IHL U12
HK Olimpija vs HD Jesenice   7 – 5 (2:2,2:1,3:2)

V nasprotju z napovedano 18. uro so dečki derbi proti Olimpiji v Tivoliju začeli ob 16h. V nori prvi tretjini, ko sta obe ekipi prikazali napadalen hokej, je tudi rezultat ostal neodločen. V tretji minuti so pvoedli domači, vendar so Železarji izenačili le 12 sekund kasneje. V začetku 15. minute so naši že povedli (1:2). Žal pa so v zadnji minuti tretjine tudi prejeli gol za izenačenje. V drugi tretjini belo-rdeči niso več dopustili toliko strelov proti svojim vratom, a se jim rezultatsko ni izšlo. Zeleni so v 26. minuti s power play golom povedli (3:2). Do novega izenačenja je prišlo v 31. minuti (3:3), za minimalno prednost domačih po 40-ih minutah pa je Olimpija zadela v še enem power playu v 38. minuti (4:3). V zadnjih dvajsetih minutah Železarji niso zmogli pravega preobrata. V tem delu je bila celo nekoliko boljša in aktivnejša domača ekipa, ki je zabila še trikrat, Jeseničanom pa je z dvema goloma “uspelo” svoj zaostanek povečati še za gol. V napadalnem smislu je ekipa pokazala solidno predstavo, v obrambnih nalogah pa bo v prihajajočih tekmah potrebne več zbranosti.