenice – HKMK Bled

5 – 0

(2:0,2:0,1:0)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 2′, 2:0 HD Jesenice 150, 3:0 HD Jesenice 29′, 4:0 HD Jesenice 36′, 5:0 HD Jesenice 56′

Streli na gol: HD Jesenice  38 (13,12,13) ; HKMK Bled   25 (8,6,11)
Kazni: HD Jesenice  20 (4,4,12) ; HKMK Bled   6 (-,2,4)

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 4 Fartek, 5 Škof, 23 Slivnik, 19 Török (C), 13 Kobal, 10 Podlipnik, 24 Dolinar, 11 Dobravec, 9 Potočar, 8 Baloh, 14 Mašič, 12 Gasar, 7 Rijavec, 3 Verdnik, 18 Langus, 17 Čufer, 22 Miklič, 15 Svetlin
Trener: Luka POGAČNIK

HKMK Bled: 33 Pančur (GK), 28 Borse, 11 Pretnar, 19 Šmid, 45 Tušek (C), 13 Livrin, 8 Zupan, 12 Gomboc, 17 Mahkovec, 22 Petretič, 47 Stan, 55 Jazbec, 96 Lesničar, 9 Klančar, 7 Jeločnik, 43 Bohinc
Trener: Valerij Šahraj

Sodnika: Milan Zrnić, Uroš Franc

IMG_4148[1]

Devet hokejistov v današnji ekipi dečkov z Bleda je v petek odigralo tekmo v domači dvorani, v kateri so tako osmešili kadete z Jesenic. Seveda so bili ti fantje podprti tudi s starejšimi kolegi, a … dejstva ostajajo enaka. na drugis trani je bilo v jeseniškem moštvu moč opaziti le eno ime, ki je sodelovalo na petkovi tekmi in sicer – ime domačega kapetana. Pa bodi dovolj godrnjanja o obupni petkovi predstavi kadetov; danes so naši dečki na čelu s trenerjem Luko POGAČNIKom namreč svojim privržencem pripravili pravi praznik hokeja. Goste z druge strani Mežakle so namreč predrsali, nadstreljali, iz dvobojev izhajali kot zmagovalci in najpomembneje v tem trenutku – visoko zmagali. Da bodo zadeve tekle v želeno smer, je s krasnim golom že v drugi minuti tekme poskrbel drugi jeseniški napad. Blejci sicer niso kar takoj pokleknili in se vdali, pa vendar so bili v vseh prihodnjih minutah nevarnejši domači. Tik pred iztekom desete minute tekme je prvič na klop za kaznovane moral domači kapetan (spotikanje). Gostje so sicer postavili napadalno formacijo v jeseniško tretjino, a jim zanesljive obrambe na čelu z razpoloženim Gašperjem PANJTARjem ni uspelo prelisičiti. Novo izključitev si je domači kapetan prislužil  v 14. minuti, tokrat zaradi zadrževanja s palico na sredini igrišča. Domačim se je ob tej igri z igralcem manj godilo celo bolje, kakor par minut prej, saj so po bliskovitem protinapadu in sijajnem zadetku igralca, ki je v moštvo pred kratkim prestopil prav z Bleda – povišali svoje vodstvo  v 15. minuti na dva zadetka razlike. Gostje so v naslednjih minutah delovali dokaj nezbrano, domača četa pa klub napadalni igri ni uspela doseči še tretjega zadetka. Prva tretjina se je končala ob trinajstih strelih domačih in osmih strelih gostov.

IMG_4138[1]

Tudi v drugi tretjini je bila slika na ledeni ploskvi podobna. Domači so bili še naprej agresivnejši, poskusi Blejcev pa bledi in v kali zatrti. Prvo kazen na tekmi so si gostje prislužili v 23. minuti zaradi spotikanja. Domači powerplay ni prinesel povišanja vodstva. V 27. minuti je bil zaradi zadrževanja s palico izključen nov Jeseničan. Minuto in petnajst sekund kasneje je sledila še izključitev enega od domačih branilcev. Petinštirideset sekund igre treh proti petim so železarji vzdržali brez prejetega zadetka. Ob igri z igralcem manj nekaj kasneje pa so domači še drugič na tekmi dosegli t.i. shorthanded gol. Boj se je druga tretjina bližala koncu, močneje so stiskali obroč okrog blejskih vrat železarji. Gol za 4:0 v 36. minuti tekme je posledica več-minutnega pritiska, v katerem gostje občasno dlje časa niso uspeli izbiti paka iz svoje obrambne tretjine.  Gol je bil prava mojstrovina domačega napadalca, ki si je an svoji polovici priboril pak, prehitel gostujočo obrambo, efektno zaključil in si na ta način čestital za štirinajsti rojstni dan. Čestitkam se seveda pridružujemo tudi mi. Tudi v zadnjih minutah druge tretjine so prevladovali domači, redke poizkuse Blejcev pa je suvereno ukrotil domači vratar. Ob koncu tretjine so statistiki domačim našteli dvanajst strelov v okvir vrat gostujočega vratarja in šest strelov Blejcev proti domačim vratom.

IMG_4150[1]

Nikoli ni tekma končana pred zaključnim piskom sirene in tega so se očitno zavedali tudi dečki Jesenic. V zadnji tretjini ej sicer nekoliko popustila vnema v obrambi, tako da so gostje prišli do nekaj malega več poizkusov kot v prvih dveh tretjinah. V napadalnem smislu pa je železarska četa še vedno povzročala preglavice Blejcem. Dokaj lepa in tekoča igra za ta nivo je zabavala gledalce, v statističnem smislu pa se na tekmi ni spremenilo dosti vse do 55. minute. Takrat je bil zaradi spotikanja najprej izključen en gostujoči igralec, slabo minuto kasneje pa zaradi grobosti še drugi. Ob dveh igralcih več so domači potrebovali štirideset sekund za dosego zadetka, s katerim so povišali rezultat na 5:0. 44 sekund pred koncem so si domači najprej prislužili kazen zaradi naleta s palico, ob zaključnem zvoku sirene pa je domači kapetan dobil še disciplinsko kazen, saj se je razburil ob naletu gostov v glavo. Vtisa vse skupaj ni moglo pokvariti in dečki so s ponosom lahko prevrnili svoj gol v znak zmage brez prejetega zadetka. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 13:11 za Jesenice. Druga tekma obeh tekmecev bo v sredo na Bledu, železarji pa bi z novo zmago že dobili vstopnico za nastop v finalu.